Ačkoliv se Christopher Chope podle BBC brání, že nesouhlasil spíše s průběhem schvalovacího procesu než se snahou zakázat tajné focení spodního prádla, umělkyni Lorně Reesové toto vysvětlení zřejmě nestačilo.
„Byla jsem naštvaná a doufala, že by malý protest mohl něco změnit,“ vysvětluje Reesová. K protestu použila troje kalhotky se vzkazem „Nikdo nemůže fotit mé kalhotky, pokud sama nechci“. Její příspěvek na Twitteru zachycující spodní prádlo u dveří poslanecké kanceláře už sdílelo 11 tisíc lidí.
Ačkoliv kalhotkovou instalaci v pátek odstranili, v pondělí tam spodní prádlo pověsila znovu. V obou případech ho navíc doplnila transparentem „nepoužité a opravdu čisté kalhotky z mého šuplíku“.
Chope svou námitku vůči zákonu vysvětlil nedostatečným projednáním, navíc prý přesně nepochopil význam pojmu „upskirting“, jak v Británii nevyžádané focení pod dámskými sukněmi označují.
V britském parlamentu stačí, aby měl ke schvalovacímu procesu výhrady jediný poslanec dolní sněmovny, a zákon musí projít řádným legislativním kolečkem. Kdyby zákon prošel, pachatel by mohl jít až na dva roky do vězení.
Komplikace v projednávání zákona zklamaly i britskou premiérku Theresu Mayovou, která dodala, že doufá, že návrh projde co nejdříve. Stejně znepokojeni byli i ostatní poslanci. Skotský konzervativec Paul Masterton prohlásil, že zamítnutí poškodí pohled veřejnosti na celou stranu.