Macron jel vestoje v otevřeném vojenském voze v doprovodu náčelníka generálního štábu Thierryho Burkharda. Bezprostředně za jejich autem jela skupina vojáků v přilbicích na koních.
Defilé začínalo na kruhovém prostoru okolo Vítězného oblouku, poté se vydalo na bulvár Champs-Elysées a skončilo na náměstí Svornosti. Tam Macrona podle tradice uvítala premiérka Élisabeth Borneová a náčelníci jednotlivých složek armády. Po jejich setkání zazněla státní hymna Marseillaisa v podání armádního orchestru.
V průvodu je letos 6 300 vojáků, 64 letadel, 25 vrtulníků, 181 vozidel a 200 koní. Tři letadla se na poslední chvíli slavnostního přeletu neúčastní, protože se musela zapojit do hašení rozsáhlých lesních požárů na jihozápadě země. Francie představila technologické vymoženosti, včetně vojenského dronu Reaper nebo transportéru Jaguar.
Tři čeští vojáci nesli českou vlajku, měli slavnostní uniformy a šavle. Zbytek z dvacítky českých účastníků byl součástí útvaru složeného z vojáků zemí východní a střední Evropy a Pobaltí.
Průjezd těžké vojenské techniky zpravidla zablokuje bulvár v centru Paříže, což komplikuje jízdu nejen motoristům, ale i cyklistům, poznamenává stanice BFM TV. Na stejném místě totiž za několik dní končí cyklistický závod Tour de France.
Nenáviděnou věznici Bastilu Francouzi dobyli na počátku Velké francouzské revoluce v roce 1789. Svátek 14. července dodnes patří k nejvýznamnějším svátkům v zemi.