Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. března 2020 Taťána

Diskuse k článku

Muslimští bratři nabírají dech. Čeká Egypt islámská revoluce?

K protestům v Egyptě se připojilo vlivné islamistické Muslimské bratrstvo. Je zřejmé, že pokud se podaří prezidenta Mubaraka svrhnout, bude nejsilnější a nejlépe organizované opoziční hnutí hrát v novém Egyptě silnou roli. Má se Západ takového vývoje bát?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbu do

Naposledy zastavil Islámskou revoluci ...

... jistý Saddám v americkém žoldu ...

... ale ten už se jí nepostaví ...

0/0
1.2.2011 15:03

Červená_Karkulačka

Islamisté všech zemí spojte se....

Islámismus = demokracie??? To by platilo jen v případě, že ženy a muži mají rovnoprávnost. V tomto případě je vláda lidu ekvivalentní s vládou mužů. A navíc Islamisté by měli větší slovo, než nevěřící, nebo jinověrci....takže si myslím, že o demokracii v Islámském státu nelze vůbec hovořit. LIDÉ BDĚTE, NEBO SE BUDETE DIVIT. Džihád nikdy nebyl zrušen...

0/0
1.2.2011 15:00

Homer.Simpson.

Skvělá politická prognóza

a příštím prezidentem Československa se stane Tito.

0/0
31.1.2011 21:40

Al Quwat al Lubnaniyya

Muslimske bratrstvo to xindlove

Sve o tom Syrie vi svoje. V 70.letech 20. stoleti rozpoutali Muslimsti Bratri v Syrie takovou vlnu vrazdeni a niceni,hlavne na vysoke skoly a vzdelani soustredili se,ze to bylo moc i na sekularni Syrie ,vrazdici xindly z muslimskeho bratrstva se podarilo obklicit v meste 7ama a 2.unor 1982 se syrske armada povedlo pobit asi 30 000 prislusniku muslimskeho bratrstva (pro strate 1000 vojaku syrskych :-( ).V Syrie dodnes platnosti zakon c.49 ktery  jednoznacne urcuje pro cleny MB trest smrti.

O to smutnejsi je,ze Evropa do Syrie nevraci usvedcene ,odsouzene vrahy,ale naopak jim azyl poskytuje ;-€

0/0
31.1.2011 21:07

pouiyt

Islamska neislamska revoluce,

nikomu nic do toho neni.Nestrcte nos do jejich veci!

0/0
31.1.2011 17:00

masculine

Re: Islamska neislamska revoluce,

:-) Klídek, nebo vám praskne cévka. Každý má právo tady diskutovat o čemkoliv, pokud nebude vulgární, atp. Ještě tady nemáme žádného ajatolláha, který by nám skrze islamistickou vládnoucí elitu diktoval, do čeho strkat noc můžeme a do čeho ne...A vzhledem k tomu, že svět je dnes globální, dotýká se vývoj v Egyptě Evropanů více, než by nám bylo milé.

0/0
31.1.2011 17:28

Big.M

Re: Islamska neislamska revoluce,

R^

0/0
31.1.2011 20:55

she/b/trotting

absolutně nemožný článek, redaktore vezmi na vědomí

Jak může někdo napsat něco takového? Dát rovnítko mezi Al kajdu a Muslimské bratrstvo? Muslimské bratrstvo je v zásadě totéž, co je pravicový evengelismus v USA, odmítá náslilí na rozdíl od AK.

Muslimští bratři mají zastoupení v různých parlamentech muslimských států Bahrainem počínaje a Jordánem konče.

Proč by měli Češi mít strach z něčeho takového? Proč autor vyhodí takovou slátaninu, aniž by se podíval do arabských a mezinárodních zdrojů?

Je takto vůbec možné informovat lidi, navíc tak vyplašené a nezvyklé na něco cizího jako Čechy? To je snad záměr dělat z Čechů ještě větší blbce než jsou.

0/0
31.1.2011 16:22

Al Quwat al Lubnaniyya

Re: absolutně nemožný článek, redaktore vezmi na vědomí

Co blabolite ? Muslimske bratrstvo to jeste horsi,nez al kaida ,sve o tom vi treba Syrie,kde muslimsti bratri v 70.letech stoleti dvacateho takovou vlnu teroru vrazdiciho rozpoutali,ze syrska armada musela jich pres 30 000 pozabijet v 7ama ...;-€ a dodnes v syrskem zakone clenstvi v bratrstvu jedno z hrdelnich zlocinu ...

