VIDEO: Papež se rozčílil, horlivý Mexičan ho strhl na vozíčkářku

  12:18aktualizováno  12:18
Klidný, usměvavý a ochotný, tak bývá obvykle popisován papež František. Zdá se ale, že i jeho trpělivost má své meze. Ukázalo se to během návštěvy Mexika, kdy jeden z věřících papeže chytil za ruce a nechtěl ho pustit. František pak ztratil rovnováhu a spadl na dítě na vozíku.

Incident se stal na stadionu ve městě Morelia na západě země po setkání s mladými tanečníky a zpěváky. Příliš horlivý papežův příznivce na záběru není, takže není jasné, zda to byl muž, nebo žena.

Když se pontifik s pomocí ochranky narovnal, s rozzlobeným výrazem v obličeji a zvýšeným hlasem dotyčnému dvakrát ve španělštině řekl, aby nebyl sobecký.

Papež František je původem z Argentiny a je známý například i tím, že se snaží být k lidem blíž. Na rozdíl od svých předchůdců nejezdí v neprůstřelném papamobilu, ale v autě s otevřenou střechou. „Je pravda, že stát se může cokoli, ale přiznejme si - v mém věku už nemám moc co ztratit,“ řekl František před dvěma lety.

Fotogalerie

Papež ve středu pětidenní návštěvu Mexika končí. Navštíví ještě město Ciudad Juárez, které leží při hranici se Spojenými státy a kde se setká s vězni a odslouží mši. Očekává se, že ji bude sledovat i na 50 000 lidí na druhé straně hranice v El Pasu. František chce tímto gestem protestovat proti xenofobii.

František zahájil návštěvu Mexika o víkendu. Během nedělní mše na chudém předměstí mexické metropole ostře odsoudil obchod s drogami. Při bohoslužbě pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 300 000 lidí, nazval obchod s narkotiky rakovinou rozežírající mexickou společnost a o drogových dealerech hovořil jako o „obchodnících se smrtí“.

V pondělí vedl mši v San Cristóbalu de Las Casas v nejchudším mexickém státě Chiapas, kde odsoudil způsob, jakým byli mexičtí indiáni po celá staletí využíváni. „Vaše národy byly často nepochopeny a vyloučeny ze společnosti. Někteří považovali vaše hodnoty, kulturu a tradice za horší. Je to tak smutné. Jak by nám všem udělalo dobře zpytovat svědomí a naučit se omlouvat,“ prohlásil papež podle agentury AFP při kázání, které vedl ve třech domorodých jazycích regionu.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Zahrajte si na komunistického cenzora a vyhrajte cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Další z rubriky

Víra nebo smrt. Církev je jedinou cestou, jak při odchodu z kartelu nezemřít

Člen gangu MS-13 navštěvuje program ve věznici Chalatenango, který má zločince...

Opustit jihoamerický drogový kartel není nic jednoduchého. Odpadlictví se obvykle trestá smrtí. Gangsteři, kteří chtějí...

Nejméně deset lidí zemřelo při bombovém útoku na severozápadě Sýrie

Lidé hledají zraněné pod troskami budov. (28. srpna 2019)

V syrském městě Ar-Raj zabil výbuch trhaviny ukryté v autě nejméně deset lidí a dalších patnáct místních bylo zraněno....

Americký lékař konzervoval lidské plody, po bytě jich měl přes 2000

Ulrich Klopfer na snímku z roku 2015

Více než dva tisíce pozůstatků lidských plodů se našlo v obydlí nedávno zesnulého amerického lékaře z okresu Will,...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz