Metropolí údajně otřásly nejméně tři exploze. První atentátník se odpálil v mešitě Badr v jižní části města. V okamžiku, kdy se z ní věřící snažili uprchnout, odpálil se další útočník u jejího vchodu. Třetí sebevrah zaútočil na mešitu Hašúš na severu Saná. Agentura Reuters kolem čtvrté hodiny odpoledne uvedla, že počet obětí ve dvou mešitách vzrostl na 126. Zjistila to od místních lékařů. Místní šíitská televize ohlásila 137 zabitých a 345 zraněných
„Hlavy, nohy a ruce mrtvých lidí byly rozeseté po podlaze mešity,“ řekl agentuře AP Muhammad Ansí, který se účastnil modlitby v mešitě Hašúš. „Krev tu teče jako řeka,“ dodal. Mnoho lidí podle něj zranily padající střepy z rozbitých okenních skel mešity.
K útoku se odpoledne přihlásila organizace Islámský stát. Z předchozích útoků šíitští povstalci často vinili jemenskou odnož teroristické organizace al-Káida na Arabském poloostrově (AQAP). V poslední době se však řada radikálů v Jemenu začala hlásit také k organizaci Islámský stát. Při posledním velkém útoku na šíity v lednu letošního roku zahynulo přinejmenším 40 lidí.
Obě zasažené mešity jsou známy jako centra přívrženců šíitského kmene Húsíů, který stojí v čele povstání proti vládě prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hadího.
Prezidentova rezidence v Adenu se stala terčem útoku neznámého bojového letounu ve čtvrtek. Prezident, který se s vládou stáhl do Adenu z hlavního města v únoru, vyvázl nezraněn. Podle agentury Reuters se letadla nad prezidentovým sídlem objevila i dnes. Stráž na ně prý vypálila protiletadlové střely.
Hadího administrativa byla v domácím vězení v Saná od ledna, kdy povstalečtí šíité zaútočili na vládní budovy. Šíité obsadili hlavní město loni v září s tím, že chtějí Jemen osvobodit od zkorumpovaného vedení a získat větší podíl na moci. Hadí a vláda rezignovali, prezident po útěku do Adenu však rezignaci stáhl a nyní se snaží získat přízeň jihojemenských kmenů.
Ve čtvrtek v Jemenu zahynulo také 13 lidí při přestřelce mezi příznivci prezidenta Hadího a jeho předchůdce Alího Abdalláha Sáliha, kterého podporují právě šíitští povstalci. Do konfliktu v Jemenu na straně šíitů zasahuje také Írán.