Sňatky homosexuálů povedou k incestu, šokoval francouzský kardinál

  15:14aktualizováno  15:14
Jeden z nejvyšších představitelů katolické církve ve Francii prohlásil, že vládou chystaná legalizace homosexuálních sňatků připravuje půdu pro polygamii a incest. Výrok kardinála Philippea Barbarina vyvolal mezi gayi a lesbičkami bouřlivé reakce.

Pochod francouzských homosexuálů na Gay Pride v Paříži v roce 2000 | foto: Profimedia.cz

Lyonský arcibiskup vystoupil o víkendu v křesťanském rozhlase RCF po diskusi s ministrem vnitra Manuelem Valsem. Během interview varoval, že legalizace sňatků mezi homosexuály způsobí naprostý "rozklad společnosti," píše zpravodajský portál telegraph.co.uk.

Sňatky homosexuálů

Francouzský premiér Jean-Marc Ayrault začátkem července oznámil, že homosexuální páry ve Francii budou moci od 1. září 2013 uzavírat manželství a adoptovat děti.

Podle průzkumů podporuje možnost uzavírání sňatků mezi lidmi stejného pohlaví 63 procent Francouzů. Umožnění adopcí homosexuálním párům podporuje ve Francii 56 procent lidí.

Uzavírat manželství mezi lidmi stejného pohlaví umožňuje ve světě desítka států. Ve dvou zemích, v USA a v Mexiku, jsou homosexuální svatby možné v některých správních celcích. Řada zemí, včetně Česka, sice svatby homosexuálů nepovoluje, ale umožňuje jim uzavírat registrovaná partnerství.

zdroj: ČTK

"Mohlo by to mít nedozírné následky. Pak budou chtít utvářet svazky o třech a více členech. A pak, jednoho dne, možná padne i tabu incestu," komentoval dvaašedesátiletý kardinál návrh na uzákonění manželství mezi příslušníky stejného pohlaví, který vláda projedná 24. října.

"První strana Bible, na které se praví, že manželství spojuje muže a ženu, má v sobě více síly a pravdy překračující kultury i století než dočasná a náhlá rozhodnutí učiněná parlamentem. S tímto rozhodnutím vlády nesouhlasíme," argumentoval Phillipe Barbarin.

Proti jeho slovům se okamžitě ohradil socialistický starosta Paříže Bertrand Delanoe. "Je to od něj velmi šokující a dokonce překvapivé, protože jsem ho považoval za moudrého muže," řekl politik, který se ke své homosexualitě otevřeně hlásí.

"Netuším, co ho to popadlo, nejspíš mu trochu přeskočilo, protože to, co řekl, bylo přímo ohavné," dodal Delanoe. Zároveň se nechal slyšet, že je připraven homosexuály oddávat přímo na pařížské radnici. Údajně už několik takových žádostí dostal.

Chceme i umělé oplodnění, žádají lesby

Francouzští biskupové ovšem boj proti sňatkům homosexuálů nevzdávají. Předseda biskupské konference André Vingt-Trois dokonce na začátku srpna napsal za tímto účelem novou "národní modlitbu".

Fotogalerie

Představitelé katolické církve také apelují na vládu, aby o připravovaném zákonu hlasovali všichni Francouzi. "Musí se konat referendum, které umožní skutečnou debatu a zajistí, že vláda není ovládána lobbisty," řekl biskup Dominique Rey. Většina Francouzů podle něj zastává tradiční pohled na manželství.

Návrh zákona počítá s tím, že homosexuálové se budou moci brát, adoptovat dítě a stát se rodičem biologického dítěte svého partnera. V některých ohledech však chce vláda zůstat konzervativní. Ministryně spravedlnosti Christiane Taubira-Delannonová uvedla, že lesbické páry na rozdíl od Španělska či Belgie nebudou moci využít asistované reprodukce.

Prezident Francois Hollande před volbami gayům a lesbám sliboval uzákonění zcela rovnoprávných manželství včetně možnosti umělého oplodnění pro ženské páry. Přestože přesný text chystaného zákona ještě není známý, homosexuálové už vládu obviňují z pokrytectví a porušení předvolebních slibů, píše server gaystarnews.com.

Autor:

  • Nejčtenější

Skončíte s rozdrceným tělem a roztříštěnými kostmi, hrozí čínský prezident

Čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě Nepálu pohrozil, že kdokoliv se pokusí rozdělit Čínu, skončí s "rozdrceným...

Syrská armáda se přesouvá k severním hranicím, aby odrazila turecký útok

Jednotky syrských vládních vojsk se přesouvají na Kurdy ovládaný sever země, kde mají "čelit turecké agresi vůči...

Zeman nastoupil v doprovodu dcery do nemocnice, zůstane tam do neděle

Prezident Miloš Zeman přijel v doprovodu ochranky a své dcery Kateřiny na interní kliniku Ústřední vojenské nemocnice v...

Johnson neprosadil dohodu s EU. Pak si řekl i neřekl o odklad brexitu

Dolní komora britského parlamentu na sobotním mimořádném zasedání neschválila návrh dohody o brexitu. Vláda premiéra...

Pusťte mě ven, volal mrtvý muž z hrobu. Pozůstalí se jen smáli

Pohřeb irského vojáka Shaye Bradleyho byl v mnoha ohledech velmi neobvyklý. Po umístění rakve se z hrobu začal ozývat...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Opilý muž se za letu snažil otevřít dveře, svázali ho plastovou folií

Pasažéři čtvrtečního letu společnosti Nordwind směřujícího z Ruska do Thajska si na palubě prožili hotové peklo....

Britští poslanci čekají na povel, zda budou hlasovat o Johnsonově dohodě

Britský parlament by v pondělí mohl hlasovat o nové brexitové dohodě, kterou minulý týden ve čtvrtek dojednal premiér...

Dvanáct věznic s teroristy z IS kvůli invazi nikdo nehlídá, varuje Moskva

V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru dvanáct věznic s islámskými radikály, řekl v pondělí ruský ministr obrany...

Švédsko zvýšilo vojenské výdaje kvůli ruské ponorce, jež nikdy neexistovala

V roce 2014 Švédsko tvrdilo, že ve svých vodách zaznamenalo nelegálně plující ruskou ponorku. Na základě obav z možné...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz