Sobota 30. května 2020, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 30. května 2020 Ferdinand

Diskuse k článku

Hrdinní rozvědčíci a zrádní špioni

Profesor Marsden, Victor, A-54-René-Franta, Tři králové, Anna, Holan. To jsou krycí jména dosud známých úspěšných československých vyzvědačů počínaje rokem 1914 a konče rokem 1989. Vyzvědačů bránících svobodu a republiku, špionů komunistického režimu i agentů protikomunistických.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Josef Koprnický

Sametová fraška
Snad také jednou někdo napíše něco o listopadové Sametové šaškárně. Jakou kdo hrál vlastně roli? Jakou tzv. "disidenti", jakou Stb? a jiné tajné služby? Byly tzv. "pády" komunistických režimů zrežírované? A odkud? z Moskvy? Nebo nějakým nadnárodním globalistickým centrem? Dozvíme se někdy skutečnou pravdu, a nebo budou sporadicky pronikat na venek nesrovnalosti, jako třeba případ Hučín? Jako občané a platiči dani bychom měli požadovat na všech politicích plné objasnění pozadí těchto událostí.
0/0
10.6.2002 14:18

Karel Mašita

problémový autor Karel Pacner
Praha 21.3.2002
   Jestliže je autorem seriálu pro ČT o komunistických tajných službách Karel Pacner, bývalý a dlouholetý redaktor deníku SSM (pevné zálohy KSČ) Mladá Fronta, pak je "objektivita" takového seriálu značně podezřelá. Neboť se jedná o starého harcovníka v dezinformačních praktikách komunistického režimu. Kdysi horlivě propagoval úspěchy sovětské vědy a techniky a dnes v tom jen pokračuje - ovšemže z "demokratických pozic". 
  Příliš mnoho "soudruhů" stále zamořuje česká media a určitě stojí za to podívat se, kdo stojí za tímto "autorem", resp. jaká další partička jemu obdobných je stále pevně ukotvena v ČT, odkud pořád též operuje.  Možná proto se na ČT vlastně vůbec nedá dívat. A to ani zdálky.
  Děkuji za pozornost
  Karel Mašita
0/0
21.3.2002 21:53

-ed-

Kdo zná pravdu ? Pro co je to dobré ?
Malý nedostatek v posledním odstavci. V případě  socialistického bloku to byly právě tajné služby, které se někdy na konci šedesátých let dokázaly odtrhnout od politických kruhů a převzaly vedení států, budování věcí budoucích do vlastních rukou. Je zřejmé, že od sedmdesátých let byly socialistické státy řízeny tajnými službami a těmi byli i politikové socialistických států do funkcí dosazováni , i komunistické strany byly jimi řízeny  přes tzv.vnitřní oddělení KS (zde třeba slavný Eugen Thurzo).Zároveň se pracovalo na scénářích Sametových revolucí a Perestrojek.Ne všude to bylo překabátění ze sametu, v Rumunsku tekla krev. Již začátkem sedmdesátých let se prokazatelní kádroví důstojníci STB pod vlivem alkoholu vyjadřovali o budoucnosti, takové, jakou dnes máme skutečnost. Třeba i o mírovém sjednocení Německa na konci tisíciletí, o ukončení rozporu mezi Východem a Západem a o novém rozporu mezi hladovým jihem a bohatým severem.Někdy to vypadá, že je to organizováno celosvětově.
      Jenom tak měl komunismus šanci se uchovat,přežít a transformovat svoji moc do nových podmínek, protože bylo zřejmé, že východ nemůže dál obstát v soupeření se západem.Teď se nabírají nové síly , ale zároveň probíhá proces vnitřní pacifikace těchto sil. Dochází ke generační obměně a v nové generaci  lze jen těžko nalézt zanícené komunisty.Celá ta podzemní  síla se spíše transformuje do mafiánsko- zednářské komunity,kde ideály komunismu, pro které to bylo budováno, se postupně dostávají na okraj a začínají vládnout soukromé majetkovo -finanční zájmy.V názoru na to měli Američané pravdu,ale časově je to pro nás obyčejné lidi v tom žijící naprosto tragické. Žijeme v komunismu ještě dvanáct let po jeho pádu a jak to vypadá, ještě tomu nějaký pátek tak bude. Těžko v tomto bádat.Celé se to budovalo minimálně třicet let, je to uchycené po celém světě a využívá to výhod svobodného světa. Kdekdo je kdečím a kdekomu zavázaný,kdekdo je vydíratelný ,i ze západních politiků.
0/0
27.2.2002 0:59

Věra

Re: Kdo zná pravdu ? Pro co je to dobré ?
Nevím, kdo jste, ale píšete mi z Duše. Přesně tak to je a tak to vidím i prožívám. Bolševik je všude - vše je propojené jako chobotnice. "Já na bráchu - brácha na mne"... Já byla za komoušů - tzv. "bílá vrána" a teď jsem zase pro změnu "černá ovce". Takze - to je ta demokracie. Kdo byl s nimi - je zase - neboť "oni drží stále otěže". Ka kdo nejde s nimi - jde přece proti nim... VLÁDNE - BOLŠEVIK - A CO VÍC - ZAČÍNÁ SE I FORMOVAT A PROSAZOVAT NE VEŘEJNOSTI - DRZE A NEKOMPROSMISNE. OBYČEJNÍ LIDÉ MAJÍ JINÉ - EXISTENČNÍ STAROSTI A TAK SI TOHO ANI POMALU NEPOVŠIMNOU. BOŽE NÁS CHRAŇ OD TÉTO SEBRANKY!!! A CELOSVĚTOVĚ PROBÍHÁ GLOBALIZACE - A TA JE JEŠTĚ HORŠÍ... četla jsem o tom knihu a vše tomu nasvědčuje. Kniha je zakázaná, protože otevírá lidem oči a objasňuje to, co si nedovede vysvětlit.. A autor píše, že skutečnost předčí všechna očekávání a i scifi... A já mu věřím, neboť se na některých věcech začalo pracovat vlastně již ve válce v koncentračních táborech.... a za tu dobu je vývoj daleko vpředu. Vezměte si mikročipy - nebo čárové kódy, to vše slouží pouze k identifikaci lidí a jejich zotročení... PŘEJI VŠECHNO DOBRÉ. TAKŽE - ŽÁDNÁ SVOBODA LIDÍ - ALE PRÁVĚ NAOPAK!!! ALE VŠEMU BUDE JEDNOU KONEC... NIC NETRVÁ VĚČNĚ...
0/0
5.4.2002 9:31

india

1.díl
Viděl jsem první díl a naplnilo se, co jsem očekával. Celá záležitost je pojata jednostranně. Agenti pro západ jsou veselí hoši, kteří z nezištných důvodů bránili demokracii. Agenti pro východ jsou odporní, tupí, degenerovaní mongolové, kteří to nutně museli prohrát, protože byli takoví fuj.
0/0
4.1.2002 8:19

Tazatel

Re: 1.díl
Naplnilo se co jsi ocekaval, protoze jsi to tak chapat chtel. Svet se toci podle tebe a ty jsi ten jediny spravedlivy. Cest praci soudruhu.
0/0
15.1.2002 3:11

MAB

Re: Re: 1.díl
Trpis samomluvou soudruhu Tazateli?
0/0
3.7.2002 11:08

František Dobrota

Ach ty přívlastky ... (Hrdinní rozvědčíci a zrádní špioni)
Na to, že pojmy hodní/zlí mění v prostoru a čase jsme si už zvykli. Všimli jste si ale, že jsou s těmto přívlastky pevně spojeny přívlastky další? Na příklad si vezněme větu : "Naši STATEČNÍ vojáci po HRDINNÉ obraně podnikli ODVÁŽNÝ útok a pak STRATEGICKY ustoupily". V případě těch zlích protivníku se věta zákonitě formuluje takto: "Protivníkovi FANATIČTÍ vojáci po ZUŘIVÉ obraně podnikli ZÁKEŘNÝ útok a pak ZBABĚLE ustoupili.
0/0
3.1.2002 15:41

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Najdete na iDNES.cz