0/0
31.1.2011 20:52

Drtikoll

islam ne

v egyptě maj vyznávat boha Re a jeho prostředníka Faraona a ne prznitele malých dětí, kterej si říká prorok.. a nebo žádný náboženství a bude klid největší

0/0
31.1.2011 16:02

Dunja

Re: islam ne

Vyznávali, ted se jim už po 30 letech přejedl je čas zkusit něco jiného.

0/0
31.1.2011 16:16

Dunja

Jak slátat informace a

vyděsit lidi, je uměním našich autorů. Místo aby nám poskytli kvalitní informace vytasili se ještě než věděli o co jde se zaručenou hrozbou islámem.

Pletou Musl. bratrstvo dohromady s šiítským Iránem a jeho revolucí, s hnutím za Chalífát, džihádisty... Navozují rovnice MB =al-Kaida nebo ještě něco horšího, ačkoliv má od ní na hony daleko.

MB by určitě nezískalo většinu, (jordánském parlamentu už sedí a bez problémů), ani by nenastolilo, to co je popisováno. Max. je možná podoba ala země Zálivu, ale to pro zemi s muslim.většinou, kde vládne korupce, kriminalita, nezaměstnanost může být prospěšné a soc.sít už dlouho za stát nahrazují. Navíc i Emiráty žijí turismem.

Problémem budou bandité a bývalý přísl.taj.sl. podporovaní Izraelem. Nedávno v EG odkryli sít izr. špionů. A pak různé extr. skupny, kterým někdo zaplatí za destabilizaci země.

Čeho se musíme bát je to , že by nám jednou mohli Arabové s slovy! Děkujem stačilo! vrátit izr. obyvatelstvo, kterého se Evropa zbavila.

0/0
31.1.2011 15:50

masculine

Re: Jak slátat informace a

;-D máte na mysli ty cvičené žraloky, nebo toho špionážního supa? Njn...co by si takoví jako vy bez MOSSADu a jeho agentů počali? Kde berete tu jistotu, že islamisté nezískají po případných volbách zásadní vliv na další vývoj Egypta? Věštíte z koule? Nikdo žádné rovnice mezi MB a Al-Kaida nenavozuje, nebo snad ano? A co se týče zemí zálivu, která z nich prošla takovým vývojem, že byl svržen dlouholetý diktátor?...aby bylo s čím srovnávat...

0/0
31.1.2011 15:58

Dunja

Re: Jak slátat informace a

Takové blbosti jako žraloky a supy neposlouchám, soudní přelíčení je zajímavější a žádný žralok se tam v bazénku rozhodně neplácal.

Na ostatní se zeptejte Egypťanů a jejich odborníků a ne pana Vodičky, který jim chce radit jak si vzít agenturu na org. demonstrací a kopírovat naši sam. revoluci, která byla již dávno připravená a domluvená. Navíc tady nebylo 7mil. nezaměstnaných vysokoškoláku a další mil. ostatních, chudoba a vysoká kriminalita. Tam mají lidé trochu jiné priority i jinou představu demokracie a pořád budou vycházet z islámu to nikdo nezmění.

Hlavně at se to stabilizuje jinak naše firma přijde na buben

0/0
31.1.2011 16:09

valoe

Re: Jak slátat informace a

Podle vyvoje soudim, ze vasi firmu buben nemine. Nasledovat bude posileni islam vyznavajicch stan a pote neco jako v Iraku. Mydlit se bude kazdy s kazdym.

0/0
31.1.2011 16:19

masculine

Re: Jak slátat informace a

:-) Tak to o hodně přicházíte. Alespoň byste mohl sledovat, jak vypadá vaše hledání MOSSADu za každou aktivitou na Blízkém východě dovedené do extrému. Nevím, zda někde čtete mezi řádky, ale já jsem žádné návody na vedení "revoluce" nezaznamenal. Pouze názory na probíhající události a jejich možné důsledky, které kupodivu některým jedincům nejsou po chuti a chtěli by je nejlépe cenzurovat...asi se nám z islamisty stává chráněný druh :-)

0/0
31.1.2011 17:24

jmaly.pce@seznam.cz

Re: Jak slátat informace a

co myslíte těmi 7 mil. nezaměstnaných vysokoškoláků?

