Před několika týdny zveřejnila íránská ambasáda v Londýně na platformě Telegram výzvu k náborové kampani. Íránce v ní vyzývala k „obětování se pro vlast“. Britská vláda si záhy íránského velvyslance zavolala na kobereček s tím, že takové výzvy k násilí jsou nepřijatelné.
Podle íránského exilového novináře Potkina Azarmehra, který žije v Británii, nejde jen o výhrůžky. „Má to dva účely. Jednak je to symbolické gesto, kterým chce režim ukázat, že má obrovskou podporu, ale zároveň jim jde o sběr osobních dat pro budoucí nábor do jejich sítí,“ vysvětlil pro iDNES Premium.
Absolutní prioritou je pouhé přežití režimu. Íránci na rozdíl od Západu nepotřebují narychlo uzavírat dohodu.


















