Policisté a záchranáři zasahují na místě střelby, při které přišlo o život pět lidí. (16. listopadu 2019) | foto: Hayne Palmour/The San Diego Union-Tribune, AP

Muž v americkém San Diegu postřílel svou rodinu, na závěr zabil i sebe

  • 35
Rodinná hádka v domě v americkém San Diegu skončila střelbou, při které přišlo o život pět lidí. Útočníkem byl otec rodiny. Zabil manželku, postřelil své čtyři syny, nakonec otočil zbraň proti sobě. Přežilo jen jedno z dětí, je však v kritickém stavu. Oznámila to podle agentury Reuters policie.

Policie po nahlášení incidentu dorazila v sobotu ráno místního času na místo činu, kde našla tříletého chlapce s matkou a otcem mrtvé. Tři další chlapce ve věku pět, devět a jedenáct let převezli záchranáři zraněné do nemocnice, kde dva z nich zemřeli, řekl na tiskové konferenci šéf policie v San Diegu David Nisleit.

Fotogalerie

Podle policie šlo o případ domácího násilí.

Jedna z obětí, devětadvacetiletá žena, měla podle televize CNN v pátek zažádat o zákaz přibližování. Podle Matta Dobbse z oddělení vražd policie San Diega však není jisté, zdali o tom muž věděl.

„Myslíme si, že muž přišel ráno do domu, došlo k nějakému konfliktu a on vytáhl zbraň a postřílel svou rodinu, než pistoli otočil proti sobě,“ uvedl Dobbs.

První oznámení přišlo na tísňovou linku krátce před sedmou hodinou ranní. Na místo vyrazila policejní jednotka.

Než stihli dorazit, volali již na policii sousedi, kteří byli současně příbuzní mrtvé ženy, a oznámili, že se od vedle ozývají podezřelé zvuky. Přijeli však až poté, co se muž zastřelil.