Jsme zničení, říkají moderátoři, kteří napálili ošetřovatelku Kate

  10:13aktualizováno  10:13
Australští rozhlasoví moderátoři, kteří se minulý týden ve fingovaném telefonátu vyptávali na stav těhotné vévodkyně z Cambridge, promluvili poprvé s médii. Mel Greigová a Michael Christian v televizním rozhovoru prozradili, že jsou zdrceni smrtí zdravotní sestry, která jejich telefonát přepojila.

Moderátoři Mel Greigová a Michael Christian měli při rozhovoru pro australskou televizi slzy v očích. "Stále na to myslím. Moje první otázka byla, zda měla (Saldanhaová) děti. Opravdu doufám, že jsou v pořádku," řekla Greigová.

Spolu s Christianem pracovala pro rozhlasovou stanici 2Day FM. V úterý zavolali do londýnské Nemocnice krále Eduarda VII., kam byla vévodkyně přijata kvůli potížím spojeným s těhotenstvím. Volali jménem královny Alžběty a prince Charlese. Sestra Jessica Saldanhaová je přepojila na příslušné oddělení, kde její kolegyně poskytla podrobnosti o zdravotním stavu vévodkyně. V pátek pak policie ženu s indickými kořeny našla mrtvou a spekuluje se, že spáchala sebevraždu.

Na dotaz, čí to byl nápad, Christian tvrdil, že celého produkčního týmu. "Všichni jsme prostě před pořadem seděli a napadlo nás udělat nevinný telefonát. Počítali jsme s tím, že na druhé straně zavěsí, že to bude otázka 30 vteřin," řekl.

"Mysleli jsme, že už to napadlo sto jiných lidí, říkali jsme si, že je to hodně hloupý nápad, že máme hrozný přízvuk, a ani na vteřinu jsme nedoufali, že budeme mluvit s Kate nebo s někým z nemocnice. Chtěli jsme, aby zavěsili," popsal plán Christian.

"Snažili jsme se je zkontaktovat"

Při dotazu, jak reagovali na zprávu o smrti zdravotnice, oba moderátoři plakali. Greigová řekla, že to bylo "mučivé". "Byl jsem otřesený, zdeptaný, zdrcený. Hluboce soucítíme s rodinou a jejími přáteli," dodal Christian. V otázce etiky zvolené zábavy však byl neoblomný. "Takové žertovné telefonáty dělají denně všechny rozhlasové stanice v každé zemi. Dělá se to dlouho. Nikdo nemohl předpokládat, co se stane," prohlásil.

Fotogalerie

Ředitel stanice 2Day FM sdělil, že se personál marně pokoušel zkontaktovat lidi, kteří hovořili na natočeném záznamu telefonátu. Také manažer vysílací společnosti, jíž stanice patří, Rhys Holleran zdůraznil, že je uspokojivé, že před odvysíláním nahrávky se stanice snažila o náležité ověření.

"Je naprosto pravda, že jsme se opakovaně pokoušeli spojit se s těmi lidmi. Telefonovali jsme jim, abychom s nimi mluvili o tom, co jsme natočili. Pokusili jsme se je zkontaktovat nejméně pětkrát," řekl Holleran. Ještě ve čtvrtek prý většina lidí na nahrávku pohlížela jako na neškodný telefonát a dobrý vtip. Greigová a Christian byli zatím z vysílání staženi a stanice 2Day FM až do středy nemůže vysílat reklamy. Není jasné, zda se moderátoři k mikrofonu vůbec vrátí.

Při vyšetřování smrti Saldanhaové se Scotland Yardem spolupracuje policie z Nového Jižního Walesu. Holleran řekl, že s ním policie zatím nehovořila. Je přesvědčen, že australský zákon o rozhlasovém vysílání nebyl porušen. Někteří australští právní odborníci ovšem tvrdí, že stanice porušila několik zákonů, pokud neupozornila zdravotnice v Británii, že je rozhovor natáčen, nebo pokud nezískala jejich povolení konverzaci odvysílat.

Smrt Saldanhaové vyvolala v Británii šok. Její rodině, která žije v Bristolu, se dostává široké podpory, v neděli ji navštívil poslanec Keith Vaz. Událost prý rodinu naprosto vyvedla z míry. Manžel zemřelé sdělil, že Saldanhaová bude pohřbena v Indii.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sobotní výheň spláchnou bouřky, kroupy a přívalový déšť

Turisty na Karlově mostě v Praze náhlá bouřka s průtrží mračen nepřekvapila....

V sobotu odpoledne se bude Česko dusit vysokými teplotami, podle varování meteorologů v celé republice překročí...

Loupež století s posvěcením státu: ČR přišla v kauze LTO o 100 miliard

První vlak čerpá českou naftou uskladněnou v německém skladu zkrachovalé...

Říká se jí loupež století s posvěcením státu. V kauze, při níž obchodníci přejmenovávali naftu na lehký topný olej, aby...

Policie vyšetřuje znásilnění dívky u Terezína, podezřelým je cizinec

Neosvětlená cesta od zastávky autobusu ke kolejím Hvězda. Právě tady často...

Litoměřičtí policisté vyšetřují případ znásilnění, které se stalo v úterý kolem poledne na poli u severočeské obce...

Z útoků na lodě v Ománském zálivu obvinil americký ministr zahraničí Írán

Hořící tanker v Ománském zálivu (13. června 2019)

Dva tankery nedaleko íránského pobřeží v Ománském zálivu byly evakuovány poté, co jejich posádky vyslaly nouzové...

Bouřky se přehnaly nad Českem, zasáhly hlavně střední a východní Čechy

Sobotní bouřka v Jihlavě. (16.6.2019)

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm hrozí v neděli odpoledne v Moravskoslezském, Olomouckém a částečně Zlínském...

Další z rubriky

Ze své funkce nejsem unavený. Putin k Rusům promlouval přes čtyři hodiny

Tradiční beseda ruského prezidenta Vladimira Putina s občany (20. června 2019)

Ruský prezident Vladimir Putin měl ve čtvrtek svou tradiční besedu s občany. Shodou okolností se konala den poté, co...

OSN: Za vraždou Chášukdžího stál saúdský korunní princ, chceme vyšetřování

Saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán, podezřelý z odpovědnosti za vraždu...

Zvláštní zpravodajka OSN pro lidská práva Agnes Callamardová doporučila, aby se zahájilo vyšetřování saúdského...

Za smrt migrantů v chladicím voze doživotí. Maďarský soud zpřísnil trest

Forenzní technici rakouské policie u odstaveného nákladního automobilu s těly...

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu čtyři hlavní obžalované v případu...

Najdete na iDNES.cz