0/0
31.1.2011 17:49

jmaly.pce@seznam.cz

Re: Jak slátat informace a

R^

0/0
31.1.2011 17:47

BMG

Re: Jak slátat informace a

Až nám budou Arabové vracet Židy, tak budeme mít úplně jiné starosti, třeba kde sehnat tablety na potlačení účinku radioaktivního spadu na organismus. Ale třeba budeme mít štěstí a vítr bude foukat přes Káhiru na jih nebo na východ.

0/0
31.1.2011 16:33

she/b/trotting

Re: Jak slátat informace a

Izrael nemá zájem destabilizovat Egypt, proto požádal vládu USA a UK o podporu Mubaraka, počítalo se s tím, že tuto linii podpoří i EU, ale dochází ke změnám. USA si uvědomují, že Mubarakova vláda je neudržitelná, takže dávají zelenou změnám, což není v plánu Izraele.

Izrael se spíše zaměřuje na Irak a Iran se svojí činností, ty chce destabilizovat.

Egypt má silnou koptickou menšinu, která obstoupila modlící se muslimy a chránila je, to je pro českého čitatele novin typu MF, kde se možná doví o obchodníkovi s rozbitým krámem, jistě novinka. Egypt je nábožensky tolerantní země a pokud se dostane MB do vlády, bude v menšině. Nakonec proč by tam neměli sedět, když tvoří početný politický segment. V izraelském Knessetu drží rozhodující hlas jedna z nejreakčních náboženských skupin vůbec Shas, který je čtvrtoiu nejpočetnější skupinou. Nad tím se průměrný Čech nepozastaví, že tam sedi suprortodoxní židé, navíc z Ruska.

0/0
31.1.2011 16:36

jmaly.pce@seznam.cz

Re: Jak slátat informace a

a které další země chce izrael destabilizovat? to musí být nějaký komplex, zřejmě máte pocit, že za vším, co se vám v životě nepovedlo, jsou židé

0/0
31.1.2011 17:51

Červená_Karkulačka

Re: Jak slátat informace a

Pokud si mám vybrat mezi Araby a Izraelci, tak jednoznačně vedou IzraelciR^

0/0
1.2.2011 15:07

masculine

Čeká Egypt islámská revoluce?

Obávám se, že pokud Mubarak padne a armáda islamisty neodstaví od moci, tak těch pár rozumných lidí "z lidu" už na islamizaci Egypta nic nezmění. Islamisté nepůjdou do případných voleb s vizí nastolení afghánského středověku či íránské "demokracie". Ty zavedou až po uchopení moci. A nejhorší je, že to bude se stejným souhlasným chrochtáním z Bruselu, které doprovází i desekularizaci tureckého státu.

0/0
31.1.2011 15:50

Zombot

Re: Čeká Egypt islámská revoluce?

Toho se také obávám. Egypt vem čert, ale Turecko nám už za pár let může ukázat, jaká cena se platí za multikulturní obohacování. Pokud by Turecko pokračovalo v odkazu Atatürka, podpořil bych klidně i jejich vstup do EU a jeho náboženskou politiku doporučil jako celoevropský standard, ale Erdoganovi zakuklení islamisté už si patrně pohlídají, aby se armádě přistřihla křídla a Turecko s požehnáním našich moudrých vládců v Bruselu vykročilo tím SPRÁVNÝM směrem :-(

0/0
31.1.2011 18:23

JAN2010

Akorát nevím

proč se tito nádherní lidé tolik radují. Stejně je nic hezkého nikdy čekat nebude :-)

0/0
31.1.2011 15:45

capro

Islám

Islám je jen zástěrkou k ovládnutí světa. Jejich kulturu ukazuje forma protestů a likvidace veškerého historického poznání, které jim zrovna nevyhovuje. Umírněný islám - nesmysl.

0/0
31.1.2011 15:41

D.E.S.

no ...

co si budem povídat, všechno rozpoutali amíci svržením Husajna, to byla fatální chyba ...  pak byl Bin Ladin a už to jelo ..

0/0
31.1.2011 15:39

rundlik

Re: no ...

Je fakt,že to tam Saddám držel na uzdě.Ale mohou být i jiné okolnosti.

0/0
31.1.2011 15:43

amin

Re: no ...

Máš trochu problém s časovou posloupností

0/0
31.1.2011 15:47

mirekzelen

Re: no ...

hlavně aby je nzasáhl samet to by teprve bylo tóčo!!

