Zdatné dívky znásilnit můžete. Islamisté vydali návod jak na otrokyně

  16:34aktualizováno  16:34
Radikálové z hnutí Islámský stát vytvořili návod, jak zacházet se svými zajatkyněmi. Svým stoupencům například radí, za jakých okolností je možné svou „svěřenkyni“ zbít či znásilnit. Pravost dokumentu, který se objevil 3. prosince, však zatím není možné nezávisle ověřit.

Sunnitští radikálové z Islámského státu považují jezídskou menšinu za vyznavače ďábla a snaží se je zlikvidovat. | foto: Profimedia.cz

Dokument, jehož úryvky zveřejnil britský list The Independent, obsahuje 27 tipů pro nakládání se zajatými manželkami nebo dcerami nepřátel. Vytvořili jej údajně pracovníci „oddělení výzkumu a fatvy“ Islámského státu, jehož nároky na nadvládu nad celým islámským světem však drtivá většina muslimských duchovních neuznává.

Islámský stát

Sunnitští radikálové z Iráku a Sýrie unesli podle dostupných údajů asi 2 500 příslušnic irácké komunity jezídů, dalších 4 600 žen a dívek se pohřešuje. Podle nově vydaného manuálu je zajatkyni možné okamžitě znásilnit, a to včetně nezletilých dívek, pokud jsou dostatečně fyzicky zdatné. Pokud nejsou, džihádisté se mohou těšit pouze pohledem.

„Právo na tyto ženy nám dává fakt, že jsou nevěřící. Můžeme se jich zmocnit hned, jakmile je imám mezi nás rozdělí,“ píše se v pravidlech. Na podporu tvrzení, že sex se zajatými ženami je v pořádku, přikládají citaci z Koránu

„Šťastní jsou ti věřící, kteří v modlitbách svých jsou pokorní, kteří od planých řečí se odvracejí, kteří almužny rozdávají, kteří pohlaví svá ochraňují jen pro manželky své či otrokyně; a nebudou za to pokáráni,“ píše se v citované části svaté knihy muslimů.

Bijte jen kvůli disciplíně, ne pro radost

S otrokyněmi je podle pravidel možné i obchodovat. Islamistům nic nebrání ani v prodeji ženy, která s nimi otěhotněla. Bod číslo 19 pak podává přesný výklad otázky bití otrokyň.

„Povoluje se bít otrokyni pro utužení disciplíny, ale je zakázáno destruktivní bití, bití za účelem vlastního uspokojení nebo mučení. Zakázány jsou také údery do obličeje,“ uvádí příručka pro „majitele“ zajatkyň.

Radikální hnutí Islámský stát původně působilo jen na severu Sýrie a Iráku, letos na podzim však džihádisté ohlásili expanzi na Arabský poloostrov a do severní Afriky. Peníze plynou do jejich rukou plynou mimo jiné z ropných polí a rafinerií, které ovládají.

Další příjmy zajišťuje výpalné od křesťanů nebo právě obchod s otroky. Ve městech, která se jim podařilo dobýt, stoupenci Islámského státu zavádějí právo šaría (jak se žije pod nadvládou islamistů čtěte zde).

V bojích s islamisty zahynulo v listopadu 5 000 lidí

Islámský stát má jen během listopadu na svědomí více než 2 000 mrtvých. V bojích, které vedou ve světě islámští radikálové z různých skupin, během minulého měsíce zahynulo přes 5 000 lidí. Jak informovala stanice BBC, asi 80 procent z nich připadá na Irák, Nigérii, Afghánistán a Sýrii.

Nejvíc útoků a nejvíc mrtvých připadá na Irák. Na druhém místě stojí Nigérie, sužovaná útoky islamistů ze skupiny Boko Haram. Třetí je mezi postiženými státy Afghánistán, kde se násilí připisuje Talibanu.

Podle ředitele ICSR Petera Neumanna je z údajů jasné, že extremistické skupiny nelze považovat za totéž co teroristickou síť al-Káidu. „Za smrt 60 procent obětí nesou odpovědnost radikální organizace, které s al-Káidou nejsou propojeny a které soupeří o vůdcovskou roli v tomto hnutí,“ podotkl Neumann.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Policie odkryla identitu pachatele, který hrozil střelbou na českých školách

Zásahové jednotky na soutěži likvidovaly gang i toxickou látku.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze....

My chceme znovu motýle! Babišův výrok si žije vlastním životem

Andrej Babiš během rozhovoru pro MF DNES telefonoval s ministrem životního...

Když premiér Andrej Babiš přednášel na konci května v pražském Mánesu na výroční schůzi Česko-německé obchodní a...

Přišel čas vzít si naši zemi zpátky, řekl Klaus. Představil hnutí Trikolóra

Václav Klaus mladší představil nové politické uskupení Trikolóra, na snímku se...

Poslanec Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra, které zakládá poté, co ho vyloučila ODS. „Přišel čas vzít...

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Z útoků na lodě v Ománském zálivu obvinil americký ministr zahraničí Írán

Hořící tanker v Ománském zálivu (13. června 2019)

Dva tankery nedaleko íránského pobřeží v Ománském zálivu byly evakuovány poté, co jejich posádky vyslaly nouzové...

Další z rubriky

V Argentině a Uruguay je přes čtyřicet milionů lidí bez proudu

Výpadek elektřiny zasáhl i mezinárodní letiště v Caracasu. (25. 3. 2019)

Argentina a Uruguay se kvůli rozsáhlému selhání elektrické sítě ocitly úplně bez proudu. Takto masivní výpadek podle...

Cereálie obsahují herbicidy, odborníci se přou o jejich vliv na zdraví

Cereálie (ilustrační snímek)

Populární snídaňové cereálie obsahují nízké hladiny herbicidu glyfosátu, který je zásadní složkou chemického postřiku...

V Thajsku nelezte na pagody a e-cigarety nechte doma, varuje velvyslankyně

Thajská velvyslankyně Ureerat Chareontoh ve své pražské rezidenci (31. května...

Přísným přístupem k tvrdým drogám je Thajsko známé, i kuřáci by však měli zpozornět. V zemi totiž platí zákaz...

Najdete na iDNES.cz