Podle Slivky je obviněný zadržen. Další informace neuvedl, policie zveřejnila pouze jeho iniciály. Portál Aktuality.sk napsal, že obviněný je nyní advokát, který stejně jako zavražděný student navštěvoval Univerzitu Komenského a studium ukončil v roce 2007.
Policie původně informovala, že v úterý v případu zadržela osm lidí, které pak propustila na svobodu bez obvinění. K zadrženým později přibyli další dva lidé.„To, že jsme propustili osm lidí, neznamená, že vyšetřování je neúspěšné. Vyšetřování jde kupředu, přináší ovoce,“ prohlásil Hamran. Po zadržení podezřelých, kteří podle médií pochází z prostředí neonacistické scény, řekl, že všichni byli na místě vraždy jednadvacetiletého studenta.
Podle Markízy jde třeba o Mariána Molnára, který v minulosti pózoval jako model pro extremistickou značku Eighty-Eight. A to na místě, kde byl Tupý zavražděn. Na jiné fotce zase údajně hajloval s dalším zadrženým Matějem Bulíkem. Oba už však vyšetřovatelé po dvou nocích v cele, a tedy vypršení zákonné lhůty, propustili.
Začali bourat dům zastřeleného novináře Kuciaka, na jeho místě bude památník![]() |
Bývalá ministryně vnitra Denisa Saková (dnes za stranu Hlas-SD) uvedla, že policejní akce zatím vypadá jako jedna z dalších mediálních akcí současného vedení policie.
Tupý byl ubodán v listopadu 2005 na nábřeží Dunaje v bratislavské Petržalce. Další mladíky útočníci zkopali. Tragédie vyvolala na Slovensku vlnu protestů. O rok později byl Tupému a dalším obětem extremismu v Bratislavě odhalen památník.
Už po činu více okolností naznačovalo, že ho spáchali sympatizanti krajní pravice. Tehdejší ministr vnitra Robert Kaliňák v roce 2007 zřídil specializovaný tým, aby vraždu objasnil. Vyšetřovatelé měli k dispozici jediný vzorek DNA, ale nevěděli, komu patří. „Dokážeme se dostat k závěru i bez toho, aby se někdo přiznal,“ řekl dříve Kaliňák.
Před soudem pak v případu stanulo pět lidí, které v roce 2009 soud první instance obžaloby zprostil. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že mají Tupého vraždu na svědomí.