ČTVRTEK 27. 9.
22:53
Americké ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo fotografie a jména 19 únosců čtyř dopravních letadel, z nichž dvě zničila newyorské mrakodrapy, třetí zbořilo část washingtonské budovy ministerstva obrany a čtvrté se zřítilo v Pensylvánii. V porovnání se seznamem, který FBI zveřejnil 14. září, jsou u některých osob jiné přepisy. U některých pak k původním jménům přibyla další křestní či příbuzenská jména. U několika podezřelých se objevily pochybnosti.
22:30
Obrněné transportéry s výsadkáři dorazily z Hodonína a začaly střežit pražské sídlo Rádia Svobodná Evropa. V okolí budovy platí dopravní omezení. Svobodnou Evropu střeží transportéry
21:54
Ruský ministr financí Alexej Kudrin v telefonickém rozhovoru se svým americkým protějškem Kennethem Damem přislíbil, že Moskva rovněž přijme opatření s cílem znemožnit financování terorismu. Informovala o tom agentura Interfax.
21:37
Provozní zisk britské letecké společnost British Airways se kvůli teroristickému útoku v USA snížil o 40 milionů GBP, tj. 58,96 milionu USD. "Údaje zahrnují náklady spojené s přerušením provozu a zavedením okamžitých bezpečnostních opatření," uvedla mluvčí společnosti.
20:39
Ministři vnitra a spravedlnosti EU se dohodli na rozšíření mandátu Europolu, policejní organizace EU, na "boj proti vážným formám mezinárodního zločinu" včetně terorismu a o příslušné změně konvence o Europolu. Zatím nepřichází v úvahu extradice mezi EU a USA, a to kvůli uplatňování trestu smrti ve Spojených státech.
20:32
Trojice obrněných transportérů, která bude střežit budovu Rádia Svobodná Evropa, vjela do Prahy.
20:29
Před pražskou budovu Rádia Svobodná Evropa dorazilo dalších dvanáct výsadkářů. Celkem jich tam už je zhruba dvacet. Policisté začínají uzavírat levý pruh na magistrále směrem k Hlavnímu nádraží. Z kamionu sundavají betonové zátarasy. Na místě je dopravní zmatek, ale kolony se netvoří.
20:12
Zhruba tři tisíce demonstrantů provolávajících heslo Američtí vrazi, se shromáždilo v Aténách, aby protestovalo proti americké odvetě. Demonstranti požadovali, aby se Řecko nepodílelo na vojenské akci, kterou USA případně podniknou proti Afghánistánu.
20:05
Po teroristickém útoku v USA se mírně snížil počet českých žádostí o americká víza. Bez bližších vysvětlení to ČTK sdělili pracovníci velvyslanectví. Nesdělili však, zda v souvislosti s útokem ambasáda zpřísnila proceduru vydávání víz nebo prověřování žádostí.
19:26
Trojice transportérů, která se zastavila na parkovišti kvůli dopravní zácpě, se dala do pohybu. Transportéry na 30. km ve směru na Prahu, hlásí kameraman TVD.
19:09
Prezident Bush oznámil řadu bezpečnostních opatření v letecké dopravě. Jako okamžité opatření navrhl guvernérům jednotlivých států, aby na letiště povolali příslušníky Národní gardy. Bush uvedl, že zdravý systém letecké dopravy je základem ekonomické obnovy.
18:58
Vozidla OT-64 se na útvaru v Hodoníně používají k výcviku řidičů a podle informací armádních internetových stránek se vyřazují. Proč byly použity zrovna tyto transportéry, generální štáb neuvedl "Je to z rozkazu velitelů, více vám neřeknu," řekla pouze Jana Jelínková z tiskového odboru. Transportéry se zdrží, jeden se rozbil
18:46
Ve francouzském tisku se v posledních dnech množí zprávy o příbuzných Usámy bin Ládina ve Francii. Francouzské tajné služby prověřují členy rozvětveného příbuzenstva tohoto saúdskoarabského miliardáře. Jen v Paříži žije podle deníku Le Monde několik z padesátky sourozenců bin Ládina.
