Pro Tuska, šéfa liberální Občanské platformy, hlasovalo 45,53 procenta voličů.
Účast podle volební komise činila 50,91 procenta. Oficiální konečné výsledky voleb státní volební komise zveřejní v pondělí odpoledne. Neočekává se, že by se od posledních průběžných výsledků nějak významně lišily.
Poláci rozhodovali o nástupci Aleksandera Kwasniewského ve dvou kolech. V první volbě před dvěma týdny totiž žádný z kandidátů nezískal potřebnou většinu hlasů. - více zde
Kaczynski i Tusk si jsou ve svých názorech poměrně blízcí. Jejich strany dokonce chystají po zářijových parlamentních volbách koaliční vládu. Chtějí především bojovat s korupcí a nezaměstnaností, která je v Polsku nejvyšší ze všech zemí EU.
Kandidáty na nejvyšší funkci v zemi rozděluje především pohled na ekonomiku. Tuskův liberální přístup kontrastuje s Kaczynského nedůvěrou vůči tržnímu hospodářství a jeho návrhy na centralizované řízení státu.
Poněkud odlišné názory zastávají i v zahraniční politice. Kaczynski chce být tvrdý vůči dvěma hlavním sousedům Polska, tedy Rusku a Německu, Tusk naopak hodlá hledat více porozumění.
Kvůli hlasování bylo připraveno na 25 tisíc volebních místností. Poláci mohli volit také na zhruba 160 místech v zahraničí. Nejvíce volebních komisí v zahraničí bylo už tradičně ve Spojených státech, kde žije početná polská menšina.
Polsko ve své porevoluční historii vybíralo prezidenta popáté. Počtvrté volili hlavu státu přímo občané. Poprvé byl v přímých volbách v roce 1990 zvolen prezidentem šéf legendární Solidarity Lech Walesa.
Kaczynski definitivně zvítězil
24. 10. 2005 - Novým polským prezidentem se definitivně stal kandidát pravicové strany Právo a spravedlnost Lech Kaczynski. Protikandidáta Donalda Tuska porazil rozdílem osmi procentních hlasů.Poláků přišlo k volebním urnám méně než při předchozích volbách hlavy státu. Komise oznámila, že přišla polovina oprávněných voličů. Při posledních volbách před pěti lety přitom odvolilo více než 61 procent občanů Polska.