Poškozenou Costu Allegru táhne francouzská rybářská loď  Trevignon (28. února

Poškozenou Costu Allegru táhne francouzská rybářská loď Trevignon (28. února 2012) | foto: Reuters

Nešťastná Britka měla syna na Concordii a dceru na Costa Allegra

  • 117
Britka Jayne Thomasová má dceru na lodi Costa Allegra, která hlásí problémy z Indického oceánu. Její syn byl pro změnu na palubě nedávno ztroskotané lodi Costa Concordia.

Ač se to na první pohled zdá jako moc velká náhoda, Britka Jayne Thomasová je krom majitelů italské společnosti Costa Cruises zřejmě jediným člověkem na světě, kterému se při obou haváriích velkých výletních lodí hrůzou tajil dech ve strachu o blízké.

Na italské lodi Costa Allegra, kterou po požáru na palubě právě francouzská rybářská loď táhne k jednomu ze seychelských ostrovů, má Jayne dceru Rebeccu. Ta na lodi pracuje jako tanečnice.

"Opravdu by mě nenapadlo, že se něco podobného může stát znovu. Myslela jsem si, že takový zážitek prožije člověk jen jednou za život... Ze všech lodí, co se po světě plaví, se stane nehoda zrovna na těch dvou, které mají na palubě moje děti," divila se před reportérem BBC starostlivá matka.

Když totiž v lednu ztroskotala u italských břehů Costa Concordia, byl u všeho pro změnu její syn, devatenáctiletý James. Ten se stále ještě zotavuje z psychické újmy, kterou mu hrůzné hodiny a neprofesionální evakuace z potápějící se lodi způsobily. Návrat na palubu jakékoli lodi si prý podle matky dosud nedokáže představit.

Jen nešťastná shoda náhod

Paní Thomasová nemá o své dceři nyní žádné zprávy, ale poslední informace, které potvrzují, že během požáru Costa Allegra nikdo nebyl zraněn, ji uklidnily. "Necítím vůči společnosti žádnou zášť," ujišťuje žena o absenci zloby vůči majiteli obou lodí. "Je to prostě jen nešťastný sled událostí," uzavírá.

Costa Allegra vyplula v sobotu z Diego Suarez na Madagaskaru a mířila na Seychely. Požár vznikl ve strojovně. Všichni pasažéři jsou v pořádku, stejně jako 413 členů posádky. Mezi cestujícími jsou převážně Italové, Francouzi, Rakušané a Němci, ale podle AFP také čtyři Češi a cestovatelé ze severu i jihu Ameriky (více o nehodě čtěte zde).