Stroj letecké společnosti Air New Zealand.

Stroj letecké společnosti Air New Zealand. | foto: Profimedia.cz

Žena si odmítla přečíst instrukce, aerolinky ji vyhodily z letadla

  • 213
Novozélandské aerolinky musely ze svého letadla vysadit jednu z cestujících, která si odmítala prohlédnout bezpečností instrukce navzdory tomu, že seděla v řadě vedle jednoho z nouzových východů. Pasažérka si podle svědků naschvál četla knihu a zacpávala si uši. Dívat se nechtěla ani na video s pokyny.

Dotyčná pasažérka seděla podle listu The Guardian v řadě sedadel, u které se nachází jeden z nouzových východů letadla. Podle ostatních cestujících vypadala žena „zámožně“ a jednala s palubním personálem neomaleně. Jedna z letušek ženu před startem poprosila, aby si prohlédla bezpečností pokyny a zhlédla instruktážní video. To však cestující rázně odmítla.

„V letadle začalo na obrazovkách hrát video s instrukcemi. Letuška podala ženě také kartu s pokyny, ale ta si začala číst knihu,“ popsal jeden z pasažérů. „Potom se začala přehrabovat v kabelce od Louise Vuittona a vyndala telefon. Také její partner neustále zíral na displej a nevnímal,“ dodal svědek.

07.května 2019 v 22:30, příspěvek archivován: 08.května 2019 v 10:52

Woman booted from Air New Zealand flight after refusing to watch safety video: https://t.co/1ZWwF3wajr #Aviation #Airline #Aircraft https://t.co/jMvDv49DZE

Podle něj letuška velmi trpělivě čekala, až ji žena začne naslouchat. „Můžete se prosím podívat, co je v pokynech? Sedíte u nouzového východu,“ měla stevardka  na ženu naléhat. „Letuška byla velmi laskavá, ale ta žena si strčila prsty do uší a dělala, že ji neslyší,“ popsal další svědek. 

Když začal pár svým jednáním zdržovat dobu odletu, obrátila se na ně pozornost ostatních pasažérů, kteří je přesvědčovali k prohlédnutí bezpečnostních instrukcí. Oba to však ignorovali. „Nezdálo se, že by jim na tom záleželo,“ pokračuje svědek.

Celá situace vygradovala až do bodu, kdy pilot musel otočit letadlo a namísto dráhy zamířit zpátky k odletové bráně. „Tam už čekala policie. Když letadlo zastavilo, vyvedla klientku, která nedodržela pokyny posádky, z letadla,“ uvedl mluvčí aerolinie Air New Zealand.