Na obchodě firmy Apple v Kuala Lumpuru nechalo několik lidí vzkaz k úmrtí Steva

Na obchodě firmy Apple v Kuala Lumpuru nechalo několik lidí vzkaz k úmrtí Steva Jobse. Podobné vzkazy zakryly výlohy i dalších obchodů společnosti po celém světě. (7. října 2011) | foto: Reuters

Bezprostřední příčinou smrti Steva Jobse byla zástava dechu

  • 19
Bezprostřední příčinou smrti spoluzakladatele firmy Apple Steva Jobse byla zástava dechu, kterou způsobilo rozšíření rakoviny ze slinivky na další orgány. Uvádí to agentura AP s odvoláním na zveřejněnou kopii Jobsova úmrtního listu. Bývalý šéf společnosti Apple zemřel ve středu ve věku 56 let.

Firma neuvedla příčinu úmrtí, Jobs se však se zdravotními problémy potýkal řadu let. V roce 2004 bojoval s rakovinou slinivky a o pět let později podstoupil transplantaci jater poté, co si vzal dovolenou kvůli neupřesněným zdravotním problémům.

Další volno následovalo v lednu letošního roku, v srpnu z pozice šéfa firmy odstoupil a jeho následovníkem na postu výkonného ředitele se stal Tim Cook.

Květiny u domu Steva Jobse ve městě Palo Alto v Kalifornii (6. října 2011)

Úmrtní list vydaný zdravotnickým odborem pro okres Santa Clara uvádí, že Jobs měl posledních pět let metastazující pankreatický neuroendokrinní nádor. Jako bezprostřední důvod úmrtí je zaznamenána zástava dechu.

Steve Jobs zemřel ve svém domě v Palo Alto, pohřben byl v sobotu ve vší tichosti. Rozloučili se s ním jen členové nejužší rodiny.

Jobs založil Apple v roce 1976. Firma přeměnila odvětví informačních technologií, propojila zábavu s komunikací a mnohdy udávala trendy vývoje. Z její dílny pocházejí mimo jiné hudební přehrávač iPod či mobilní telefon iPhone, jehož nejnovější verzi Apple představil den před Jobsovou smrtí.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video