0/0
31.1.2011 15:55

Mitchell

Jestli to tak dopadne,

tak potěš koště. Doufám ale, že jsou Egypťané rozumní a vidí, jak to v takových státech vypadá.

0/0
31.1.2011 15:32

on3.

Re: Jestli to tak dopadne,

myslite, ze vetsina Irancu chtela islamsky stat? Problem je, ze islamisti jsou jednotni a organizovani, kdezto prodemokraticka vetsina je roztristena.

0/0
31.1.2011 15:35

rundlik

Re: Jestli to tak dopadne,

Na ten "rozum" zapomeňte.Radikální islamisté žádný nemají.Proto také sesadili Mubaraka i přes pozitivní ekonomický růst a cestu mají otevřenou.

0/0
31.1.2011 15:36

on3.

Re: Jestli to tak dopadne,

Murabaka nesesadili islamiste a pozitivni ekonomicky vyvoj neni vse.

0/0
31.1.2011 15:40

rundlik

Re: Jestli to tak dopadne,

V podstatě to byla záminka.Účel světí prostředky.Rv

0/0
31.1.2011 15:42

on3.

Re: Jestli to tak dopadne,

nevim, tady je docela pekna grafika

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika/2011/01/30/otazky-a-odpovedi-jak-skonci-krvava-bitva-o-egypt/

snad tu reklamu na konkureci nesmazou

0/0
31.1.2011 15:44

rundlik

Re: Jestli to tak dopadne,

Ano,díval jsem se.Právě že Mubarak byl jakousi hrází proti fundamentalismu,což nyní už platit nebude.Zato "Muslimské bratrstvo" má obrovskou podporu ve středu,jihu Egypta a kolem Suezského průplavu.Také skutečnost,že Egypt kontroloval východní hranici,ovládanou Hamásem,vedlo ke klidu zbraní.To se ale může nyní rychle zvrátit.

0/0
31.1.2011 15:56

on3.

Re: Jestli to tak dopadne,

ale taky tam pisi, ze lidi chteji svobodne volby a svobodu vyjadrovani. Zvlaste to druhe se nabozenskym fundamentalismem (jakymkoli) moc nerymuje.

0/0
31.1.2011 15:58

amin

Re: Jestli to tak dopadne,

Takové svobodné volby jaké byly v Iránu? Takové by MB vyhovovaly:-)

0/0
31.1.2011 16:18

on3.

Re: Jestli to tak dopadne,

no uvidime, jak rika prislovi: Nechval dne pred veceri

0/0
31.1.2011 16:27

rundlik

Do 10 let .....

...radikální islamisté ovládnou Evropu,všude už mají své buňky.Takže se mějme na pozoru.!!

0/0
31.1.2011 15:29

masculine

Re: Do 10 let .....

To určitě ne. Aby ovládli politickou scénu, potřebují se namnožit. A byť se množí mnohem rychleji, než původní Evropané, 10 let jim k tomu stačit nebude.

0/0
31.1.2011 15:31

rundlik

Re: Do 10 let .....

V takové V.Británii,Francii,zemích Beneluxu ad. mají k množení ideální podmínky.Stačí se podívat na složení dětí ve školách.

0/0
31.1.2011 15:34

masculine

Re: Do 10 let .....

Jejich počty určitě porostou a pokud nepříjde zásadní růst jejich životní úrovně, který bývá zpravidla spojen s následným poklesem natality, pak ten růst bude exponenciální. Ale na těch 10 let bych to ještě neviděl.

0/0
31.1.2011 15:52

Drtikoll

Re: Do 10 let .....

jj přesně.. však jim káže "vlivný islamský klerik z Londýna" bohajeho kde to sme

0/0
31.1.2011 16:04

kostej_

je třeba oprášit radar v Brdech

dřív, než bude pozdě...

0/0
31.1.2011 15:25

aljav2bezduvodneodstrelen

jestli se tam

ovazane hlavy dostanou k moci, :-)za par let srovnaji pyramidy se zemi ..... ;-€ ;-O a EU jim na to jeste posle EURa

0/0
31.1.2011 15:23

pan.ucho

Re: jestli se tam

snad marky, ne? :)

0/0
31.1.2011 15:44

nikotino

v první chvíli

jsem myslel, že ta první fotka je z Janova;-D

0/0
31.1.2011 15:20

politický ředitel

Re: v první chvíli

No přemnožený jsou stejně:-/a stejně tak nepracujou;-D

0/0
31.1.2011 15:24

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Najdete na iDNES.cz