Zpěvačku autorka exponátu zpodobnila v modrém třpytivém flitrovém overalu a lesklých stříbrných vysokých botách, jednom z kostýmů, ve kterém vystupuje při svém více než tříhodinovém koncertu na turné Eras (Eras Tour). Ruce má zformované do srdce v typickém gestu pro píseň Fearless ze stejnojmenné desky, za niž v roce 2010 získala ocenění Grammy v kategorii country album roku.
Fanoušci Swiftové smutní kvůli zrušeným koncertům ve Vídni. V Londýně se dočkají |
Fanoušci pod instagramovým příspěvkem stanice Radio Hamburg však figurínu vesměs kritizují jako nepříliš realistickou.
Na figuríně pracovala sedm měsíců berlínská umělkyně Lisa Büscherová. „Jednou z konkrétních výzev bylo navrhnout její ruce v typické póze srdce. Nebylo snadné to zkoordinovat tak, aby se ruce vpředu dobře setkaly,“ uvedla Büscherová.
„S téměř 300 miliony sledujících na Instagramu a šíleným rozruchem, který vyvolává v každém městě, si Taylor Swift rozhodně zaslouží místo v našem Panoptiku,“ nechala se slyšet výkonná ředitelka muzea Susanne Faerberová.
Kromě Taylor Swift nejstarší a největší muzeum tohoto typu v Německu vystavuje také voskové figuríny dalších více než 120 osobností, například zpěvačky Adele, zpěváka Robbieho Williamse nebo bývalého prezidenta Donalda Trumpa.
Posledních pět koncertů evropského turné by měla čtyřiatřicetiletá Swift odehrát tento týden v londýnském Wembley. Po dvouměsíční přestávce pak bude pokračovat ve Spojených státech.