Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám na Googlu. | foto: Google Maps

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

  • 163
Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy se za pomoci aplikace Google Maps díval na svůj bývalý domov a bývalé sousedy a všiml si auta potopeného ve vodní nádrži. Když úřady nechaly silně zkorodovaný vůz vytáhnout na břeh, uvnitř vozu našly kostru.

O týden později se ji podařilo identifikovat jako Williama Moldta, který náhle zmizel jako čtyřicetiletý v listopadu 1997. O vyřešeném případu informovala místní média, agentura AP i britská stanice BBC.

Ve výřezu mapy je auto viditelné v pravém dolním rohu.

Úřad šerifa v Palm Beach předpokládá, že Moldt nejspíše ztratil vládu nad svým vozem a skončil ve vodě.

Fotogalerie

Při původním vyšetřování záhadného zmizení se nepřišlo na žádné stopy, naznačující, co se stalo. Až teprve nedávné změny hladiny vod umožnily si vozu povšimnout. „Nelze stanovit, co se před tolika lety stalo. Víme jen, že zmizel z povrchu Země a teď se našel,“ řekla BBC policejní mluvčí Therese Barberaová.

12.září 2019 v 21:05, příspěvek archivován: 13.září 2019 v 06:29

A previous resident living in Grand Isles was doing a “google search” on google earth, in the area and noticed what appeared to be a vehicle in the pond behind a residence. That previous resident contacted the current resident living on Moon Bay Circle and advised he noticed what appears to be a vehicle in a pond behind his home. The current resident activated his personal drone and confirmed what the previous resident saw and immediately contacted PBSO.

Upon arrival deputie...s confirmed there was a vehicle in the pond. The vehicle’s exterior was heavily calcified and was obviously in the water for a significant amount of time. Upon removing the vehicle skeleton remains were found inside.

Moldt měl pověst tichého muže, který společnosti, ani alkoholu moc neholdoval. V noci, kdy zmizel, odjel asi hodinu před půlnocí z klubu, kde si dal několik drinků. Svědkům se nezdál být opilý. Ve voze odjížděl sám. Ještě dříve zavolal své dívce, že brzy bude doma. To se však nestalo. Doma se už nikdy neukázal.

Úřady o nálezu vyrozuměly Moldtovy příbuzné.