Brazilský léčitel strká lidem hřeby do nosu. A nejen to, údajně znásilňoval

  17:30aktualizováno  17:30
Brazilský guru Joao Teixeira de Faria čelí obvinění dvanácti žen, že je sexuálně obtěžoval. Jedna z nich dokonce tvrdí, že ji během léčebných seancí zmanipuloval a znásilnil. De Faria je slavný léčitel, který o sobě mimo jiné tvrdí, že se do něj vtělují různé entity. Pod jejich vlivem pak prý provádí lékařské zákroky.

Informovala o tom britská BBC, podle níž guru Teixeira všechna obvinění odmítá. Ve svém vyjádření pro brazilskou televizi naopak tvrdí, že využil svých sil k léčení tisíců lidí.

Další z žen také zmínily, že chtěly pomoci s léčbou deprese, jenže místo toho se staly obětí sexuálních útoků. Údajně k nim docházelo od roku 2010 až do letoška v de Fariově „duchovní nemocnici“ ve Městě Abadiania poblíž brazilského hlavního města Brasilia.

Guru de Faria není lékař a již byl potrestán i vězením za to, že prováděl operace bez lékařské licence. De Faria má příznivce po celém světě. Jeho popularitu zaznamenala i slavná moderátorka Oprah Winfreyová, která za ním přijela do Brazílie v roce 2013 a sledovala, jak probíhá léčba na jeho klinice.

Zázračný muž

Městečko Abadiania, kde guru de Faria působí, kvůli němu navštěvují lidé již několik desítek let. Jeho příznivci ho nazývají „Boží Jan“ a na jeho webových stránkách je popisován jako mocné médium a „pravděpodobně nejznámější léčitel za posledních 2000 let“. Také se tam tvrdí, že za posledních 40 let pomohl přímo i nepřímo až 15 milionům lidí.

Navštívil ho v roce 2005 mimo jiné i Ir Matthew, kterého na jeho cestě za léčitelem sledovala televize ABC. Ten tvrdí, že poté, co třikrát navštívil de Fariu se mu zmenšil rakovinový nádor.

Američanka Annabel Sclippaová zase nemohla chodit po automobilové nehodě. Po šesti návštěvách u léčitele tvrdila, že začala cítit své nohy a mohla dokázala s pomocí stát na nohou.

De Faria se narodil v roce 1942, byl velmi neklidné dítě a brzy byl vyloučen ze školy. Tvrdí, že do něj v šestnácti letech vstoupila „entita krále Šalamouna“ a ta ho zázračně vyléčila. Poté cestoval po Brazílii a nabízel své léčitelské schopnosti. Po nějaké době se usadil ve svém stávajícím sídle poblíž hlavního města. 

Tvrdí, že do něj vstupují duchové různých slavných lékařů a léčitelů a ti pak léči jeho pacienty. Některé z jeho „operací“ jsou neviditelné. Odůvodňuje to tím, že „entitity“, které do jeho těla vstupují, mají nadpřirozené síly a léčí bez viditelných zásahů do těla. Jiné jeho zákroky však mohou být velmi zřetelné. Reportéři televize ABC v roce 2005 popsali, jak De Faria jednomu pacientovi do nosních dírek strčil kleště namočené v něčem, co nazýval svěcenou vodou, a hrubě s nimi otáčel.

Jeden ze zákroků, které guru prováděl na svých pacientech

Lidé v jeho péči mohou zůstat jak dlouho chtějí. Guru je neodrazuje ani od klasické léčby, jako je například chemoterapie. Má však pravidlo, že po 40 dní se musí jeho pacienti postit, nesmí pít alkohol, jíst vepřové nebo se oddávat sexu, aby „neporušilil svou auru“.

Přestože byl již za své zákroky i uvězněn, neodradilo ho to. Tvrdí, že to nedělá on, ale Bůh a entity, které do jeho těla vstupují. Také tvrdí, že si tyto „operace“ ani nepamatuje. Praktikovat medicínské zákroky bez licence je ovšem v Brazílii nezákonné.

Jeho odpůrci tvrdí, že všechny jeho duchovní aktivity jsou pouze cesta, jak z lidí vylákat peníze. De Faria si sice nebere žádné peníze za svou léčbu, celé město Abadiania se však díky němu stalo turistickou atrakcí. Sám léčitel vlastní ranč a velmi rozsáhlé pozemky. Na internetu se také dá za 30 dolarů koupit DVD, které může diváka připravit na „vzdálenou pomoc“, kterou mu de Faria ze svého sídla poskytne.

Autor:

Nejčtenější

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Známe výherce soutěže, který se vydá na exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Sedm her velké soutěže, kterou uspořádaly iDNES.cz a CK S.E.N u příležitosti třiceti let svobody, připomnělo v průběhu...

Jak obejít povinnost. Majitelé psů přemýšlejí, jak čip vyříznout z kůže

Strážníci kontrolují povinné očipování psů v Ostravě.

Do povinného čipování všech psů zbývají poslední tři měsíce. Na internetu už ovšem lidé vymýšlejí, jak nařízení obejít....

Vyhrál nad sázkovkou. Ta nechtěla vyplatit výhru kvůli chybějícímu písmenu

ilustrační snímek

Až u soudu skončila sportovní sázka na zápas dvou tenistek loni v dubnu. Marek Vach si tehdy vsadil na vítězství jedné...

Údiv mladého rybáře: jeho úlovek z hlubin připomínal spíš mimozemšťana

Devatenáctiletý rybář Oscar Lundahl se svým úlovkem - parybou chimérou podivnou.

Vydal se lovit platýse černé, místo toho vytáhl rybu, jejíž vzhled mu připomínal spíš mimozemšťana. Mladý norský rybář...

Další z rubriky

Albánii zasáhlo nejsilnější zemětřesení za 20 let, zranilo se 108 lidí

Zničená auta před poškozenou fakultní budovou v albánské Tiraně. (22.9.2019)

Albánii zasáhlo v sobotu zemětřesení o síle 5,8 stupně. Záchvěvy země byly cítit i v okolních zemích, a to hlavně v...

V uniformě chrání jejich bezpečí, přesto je ultraortodoxní židé zatracují

Izraelští vojáci z ultraortodoxního praporu Netzah Yehuda při tréninku na...

Izraelští ultraortodoxní židé nemusí na rozdíl od ostatních absolvovat povinnou službu v armádě. Čím dál více...

Celníci v NDR bránili útěkům na Západ svědomitě, kontrolovali i mrtvoly

Mezi roky 1949 až 1961 uprchlo z NDR na západ pět a půl milionu občanů. Od

Před pádem komunistického režimu ve východním Německu byli celníci na hranicích velmi důkladní, aby zabránili komukoliv...

Planeta se otepluje a hladina moře stoupá rychleji, varují meteorologové

Lidé pozorují obrovské vlny u majáku u portugalského Nazaré (Portugalsko, 2....

Dopady klimatických změn jsou stále intenzivnější a urychlují se, uvedla ve své nejnovější studii Světová...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz