Proces s německým kanibalem začal

  13:16aktualizováno  13:16
Soud v německém Kasselu zahájil proces s lidojedem. Dvaačtyřicetiletý Armin Meiwes se zpovídá z vraždy. Vysokoškolák se hájí, že předloni drasticky usmrcený a poté pozřený inženýr z Berlína se stal jeho obětí po vlastním souhlasu.

Proces s kanibalem je veřejný. Během líčení se budou na soudních obrazovkách promítat videozáběry, které muž během lidojedských orgií pořídil.

Jelikož se případ vymyká všemu, co doposud musela německá justice řešit, bylo výjimečnému případu vyhrazeno rovnou 14 dní.  

Armin Meiwes dorazil k soudu v tmavém obleku evidentně dobře psychicky rozpoložen.

"Pro mne to nebyla vražda, ta se stane jen proti vůli oběti," hájí se obžalovaný, jehož loni odhalený lidojedský příběh s homosexuálním podtextem otřásl Německem.

Oběť prý vraha použila jen jako nástroj. "Chcete-li, poskytl jsem eutanasii," řekl v rozhovoru s listem Kasseler Sonntagsblatt.

Dnes prý ale svého činu lituje a nemůže to pochopit.

Odborníci se shodují, že případ sexuálně motivovaného lidojedství má svou krutostí a perverzí jen těžko v Německu obdoby.

Meiwes odřízl ve svém domě 10. března 2001 berlínskému 42letému inženýrovi Berndu Jürgenovi Brandesovi penis údajně s jeho svolením, aby ho pak společně pojedli.

Kdo je Armin Meiwes?

Kanibal se před soudem přiznal, že už od věku dvanácti let toužil po zabíjení a pojídání svých spolužáků. Své bizarní představy ovšem realizoval až po smrti matky, se kterou žil.

Podle sousedů ho za matčina života nikdy neviděli si přivést soukromou návštěvu. Dominantní žena si často pochvalovala, jak její syn rád uklízí, vaří a vytírá.

Arminovi přátelé o muži hovoří vesměs jako o zdvořilém, kamarádském a nekonfliktním člověku. Mnozí z nich byli kauzou šokováni, protože s Meiwesem jezdili na společné zájezdy. "Nikdy by nás to nenapadlo," shodují se všichni. Dobré přátele si prý našel i mezi vězni.

Armin Meiwes vystupoval před soudem podle televizních diváků naprosto chladně. Jeho právník se nechal slyšet, že kanibal chce vydat biografii a už nyní si může vybírat mezi nakladatelskými domy, které mají o knihu zájem.

Pachatel nakonec oběť rovněž s jejím souhlasem ubodal, rozporcoval, maso uložil do mrazáku a postupně pojídal. To vše Meiwes zaznamenal na video. Kosti, lebku a jiné ostatky zakopal na zahradě.

Policie pak vše našla, když dostala tip od jednoho studenta z rakouského Innsbrucku.

Když si vyšetřovatelé promítali videozáznamy, těžko to snášely i nejotrlejší povahy. Uvádějí, že to jsou scény jako v nejhorším hororovém filmu.

Kanibalismus není v Německu trestný
Vzhledem tomu, že kanibalismus není v Německu trestným činem, je odsouzení kanibala oříškem. Obžaloba ho viní z vraždy v zájmu vlastního sexuálního uspokojení, obhajoba trvá na zabití.

Na ojedinělý případ v německé justiční historii zatím soud v Kasselu vyčlenil 14 jednacích dnů do konce ledna. Předvoláno je 38 svědků a lékařští experti, psychiatři a kriminologové. 

Kanibal už několikrát své historky svěřil německému tisku. Mimo jiné odhadl, že v Německu je asi 800 kanibalů. Svěřil se také, že chce ve vězení sepsat paměti a varovat všechny, kdo trpí podobnými touhami.

