Hlídá svého pána. Pes George Bushe staršího jej neopouští ani po jeho smrti

  16:56aktualizováno  16:56
Pes zesnulého George Bushe staršího neopustil svého pána ani po jeho smrti. Labrador bývalého amerického prezidenta byl zachycen na dojemném snímku, jak odpočívá u jeho rakve. Politik, který stál v čele USA v letech 1989 a 1993, zemřel v pátek ve věku 94 let. Jeho pes Sully se od svého pána po celou dobu nehnul.

„Mise splněna.“ Tak popsal dojemný obrázek psa Sullyho ležícího u rakve svého pána, zesnulého amerického ex-prezidenta George Bushe staršího, jeho mluvčí. Sully, který je vytrénovaný k pomoci lidem s omezenou pohyblivostí, žil po boku Bushe staršího poslední rok jeho života. | foto: AP

Rakev zesnulého bývalého prezidenta byla v pondělí převezena prezidentským speciálem Air Force One z jeho domovského Texasu do metropole Washingtonu. Letoun se dočasně přejmenoval na Special Air Mission 41 jako pocta Georgi Bushovi staršímu, který byl 41. americkým prezidentem.

Rakev v hlavním městě USA spočine v úterý. V zemi byl na toto datum vyhlášen den národního smutku. Ve středu bude převezena zpět do Texasu. Pes Sully bude po celou dobu cestovat se svým pánem. 

George Bush starší zemřel ve věku 94 let po dlouhém boji s Parkinsonovou chorobou. Pohřben bude v prezidentské knihovně v Texasu po boku své ženy Barbary Bushové, která zemřela před sedmi měsíci.

Dojemný obrázek Sullyho odpočívajícího u rakve svého pána zachytil mluvčí Bushe staršího, Jim McGrath. Zveřejnil jej společně s cituplným popiskem: „Mise dokončena.“ 

Dvouletého labradora bývalému prezidentovi přidělili jako služebního psa na začátku tohoto roku. Bush starší byl v posledních letech svého života upoután na invalidní vozík. 

Sully dostal své jméno po civilním pilotovi Chelseym „Sully“ Sullenbergerovi, který nouzově přistál na řece Hudson v roce 2009 a zachránil všech 155 lidí na palubě letadla. 

Labradora vytrénovali k mnoha úkolům, včetně otevírání dveří a podávání předmětů, například zvonícího telefonu. Po ukončení služby bývalému prezidentovi bude Sully pomáhat zraněným vojákům. 

Ne všichni američtí prezidenti jsou ale takoví nadšenci do psů. Například John Kennedy byl na psy alergický, ačkoliv jich s ním v Bílém domě pobývalo hned několik. Současný prezident Donald Trump jako první americký prezident žádného domácího mazlíčka nemá vůbec. Bývalému prezidentovi Georgi Bushovi staršímu dělali během jeho prezidentských let v Bílém domě společnost dva angličtí špringršpanělé Millie a Ranger. 

Exprezidentův labrador má dokonce svůj vlastní instagramový účet. Na jednom ze snímků například Sully asistuje svému pánovi při listopadových volbách do amerického kongresu.

01.listopadu 2018 v 21:39, příspěvek archivován: 03.prosince 2018 v 16:01

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

Jan Masaryk

V roce 1948 zemřel za podivných okolností československý ministr zahraničí Jan Masaryk. Většina odborníků se přiklání k...

Další z rubriky

VIDEO: Únik před lavinou. Lyžař natočil sesun na švýcarské sjezdovce

Lyžař natočil pád laviny ve švýcarském Crans-Montana

Jednomu z lyžařů ve švýcarském středisku Crans-Montana se podařilo natočit sesun laviny, která v úterý na tamní...

Brit odletěl z Prahy do Newcastlu na cizí pas. Letiště o tom nic neví

Ruzyňské letiště bylo 5. října přejmenováno na Letiště Václava Havla Praha.

Jak projít čtyři kontroly na cizí pas bez povšimnutí předvedl třiačtyřicetiletý Brit při své nedělní cestě z Prahy....

Nejdřív si spočítejte dolet našich zbraní, pohrozil Putin Západu

Ruský prezident Vladimir Putin přednesl v Moskvě tradiční poselství federálnímu...

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu přednesl tradiční poselství federálnímu shromáždění. V něm adresoval otázky...

Najdete na iDNES.cz