Kaddáfí znásilnil desítky dívek i chlapců, prozradila jedna z otrokyň

  16:39aktualizováno  16:39
Desítky nezletilých dívek a chlapců zadržoval ve svém tripolském paláci kvůli sexuálním orgiím zabitý libyjský vůdce Muammar Kaddáfí. Deníku Le Monde to pod nepravým jménem Safíja řekla dvaadvacetiletá žena, kterou plukovník znásilňoval pět let. Anonymně je ochotná svědčit u soudu.

Zabitý libyjský vůdce Muammar Kaddáfí ve svém paláci zadržoval sexuální otroky, vypověděla jedna z dívek. | foto: Reuters

"Zničil mi život. Je mi, jako by mi bylo čtyřicet. Přeji si, aby nebyl mrtvý a aby stál za své zločiny spáchané na libyjských ženách před soudem," řekla mladá Libyjka, které se v roce 2009 podařilo z paláce Báb al-Azízíja uprchnout a dostat se do ciziny. Do Libye se vrátila až nyní za revoluce.

Safíjina rodina se přistěhovala do Syrty, která byla Kaddáfího domovským městem, když dívce bylo devět let. V patnácti ji vybrali, aby Kaddáfímu při jedné z jeho návštěv podala květiny. Považovala za čest, protože o plukovníkovi mluvila jako o "otci Muammarovi" a měla ho prý radši než rodiče.

Libyjci dopadli Kaddáfího syna Sajfa Isláma

Povstalecké brigády v sobotu ráno dopadly na jihu Libye Kaddáfího druhorozeného syna Sajfa Isláma, který měl namířeno do Nigeru. Libyjská Přechodná národní rada jej nechce vydat k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu, zadrženého hodlá soudit doma (více zde).

"Když jsem mu podávala květiny, usmíval se na mne a poplácal mne po hlavě a po rameni. Později jsem pochopila, že to bylo znamení jeho ochrance," řekla Safíja.

Následující den přišly tři příslušnice Kaddáfího stráže do rodinného domu a řekly rodičům, že chce plukovník jejich dceři předat dárek. "Posadily mne do auta a odvezly do pouště, kde měl Kaddáfí stan a používal ho při honech a k odpočinku," tvrdí Safíja. Kaddáfí se jí vyptával na rodinu a řekl, že přesvědčí rodiče, aby zůstala u něho a vedla přepychový život.

"Pak mi jedna členka ochranky podala velmi sporé šaty a začala mne učit tancovat. Tančila jsem ve stanu tři celé noci a Kaddáfí mi pak stroze sdělil, že se stanu jeho milenkou," pokračovala Safíja. Pak ji dovezli do Báb al-Azízíje a Kaddáfí ji tam znásilnil. "Byla jsem jeho sexuální otrokyní pět let," řekla.

Dopadení diktátora

Excentrický vůdce zemřel nedaleko rodné Syrty 20. října. Podlehl zraněním, které utrpěl při svém dopadení. Kaddáfí severoafrické zemi vládl 42 let. Svrhly ho protivládní protesty, které vypukly v únoru na východě země. Po dobytí Tripolisu na konci srpna se ukrýval na neznámém místě.

Kaddáfího perverzní sexuální fantazie ukájeli i chlapci

Safija pokoj sdílela z dívkou z Benghází, která byla taky nezletilá. Později zjistila, že tam nejsou jenom ony dvě, ale několik desítek mladých dívek určených k "ukojení Kaddáfího perverzních sexuálních fantazií". "Ušetřeni nebyli ani chlapci," řekla.

Byla prý svědkem orgií, které Kaddáfí pořádal pro hlavy afrických zemí a jichž se účastnily i supermodelky z Afriky i Evropy, zejména z Belgie a Itálie. "Zatímco ty ženy odjížděly s taškami napěchovanými penězi, Libyjky nedostaly nikdy nic," řekla Safíja. Její rodina prý věděla, kde je, ale nemohla o tom promluvit. "Přišli by o život," řekla žena.

V roce 2009 z paláce uprchla v přestrojení za starou ženu a tajně odcestovala do Francie. "I když je teď mrtvý, ty hrozné vzpomínky na znásilňování a věznění mne i mou rodinu stále pronásledují," tvrdí. Je prý ochotná jít svědčit u soudu za podmínky, že si zachová anonymitu. "V konzervativní libyjské společnosti nemohu prozradit své jméno," vysvětlila.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Války na Wikipedii. Rakušané retušují text o populistech, Němci o bulváru

ilustrační snímek

Z politických i komerčních důvodů manipulují obsah Wikipedie i u našich sousedů. V rakouské verzi internetové...

Turek pobodal ženu před očima její dcery. V zemi si lidé přejí konec násilí

Ženy v Ankaře protestovaly proti zvyšujícímu se počtu obětí násilí ze strany...

Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém se osmatřicetiletá Emine Bulutová drží za zkrvavený krk a volá, že...

Mikroplasty v pitné vodě škodí minimálně, může být ale hůř, říká WHO

Členové Greenpeace odebírají vzorky vody z Labe. Budou v nich hledat...

Mikroplasty jsou úplně všude – v Arktidě, alpských ledovcích, dešťových srážkách i pitné vodě. Světová zdravotnická...

Najdete na iDNES.cz