Kanibal a jeho oběť se seznámili přes internet, což podle mnichovského kriminalisty Rainera Richarda. "Inzeráty, že se hledají osoby, které si přejí být usmrceny, nejsou vzácné."

Byl to ovšem opět internet, díky němuž policisté Meiwese dopadli. Fanda celosvětové sítě je upozornil na podivnou webovou diskuzi, na jejímž základě vyšetřovatelé kanibala vystopovali a zadrželi.

Kdo byla kanibalova oběť?

Bernd Jürgen Brandes se ke své homosexualitě dlouho nemohl přiznat. Až do roku 1998 žil údajně s ženou jménem Bettina. Deník Bild ji našel a ta bulvárnímu plátku sdělila, že společný život s Brandesem nebyl nijak neobvyklý. "Náš sex byl úplně normální," odmítla tvrzení, že expřítel byl perverzním zvrhlíkem.

Jejím slovům odporuje Berndův homosexuální milenec, se kterým se seznámil kolem roku 1995. Amputace údu ho podle časopisu Focus vůbec nepřekvapila. "Jednou mi řekl, Immanueli, chci abys mi odřízl úd," přiznal homosexuál magazinu. Za sadistickou službu nabízel prý 10 tisíc marek, auto a počítač.

Brandes pracoval v berlínské pobočce společnosti Siemens a všichni spolupracovníci ho považovali za zcela nenápadného a spolehlivého muže.

U soudu v německém Kasselu začal 3. prosince proces s kanibalem Arminem Meiwesem. Ten se hájí tím, že předloni usmrcený a poté pozřený berlínský inženýr se stal jeho obětí se svým vlastním souhlasem.

U soudu v německém Kasselu začal 3. prosince proces s kanibalem Arminem Meiwesem. Ten se hájí tím, že předloni usmrcený a poté pozřený berlínský inženýr se stal jeho obětí se svým vlastním souhlasem.

U soudu v německém Kasselu začal 3. prosince proces s kanibalem Arminem Meiwesem. Ten se hájí tím, že předloni usmrcený a poté pozřený berlínský inženýr se stal jeho obětí se svým vlastním souhlasem.

U soudu v německém Kasselu začal 3. prosince proces s kanibalem Arminem Meiwesem. Ten se hájí tím, že předloni usmrcený a poté pozřený berlínský inženýr se stal jeho obětí se svým vlastním souhlasem.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Náctiletá jde za vraždu muže na 18 let za mříže. Umírajícího si natáčela

Osmnáctiletá Simona Macháčová čelí obžalobě z brutální vraždy svého známého....

Za brutální vraždu sedmatřicetiletého muže si devatenáctiletá Simona Macháčová definitivně odpyká 18 let. Trest uložený...

Spalničky se šíří raketovým tempem. Staré očkování už nemusí fungovat

Případů spalniček je stále více.

Po desítkách let jsou spalničky zpátky. V Evropě se epidemie šíří hlavně v Itálii, Francii či Řecku, na Ukrajině bylo...

Další z rubriky

Botswana povolí omezený odstřel slonů, z jejich masa bude krmivo

Botswaně patří s odhadovaným počtem 130 000 slonů světové prvenství ve výskytu...

Vláda v jihoafrickém státě Botswana doporučila, aby byl zrušen dosavadní zákaz lovu slonů. Povolí jejich omezený...

Konvoje do Venezuely jsou zástěrkou pro vyzbrojení opozice, tvrdí Rusové

Lidé přicházejí na koncert na podporu Venezuely na kolumbijské straně hranic....

Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová obvinila USA z přemisťování speciálních sil ke hranicím Venezuely, kde na...

Kolumbijské úřady vyhodí do povětří opevněný dům Pabla Escobara

Pablo Escobar s rodinou obýval nejvyšší patro této budovy mezi lety 1986 a...

Kolumbijské úřady v pátek srovnají se zemí Monaco, opevněnou vilu nechvalně proslulého drogového magnáta Pabla...

Najdete na iDNES.cz