18:45
Britský premiér Tony Blair znovu varoval afghánský Taliban a ohlásil, že chce vybudovat humanitární koalici pro Afghánistán a jeho sousedy.
18:33
Trojice obrněných transportérů stojí na 50. kilometru dálnice D1 směrem do Prahy. Vojáci čekají na parkovišti, až pomine zácpa. Do Prahy zřejmě dorazí až v noci. Čtvrtý transportér, který se porouchal, je v opravně v Havlíčkově Brodě. Po opravě těsnění bude pokračovat v cestě do Prahy. Transportéry se zdrží, jeden se rozbil
18:23
Pět výsadkářů z brigády rychlého nasazení, ozbrojených samopaly, dorazilo k rozhlasové budově před 14:30. Nejdříve hovořili s policisty, kteří dosud Svobodou Evropu hlídali, poté si prohlédli okolí budovy. Transportéry se zdrží, jeden se rozbil
18:18
Od 20 hodin bude z bezpečnostních důvodů omezen provoz na severojižní magistrále v okolí budovy Rádia SVOBODNÁ EVROPA. Bude uzavřen levý jízdní pruh na ul. Wilsonově a levý jízdní pruh na ul. Legerově. Dále pak zcela uzavřena ul. Vinohradská v úseku mezi magistrálami. V tomto úseku bude zakázán průjezd vozidel s celkovou hmotností nad 3,5 t. Dopravu usměrní dopravní značky a policisté. Transportéry se zdrží, jeden se rozbil
17:48
Taliban oznámil, že předal bin Ládinovi výzvu duchovních, aby opustil zemi. Dosud Taliban tvrdil, že mu ji nemůže doručit, protože neví, kde je. Bin Ládin dostal výzvu k opuštění Afghánistánu
15:09
Taliban přistoupil na nabídku amerického reverenda Jesse Jacksona, který chtěl zprostředkovat jednání mezi USA a Afghánistánem.
17:37
Obrněné transportéry dorazí k budově Radia Svobodná Evropa až kolem 19. hodiny. Za zdržení může technická závada na těsnění spojkového válce jednoho ze čtyř vozidel, které jedou do Prahy z Hodonína. Porouchané vozidlo muselo být odstaveno na dálnici D 1 u motorestu Devět křížů. Transportéry se zdrží, jeden se rozbil
17:15
Řecká armáda vybuduje specializovanou jednotku zaměřenou na boj proti možnosti biologického, chemického nebo jaderného útoku proti civilistům. Podobná rozhodnutí učinily i další země NATO.
16:38
Pražská policie vyzývá řidiče, aby pokud možno nejezdili do centra Prahy. Výzva souvisí s bezpečnostními opatřeními, které se zavádějí u sídla Rádia Svobodna Evropa. Omezeny mají být levé pruhy severojižní magistrály.
 
15:50
George Bush vytvořil fond, v němž bude 500 milionů dolarů. Ten má zajistit větší bezpečí pilotů v letadlech. Zlepšení mají zahrnovat bezpečnost na letištích, varování pilotů i zajištění dveří kabin.
15:15
ABA potvrdila, že nastanou dopravní omezení na severojižní magistrále v okolí budovy Rádia Svobodná Evropa. Omezen bude provoz v levých jízdních pruzích.
15:06
Pákistánští duchovní vyšlou delegaci, která bude jednat se zástupci Talibanu.
15:00
Centrální banka Spojených arabských emirátů nařídila zmrazení kont 26 organizací podezřelých z terorismu. Všechny jsou na seznamu, který sestavily Spojené státy. Ty zmrazily konta v pondělí.
14:46
Rozhlasová stanice Hlas Ameriky i přes námitky amerického ministerstva zahraničí odvysílala rozhovor s vůdcem vládnoucího afghánského hnutí Taliban mullou Muhammadem Umarem. Rozhovor se přímo netýkal útoků v USA. Umar zopakoval, že Taliban je odhodlán nevydat bin Ládina. "USA vytvořily zlo, které na ně útočí," řekl s tím, že by se USA neměly snažit rozšířit svou říši na zbytek světa.
14:18
Japonsko vychází Pákistánu vstříc a odkládá splácení dluhu ve výši 550 milionu dolarů.