V propisce či zapalovači. Palestinci pašují z věznic sperma pro manželky

  19:12aktualizováno  19:12
Odboj Palestinců proti Izraeli nabral novou nečekanou podobu – umělé oplodnění. Zasloužilí bojovníci zpoza mříží plodí děti s manželkami. A to tak, že své sperma propašují z věznice přímo na kliniku. Na svět už takto přišly desítky palestinských dětí.

Palestinci v Gaze oslavují usmíření mezi Hamasem a Fatahem (12. října 2017) | foto: Reuters

Život šestiletého Amira začal uvnitř zmačkaného obalu od oříškových oplatků. Bylo 20. června 2013 a jeho otec podal pytlík jako bezděčnou pozornost své manželce. 

Fotogalerie

Mezi oplatky byla i plastová lahvička od očních kapek. Byl to první krok k narození Amira. Lahvička byla plná spermatu.

Žena vyrazila z izraelského Megida do Nábulusu na palestinském Západním břehu. Rovnou na kliniku. Lékařům trvalo patnáct minut testování, aby zjistili, že sperma přežilo dvouhodinovou jízdu autobusem a je v pořádku. Zamrazili ho a devět měsíců po umělém oplodnění se narodil Amir.

Dodnes tak přišlo na svět sedmdesát až pětasedmdesát dětí. Otci jsou palestinští vězni, kteří sedí v izraelských věznicích na desítky let nebo doživotí, protože působili v podzemních sítích teroristických organizací.

Sperma se pašuje v zapalovačích, propisovačkách, pytlících na chipsy či tubách na léky. Jedna z nich byla ukrytá v datli. Výjimečně se sperma předává při návštěvách, kdy panují přísné předpisy na kontakty mezi vězni a příbuznými. Obvyklejší je, že sperma pronese propouštěný vězeň.

Údajně prvním takto počatým dítětem byl Muhannad Zabín v roce 2012. Jeho otec Ammar Zabín si kroutí dvaatřicet doživotních let, k nimž byl odsouzen za bombové útoky v Jeruzalémě.

„Muhannad je pro nás dar boží,“ řekla po porodu jeho matka, ale současně dodala: „Věnuju dítě palestinskému národu.“ Děti zrozené ze spermatu vězněných otců, kteří jsou Palestinci považováni za bojovníky proti Izraeli a „válečné zajatce“, jsou chápány jako nová forma odporu.

Palestinci přijdou o část daní, Izrael si je nechá kvůli rodinám vězňů

Jedno z nich se například jmenuje Mudžáhid, Mučedník. Chlapec se narodil loni v únoru v Gaze. Jeho otec se jmenuje Ahmad Sakání a dostal sedmadvacet let za to, že vedl výcvik bojovníků skupiny Islámský džihád. 

Celý systém oplodnění z věznic má přesná pravidla, protože mezi nábožensky konzervativními Palestinci například v Gaze by těhotná žena, jejíž muž je už roky vězněn, měla peklo na zemi. Duchovní už před šesti lety sepsali instrukce a vyhlásili je ve fatvě, která rovněž obsahuje jejich souhlas s početím dětí ze zkumavek.

A tak když například otec dnes šestiletého Amira dával manželce zmuchlaný pytlík s oplatky a spermatem, bylo tam také jeho prohlášení podepsané ještě spoluvězněm, že manželka má skutečně sperma od něj. Ženu potom na kliniku museli doprovodit dva její bratři a dva bratři zavřeného manžela, aby vše dosvědčili.

Duchovní ještě doporučují, aby žena v předstihu oznámila širokému okolí, co hodlá podstoupit, aby ji nikdo nepodezíral z nevěry. Fatva povoluje oplodnění zpoza mříží jen těm manželům, kdy muž je odsouzen k mnohaletému trestu ve věci palestinského boje. Palestinské reprodukční kliniky pak provádějí oplodnění zdarma jako humanitární čin i „příspěvek k boji“.


Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

Další z rubriky

Německo splní emisní cíle, věří Merkelová. Pořád málo, kontrují ekologové

Německá kancléřka Angela Merkelová na tiskové konferenci (20. září 2019)

Německá kancléřka Angela Merkelová je přesvědčena o tom, že její vláda pátečním schválením klimatického balíčku...

Před brány Oblasti 51 se sjelo asi sto lidí, policie zadržela dva z nich

Do nevadské pouště se začali sjíždět lidé, kteří chtějí proniknout do přísně...

Ačkoliv se místní úřady i obyvatelé městeček ležících poblíž tajemstvím obestřené Oblasti 51 připravili na nejhorší,...

Za klima pochodovala v New Yorku i Greta. Svou účast považuje za vítězství

Švédská aktivistka Greta Thunbergová, která inspirovala hnutí bojující za lepší...

Švédská aktivistka Greta Thunbergová, která inspirovala hnutí bojující za lepší ochranu klimatu, se v pátek zapojila do...

Rusko pustilo herce, odsoudilo Svědky Jehovovy, šamana dalo do blázince

Ruský herec Pavel Ustinov byl odsouzen do vězení za násilí proti policistovi a...

Ruská justice podmínečně propustila na svobodu herce Pavla Ustinova, který byl počátkem týdne odsouzen na 3,5 roku do...

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?

Najdete na iDNES.cz