Na Mallorce se ve vzduchu srazil letoun a helikoptéra, zemřelo sedm lidí

  • 20
Vzdušná kolize helikoptéry a ultralehkého letadla se v neděli stala na španělském středomořském ostrově Mallorca. Při incidentu zemřelo sedm lidí. Bavorský kriminální úřad v pondělí potvrdil, že zahynula čtyřčlenná rodina z Rakouska. Mezi obětmi je i pilot vrtulníku, patrně Ital, a dvoučlenná zřejmě španělská posádka letadla.

Čtyři německé oběti, které letěly ve vrtulníku, mají bydliště v bavorských okresech Mnichov a Bad Tölz-Wolfratshausen. Německá firma Rotorflug Helicopters z Friedrichsdorfu u Frankfurtu nad Mohanem potvrdila, že se zřítil její vrtulník. Kromě pilota v něm byli manželé ve věku 43 a 41 let, jejich jedenáctiletý syn a devítiletá dcera. Místní média přinesla informaci, že vrtulník byl na vyhlídkovém letu. 

Nehoda se stala po půl druhé místního času poblíž města Inca v srdci oblíbeného turistického ostrova. Zemřelo všech sedm lidí, kteří byli na palubě obou strojů. 

Fotogalerie

Letouny se srazily ve výšce zhruba tří set metrů. Oba začaly po nárazu okamžitě hořet. Místní policisté uvedli, že trosky spadly na pozemky jedné z farem poblíž městečka Sencelles, zhruba půl hodiny cesty od hlavního města ostrova Palma.

Prezidentka Baleárských ostrovů Francina Armengolová řekla, že úřad vlády cítí hluboký soucit a zármutek. Lítost na oběťmi vyjádřil i španělský premiér Pedro Sanchez.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap