Jakmile se na časomíře objevila nula, propukli kolem stojící lidé v jásot, začala vyhrávat kapela a první návštěvníci se začali hrnout ke vchodu. Okamžik znovuotevření zaznamenali správci věže v krátkém videu zveřejněném na twitteru.
„Jsme moc rádi, dnes trávíme v Paříží poslední den, a můj syn ještě na vrcholu věže nebyl,“ řekla deníku Le Parisien nizozemská turistka, která čekala ve frontě. I další turisté vyjadřovali z obnovy provozu památky radost. Jeden německý turista využil opětovného zprovoznění věže k tomu, aby na vrcholu nabídl své přítelkyni zásnubní prsten.
Otevření turistické atrakce, kterou před epidemií covidu-19 navštěvovalo šest až sedm milionů lidí ročně, dychtivě vyhlíželi i provozovatelé okolních barů a restaurací. „Doufám, že teď tu bude nejméně třikrát až čtyřikrát více lidí,“ uvedl provozovatel kavárny Sunflower, která je nedaleko známé památky. „Eiffelova věž je naším velkým zákazníkem, ale ptám se, zda opravdu (návštěvníci) přijdou,“ vyjádřil se s větší opatrností majitel restaurace Villa Verde.
Správci věže uvedli, že od otevření pokladny 1. července prodali na 70 000 vstupenek. Zhruba polovina připadá na zahraniční turisty, hojně zastoupeni jsou Američané. Kvůli hygienickým opatřením je kapacita výtahů a dalších prostorů na věži omezena na polovinu. Slavnou pařížskou památku z konce 19. století tak může navštívit asi 13 000 lidí denně, místo obvyklých 25 000. Zda se v prvním dnu podařilo naplnit celou povolenou kapacitu, správci neuvedli. Do práce se vrátila i část z 350 zaměstnanců společnosti, která památku provozuje.
Kromě snížené kapacity na Eiffelově věži platí také povinnost nosit roušky. Od 21. července pak návštěvníci budou muset ukázat zvláštní průkaz vydaný francouzskými úřady, jímž doloží očkování proti covidu-19, nebo nedávné podstoupení testu s negativním výsledkem.
The Eiffel Tower reopened after an eight-month shutdown because of the COVID-19 pandemic, its longest closure since World War Two https://t.co/GOjiulJ2Uz
— Reuters (@Reuters) July 16, 2021