Islámábádským úřadům muselo na Topolánkově návštěvě velmi záležet. Před jeho příjezdem nechaly po městě rozvěsit velké transparenty s nápisy jako "Srdečně vítáme českého premiéra, Jeho Excelenci pana Mirka Topolánka", nebo "Modlíme se za český pokrok a prosperitu".
Projevy sympatií měly jedinou, nicméně zásadní vadu na kráse: kromě zeleno-bílé pákistánské vlajky s hvězdou a půlměsícem totiž slogany zdobila černobílá šachovnice, kterou důvěrně zná třeba Michael Schumacher nebo Fernando Alonso.
Není těžké uhádnout, kde udělali pákistánští úředníci chybu. Označení pro kostkovaný prapor - checkered flag, zkráceně check flag, který v motorismu signalizuje dojezd do cíle, se v angličtině vyslovuje prakticky stejně - "ček fleg" - jako slovní spojení Czech flag, česká vlajka.
O transparentech informoval server Pakistaniat.com. "Všiml jsem si jich, když jsem jel do Islámábádu z letiště," píše autor článku. "Rychle jsem se vrátil zpět, abych zjistil, kdo je za tuto botu zodpovědný a případně ho na chybu upozornil, dříve než český premiér dorazí. Bohužel se ukázalo, že už přijel."
"Zajímalo by mě, co si o tom (Topolánek) a jeho tým pomysleli. Zmínili se o tom svým hostitelům, nebo to přešli zdvořilým mlčením?" zamýšlí se autor článku.
Některé čtenáře na rozdíl od něj omyl pobavil. Mohlo být i hůř, podotýká v diskusi pod článkem pisatel s přezdívkou mullah jat!, pokud by třeba prezidenta Turecka (anglicky Turkey) vítal obrázek krocana (turkey).