„Americká vláda bez jakéhokoliv oprávněného důvodu den za dnem buduje falešné obvinění, aby ospravedlnila bezohlednou ekonomickou válku proti kubánskému lidu a případnou vojenskou agresi,“ nechal se slyšet šéf kubánské diplomacie Bruno Rodríguez.
Podotkl také, že v tomto plánu „jedou“ i některá média. „Hrají s nimi, šíří pomluvy a zveřejňují narážky pocházející přímo od americké vlády. Kuba válkou ani nevyhrožuje, ani ji nechce,“ zdůraznil, ale dodal, že se jeho země „připravuje na odražení vnější agrese při uplatňování práva na legitimní sebeobranu, jak jej uznává Charta OSN“.
Někteří Kubánci říkají, že je situace na ostrově tak tristní, že invaze alespoň ukončí jejich trápení.


















