Kritická moderátorka musí na Krym. Lépe pochopí situaci, tvrdí stanice

  10:19aktualizováno  10:19
Otevřené vystoupení moderátorky v ruské státní televizi nezůstalo bez odezvy. Abby Martinová, která v přímém přenosu stanice Russia Today odsoudila ruskou okupaci Krymu, má nyní pracovat jako zpravodajka přímo na ukrajinském poloostrově. Podle vedení televize v místě dění "lépe pochopí situaci".

Moderátorka Abby Martinová během svého kritického projevu v pořadu televize RT | foto: YouTube

Američanka Abby Martinová v pondělí na závěr svého pořadu Breaking the Set veřejně odsoudila ruskou okupaci Krymu. "To, co udělalo Rusko, je špatné," prohlásila překvapivě moderátorka, která se proslavila protiamerickými názory.

Vedení anglojazyčné RT reagovalo pro ruský Kanál 4 nejprve kriticky a uvedlo, že slečna Martinova byla pomýlená americkými mainstreamovými médii. Později však televize, kterou založil a dodnes financuje Kreml, vydala mírnější prohlášení.

"Navzdory rozšířeným názorům RT netrestá své novináře výpovědí. Naši redaktoři mohou svobodně vyjadřovat své názory nejen v soukromí, ale také přímo ve vysílaní. To je případ Abby a jejího komentáře o Ukrajině," cituje stanovisko deník Daily Telegraph. "Respektujeme její pohled a pohledy všech našich novinářů i hostů. Slečnu Martinovou proto nebudeme absolutně nijak postihovat."

Přes toto ujištění se ovšem zdá, že Martinová po kritickém vystoupení, které ve světě vzbudilo obrovský ohlas, přijde o své dosavadní místo. Televize ji totiž chce poslat na Krym.


"Ve svém komentáři se slečna Martinová zmínila, že nemá hlubší znalosti a detailní přehled o událostech na Krymu. Proto ji tam posíláme, aby si mohla vytvořit názor přímo z centra dění a pochopila situaci."

Moderátorka se však z Washingtonu, odkud Russia Today vysílá, zatím stěhovat nehodlá. "Přestože toto prohlášení vyšlo, tak já se na Krym nechystám," řekla Martinová deníku Telegraph.

Podobný incident je v RT výjimečný. Stanice je totiž financována ze státního rozpočtu a jejím cílem je šířit stanoviska ruské vlády v zahraničí. Západní média stanici často obviňují, že hlásá kremelskou propagandu. Vedení televize zase tvrdí, že zahraničním divákům poskytuje alternativní pohled na dění v Rusku.

Martinová jako přední moderátorka se v minulosti několikrát podílela na účelových antiamerických reportážích. Verzi americké vlády o útocích z 11. září například označila za propagandu. Nyní se však postavila proti svému zaměstnavateli a zastala se Ukrajinců, kteří mají podporu Západu.

"Zdůrazňuji, že jsem kategoricky proti jakémukoliv vměšování se do vnitřních záležitostí suverénní země. Vojenský zásah nikdy není odpovědí," řekla v úterý v živém vysílání.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vlivný muž chtěl dům v přírodním parku. Úředníci odmítli, stavba začala načerno

Příroda Dolního Poohří je vzácná hlavně kvůli původní vegetaci lužních lesů a...

Postavit si dům v přírodním parku? Bez problémů. Alespoň tak to zatím vypadá v Dolním Poohří u severočeské Budyně nad...

Další z rubriky

Přežil holokaust, zabije ho ale možná trh. Invalidu chtějí v USA vystěhovat

ilustrační snímek

Už dvakrát přišel o domov, když před násilím prchal z Ukrajiny i Uzbekistánu. Posledních 17 let žil Musiy Rishin v bytě...

Horší než horor. Rumuny vyděsily vraždy a bída v psychiatrických léčebnách

Hororová léčebna. Rumuny pobouřilo odhalení opozičního poslance.

Přeplněné pokoje, padající omítka a špína v koupelnách. Rumuny vyděsily záběry z psychiatrické léčebny na severu země....

Na Floridě zadrželi mladíka a našli pilulku extáze s Trumpovým obličejem

Pilulka extáze ve tvaru hlavy prezidenta USA Donalda Trumpa, kterou zadržela...

Osoba prezidenta Donalda Trumpa již inspirovala tvůrce karikatur, televizní komiky i výrobce halloweenských kostýmů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz