Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. srpna 2022 Soběslav
09:36
BOJE

Ruská válka na Ukrajině podle britského ministerstva vstupuje do nové fáze, kdy se nejtěžší boje přesouvají na přibližně 350 kilometrů širokou frontu mezi Záporožím a Chersonem, přibližně podél řeky Dněpru.

08:29
UKRAJINA

Ruská vojenská nákladní auta, tanky, dělostřelectvo a další zbraně pokračují v přesunu z Donbaského regionu směrem na jihozápad, uvádí mimo jiné britské ministerstvo obrany.

08:05
BOJE

Ruská vojska se na východě Ukrajiny snaží o útočné operace, na jihu se chystají k obraně už obsazených území, uvedl dnes ráno generální štáb ukrajinské armády.

07:28
UKRAJINA

Ruští okupanti uspořádali v dobytém závodu Azovu v Mariupolu koncert. Místní Ukrajinci na něj ale odmítli jít.

07:05
UKRAJINA

Ukrajinští partyzáni v Chersonu vyzvali obyvatele, aby nechodili volit na „kriminální pseudoreferendum plánované Ruskem“.

SOBOTA 6. srpna

22:14
BOJE

Tři mrtvé a pět zraněných hlásí po ruském ostřelování ukrajinský Doněck.

21:40
SPORT

UEFA potrestala klub Fenerbahce za skandování jména ruského prezidenta Vladimira Putina podmínkou. Pokud ji turecký během v následujících dvou letech poruší, bude mu uzavřena část tribuny s kapacitou pět tisíc míst. 

21:30
USA

Americký prezident Joe Biden by příští týden mohl podepsat novou vojenskou pomoc Ukrajině v hodnotě až jedné miliardy dolarů (asi 24 miliard korun). Agentuře Reuters to dnes sdělily tři anonymní zdroje obeznámené se situací.

19:40
BOJE

Záporožská jaderná elektrárna dostala přímý zásah. Únik vodíku vedl k explozi

přečíst článek
19:14
EKONOMIKA

Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech, dohodl podle agentury TASS Putin na setkání v Soči se svým tureckým protějškem Erdoganem.

19:01
RUSKO

Rusko se ve snaze obejít sankce přijaté Západem kvůli válce na Ukrajině obrací na Turecko jako na potenciálního obchodního partnera, píše deník The Washington Post s odvoláním na informace od ukrajinské rozvědky.

17:41
ČESKO

Proruští dezinformátoři Tušl a Čermák jsou ve vazbě. Jejich slibům soud neuvěřil

přečíst článek
17:19
UKRAJINA

Podle ukrajinské společnosti Enerhoatom Záporožská elektrárna „nehledě na provokace“ dál funguje a dodává energii do ukrajinské energetické soustavy přes vedení, které je nadále v provozu.

16:43
BOJE

Ukrajina a Rusko se vzájemně obvinily z ostřelování Záporožské jaderné elektrárny na Ukrajině. Na místě vznikl požár, uvedl web RIA Novosti.

16:05
EKONOMIKA

Rusko zakázalo firmám ze zemí, které označuje za znepřátelené, do konce roku prodávat své podíly v klíčových energetických projektech a bankách. 

15:36
RUSKO

Rusko kvůli podezření z vlastizrady zatklo v Novosibirsku předního ruského odborníka na hypersoniku Alexandra Šipljuka, informovala agentura TASS. Jedná se už o třetího vědce ze sibiřského města, kterého bezpečnostní složky zadržely na základě stejného obvinění.

15:04
SVĚT

Putin doufá, že se s Tureckem dohodne na podpoře ekonomické spolupráce. Řekl to Erdoganovi na setkání v Soči, informovala agentura AFP.

14:32
RUSKO

Chceme vypnout a užívat si. Moskvané raději volí lhostejnost k válce

přečíst článek
14:10
UKRAJINA

Obyvatelé jihoukrajinského Mykolajivu nesmí od dnešního večera do pondělního rána vycházet z domu. Nezvykle dlouhý zákaz vycházení podle gubernátora Mykolajivské oblasti Vitalije Kima poslouží úřadům k tomu, aby odhalily osoby kolaborující s Ruskem.