Pátrání po zmizelé Maddie začíná znovu od nuly

  19:04aktualizováno  19:04
Vyšetřování květnového zmizení malé Madeleine McCannové nabralo nový směr. Uvedli to její rodiče v rozhovoru pro portugalskou televizi. Dodali, že o tom hovořili s policií, která případ vyšetřuje. V sobotu uplyne od zmizení Maddie 100 dní.

Rodiče zmizelé dívky Madeleine McCannové | foto: Reuters

"Když policie dospěla k závěru, že vyšetřování nikam nevede, souhlasili jsme s tím, aby se začalo znovu od nuly," prohlásil otec holčičky Gerry McCann.
 
Portugalská média tento týden informovala, že se ve vyšetřování zmizení malé Madeleine objevil nový směr. Vyšetřovatelé nyní zvažují možnost násilného činu nebo nehody, zatímco předtím dávali přednost teorii únosu. - více zde

Stopy krve v pokoji
Podle médií našla policie na zdi pokoje, z něhož holčička zmizela, stopy krve zemřelé osoby. Policie tyto informace nepotvrdila. Mluvčí portugalské policie Olegario Sousa pouze sdělil, že vyšetřování sleduje jiný směr.

Britský list The Times dnes napsal, že Robert Murat, jediný podezřelý v případu, má být v příštích dnech zbaven podezření. "S důkazy, které máme, již lze dokázat jeho nevinu," řekl jeho právník rozhlasové stanici TSF.
 
Gerry McCann rovněž označil za směšné spekulace tisku, podle něhož mohou mít on a jeho žena něco společného se smrtí jejich dcerky. McCann to řekl v rozhovoru pro poslední číslo portugalského týdeníku Expresso.
 
"Představa, že jsme zabili svou dceru? To je směšné," prohlásil McCann. "Policie nám nikdy nenaznačila, že jsme podezřelí," dodala k tomu matka děvčátka Kate McCannová. Připomněla, že v rámci vyšetřování platí pro všechny svědky utajení, což manželům nedovoluje, aby se bránili před útoky tisku.
 
"Jen malý počet lidí zná pravdu: my víme, co jsme učinili, policie to ví také a rovněž únosce ví, co učinil," zdůraznil Gerry McCann.
 
Vyšetřování začíná od nuly
"To, co se stalo minulý týden, podle nás ukazuje, že vyšetřování začíná znovu od samého začátku," řekla Kate McCannová. "Dosavadní směr vyšetřování nepřinesl výsledky a důkazy musejí být znovu přezkoumány, abychom znali pravdu," řekl její manžel.
 
"Chceme také znát pravdu. Bylo by podivné, kdyby krev byla objevena teprve nyní, pokud patří Maddie," soudil Gerry McCann.

Kate týdeníku sdělila, že si po dobu jejich pobytu nevšimla, že by se děvčátko nějak zranilo. Připustila však, že se mohla škrábnout nebo že jí mohla ukápnout krev z nosu, aniž by si toho byli rodiče všimli. "Nemůžeme přistoupit na myšlenku, že je Maddie mrtvá, dokud nebudou nezvratné důkazy," zdůraznil otec.

Čtyřletá Maddie McCannová se ztratila 3. května v době, kdy její rodiče večeřeli v restauraci asi padesát metrů daleko. Zmizela z pokoje, kde spala se dvěma sourozenci v hotelovém komplexu Praia da Luz na jihu Portugalska. - více zde

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Považuji tě za přítele, Mirku, prohlásil prezident na padesátinách Soukupa

Na oslavu padesátých narozenin Jaromíra Soukupa dorazil také prezident Miloš...

Majitel televize Barrandov a její nejvytíženější moderátor Jaromír Soukup oslavil padesáté narozeniny. Na páteční večer...

Mladík na ulici vyzval na souboj osmdesátníka. Netušil, že to je judista

Ilustrační snímek

Nepořádek, který dělal na ulici v České Lípě při pojídání kebabu mladý muž, rozčílil kolemjdoucího osmdesátiletého...

Koupila dům, plánovala drobné opravy. Místo nich jí statik doporučil demolici

Rodinný dům, který paní Komárková zakoupila. (2017)

Alena Komárková koupila dům v hodnotě přes jeden a půl milionu korun. Plánovala drobné opravy a spokojený život na...

Podvodníci rozehráli obří „letadlo“, z lidí vylákali 398 milionů korun

Obžaloba viní tři podnikatele, že zmanipulovali téměř šest tisíc lidí a...

Společnost Rhinoceros nabízela rychlé zbohatnutí. Její zakladatelé díky dovedné manipulaci omámili vidinou snadno...

Další z rubriky

Petříček jednal v USA s Pompeem, odmítl zavedení cel na evropská auta

Tomáš Petříček s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD jednal v pátek se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. Hovořili spolu o...

Církev ničila dokumenty, které usvědčovaly pachatele ze zneužívání dětí

Kardinál Reinhard Marx hovoří na summitu ve Vatikánu o sexuálním zneužívání....

Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání mladistvých duchovními,...

Hledá se kat za 4600 Kč měsíčně. Musejí se oběsit dealeři drog na Srí Lance

Ilustrační foto

Srí Lanka hledá inzerátem v tisku dva katy, které láká na v přepočtu 4 600 korun měsíčně, což je na tamní poměry dobrý...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz