V Seattlu se zřítil jeřáb přímo na projíždějící auta, čtyři lidé zemřeli

  10:47aktualizováno  10:47
Pravděpodobně větrné počasí bylo příčinou pádu stavebního jeřábu v americkém Seattlu. Konstrukce se v sobotu v 15:30 odpoledne zřítila přímo na rušnou ulici Mercer Street a zabila čtyři lidi. Jednou z obětí byla univerzitní studentka, další dva dělníci, kteří jeřáb měli rozmontovat.

Na sociálních sítích se objevily záběry z kamery automobilu zachycující stavební jeřáb ve chvíli, kdy se jeho konstrukce hroutí k zemi. Jeho část dopadla přímo na rušnou ulici, kudy projížděly desítky aut.

Další zveřejněné video staršího data ukazovalo tentýž jeřáb těsně před tím, než zkolaboval. V silném větru se kymácel ze strany na stranu. Autorem videa je stavební dělník Deylan Cashmere.

Fotogalerie

„Myslel jsem, že jeřáb každou chvíli spadne, jak se ve větru kymácel,“ řekl listu Seattle Times. Netrvalo to ani pět minut a konstrukce se opravdu zřítila. Záběry jeřábu před kolapsem dělník předal policii kvůli vyšetřování nehody.

Jednou z obětí nehody je i univerzitní studentka Sarah Wongová, která v tu chvíli právě projížděla pod budovou autem se spolujezdcem. Zatímco on přežil, ona byla na místě mrtvá. Dalšími dvěma oběťmi jsou dělníci, kteří měli na starosti rozebírání jeřábu. 

Poslední obětí je řidič dalšího automobilu, který rovněž projížděl po ulici. Seattleská policie oznámila, že jména obětí všech obětí zveřejní během pondělí. Na místě neštěstí byli i tři další zranění, kteří byli odvezeni do nemocnice, jednoho zraněného ošetřili zdravotníci na místě.

„Podíval jsem se nahoru a uviděl, jak se z budovy řítí jeřáb. Polovina se zhroutila na střechu, ta druhá spadla přímu na rušnou ulici a zatarasila oba směry,“ řekl listu Seattle Times očitý svědek, který byl v době nehody v budově poblíž.

„Jedna matka, která jela s dětmi v autě, jako zázrakem vyvázla. Zbytky jeřábu spadly těsně za ní,“ řekl další ze svědku nehody.

Policie v Seattlu pokračuje ve vyšetřování nehody. Podle zpráv měla v budově, ze které se jeřáb zřítil, sídlit společnost Google, ještě letos plánovala stěhování na jinou adresu.

Zprávy rovněž hovoří o tom, že v lednu tohoto roku bylo ve městě více než šedesát jeřábů, tedy více než v jiných amerických městech.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Zahrajte si na komunistického cenzora a vyhrajte cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Saúdská Arábie přišla útokem o polovinu produkce ropy. Cena poletí vzhůru

Ve dvou ropných zařízeních na východě Saúdské Arábie vypukl požár. (14. září...

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se...

Další z rubriky

Snowden vydává memoáry, vysvětluje v nich důvody vyzrazení tajných dat

Rozhovor je pro mladého a odhodlaného odborníka povětšinou tísnivý. Reálné

Bývalý spolupracovník tajných služeb Spojených států Edward Snowden, který po vyzrazení citlivých amerických informací...

Americký lékař konzervoval lidské plody, po bytě jich měl přes 2000

Ulrich Klopfer na snímku z roku 2015

Více než dva tisíce pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z okresu Will,...

Útok na ropná zařízení snížil těžbu ropy v Saúdské Arábii o půlku, říká ministr

Ve dvou ropných zařízeních na východě Saúdské Arábie vypukl požár. Satelitní...

Sobotní útoky na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie snížily produkci ropy o 5,7...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz