Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 10. srpna 2022 Vavřinec

Kolik žen prošlo životem Karla Gotta?

  16:17
V létě mu bylo čtyřiašedesát let a je menší postavy. Jenže se jmenuje Gott. Karel Gott. Dámy po něm touží teď stejně jako před čtyřiceti lety a jejich počet je... velký. Jeho stav: svobodný. Zkusme dát dohromady úplný seznam žen v jeho životě. Tedy buďme skromnější: všech osudových žen.

Na kterou z vás vzpomínám teď víc? Na kterou z vás, netroufám si říct. Ona by to vážně byla troufalost. V životě Karla Gotta se mihly či na nějakou dobu usadily desítky žen a jen zapamatovat si jejich jména by dalo zabrat. Ostatně on sám zpívá: "Nemám právě paměť na jména, tak jí říkám lásko má."

Gottovi samému nikdy nevadilo o milenkách mluvit. V knize Jak to vidí Gott, jejímž je spoluautorem, dokonce popisuje, jak mu jistá Japonka prodlužovala okamžiky rozkoše... Svěřuje se s tím, že se poprvé zamiloval ve čtrnácti a že to další poprvé přišlo v devatenácti s barovou zpěvačkou o dvanáct let starší. "Ženy byly pro Karla inspirací a smyslem života. Bez nich by neměl komu zpívat a bez zpěvu by živořil," tvrdí jeho dlouholetý spolupracovník, skladatel Ladislav Štaidl.

A bylo jich opravdu mnoho. Kakaová. Ani černá, ani blondýna. Trochu dítě, trochu mondéna. Některé s ním směly posnídat a další musely jet ještě v noci domů taxíkem. Některé byly mladé a jiné ještě mladší. Některé hned nad ránem zapomněly, jiné vzpomínají dodnes. Ale ať byly jakékoliv, Gott zpíval "zmírám láskou" stejně jako "pročpak ta láska bláznivá, proč se mi léta vyhýbá". A také říkal: "Ke každé přistupuji s tím, že ji možná vidím naposled."

Jeho soukromí není zrovna tajné. Některé dámy byly po vztahu natolik plné zážitků, že si je zkrátka nemohly nechat pro sebe. A tak třeba Marika Sörösová po rozchodu vydala knížku Tři roky s idolem a pak ještě jednu - Rok bez idolu. Běžný člověk si tak klidně může přečíst, jak Gott přišel do kuchyně, když jeho milá klepala řízky, a... ale dost.

On sám nemá příliš rád, když o něm přítelkyně vyprávějí. A ty, co se nechtějí předvádět, to respektují. "Nezlobte se, ale nepřál si, abych o něm mluvila," odpoví do telefonu jedna z jeho prvních lásek Antonie Zacpalová. "Rozhovory o Karlovi nedávám," reaguje ta současná, Ivana Macháčková.

Nejsem narcis, ale...

Některé ženy byly s Gottem pět hodin, jiné pět týdnů, ale žádná déle než pět let. Stačilo, když jen mezi řádky padlo slůvko "svatba" nebo "dítě", a většinou velmi rychle padlo i "sbohem". Považte, Gott a svatba! To je téma jako hrom! Už čtyřicet let se část národa baví tím, kdy se zpěvák ožení a jestli vůbec. Tuhle si určitě vezme.

Ale co blázníte? Vždyť umělec musí být zamilovaný! A aby byl zamilovaný, musí být svobodný. Kdybychom žili v Anglii, sázkové kanceláře by dávno vypsaly kurzy. A Gott-samotář by byl velkým favoritem. Sázelo by se přibližně se stejným kurzem, jako že na zemi přistanou Marťani. Jenže pozor, Gott už vlastně před oltářem jednou stál. Z recese. Jeho svatba je takovým trhákem, že ho "za trest" oženili v silvestrovské estrádě Novy.

Ale zkusme to znovu vážně. Karle, jak je to s vámi doopravdy? "Nejsem narcis ani cílevědomý kariérista, ale stále mám určitou odpovědnost vůči svým příznivcům, kteří si mě zvolili. Jsou to moji voliči, nemohu je zklamat." Zklamat tím, že se ožení. "Nejedná žena v mém životě projevila po čase přání stát se matkou mého dítěte a v tom byl problém. Zalekl jsem se závazku a došlo k pozvolnému rozchodu. To abychom byli ušetřeni výčitek, nočních telefonátů a bezesných nocí."

Pozvolných rozchodů bylo stejně jako známostí. Hodně. Ale slíbili jsme pokus o jmenovitý seznam, tak se do něj pusťme. Ženy v Gottově životě spadají do několika skupin. Zaprvé to jsou vážné známosti, počítejme čtyři. Mezi ně nikdy nepatřily matky jeho dcer, připočtěme dvě. No a pak vezměme románky, ani dlouhé, ani krátké. Ty by měly být čtyři.

Už tím je Gott v počtu partnerek "nadprůměrem". Závidíte, pánové? A čím myslíte, že je zaujal? "Karel je muž o kterém ženy sní, ten z prvorepublikových filmů, typ Oldřicha Nového," popisuje Jitka Zelenková, která s ním čtrnáct let zpívala. "Má dobré vychování, zkrátka džentlemen. Nezvýší hlas a nikdy jsem od něj neslyšela sprosté slovo."

Nikdy s ním nebyla nuda

Milý umí být nejen na své vyvolené, ale i na pěvecké partnerky. I o tom by vám nejedná dovedla vyprávět. "Nikdy nezapomněl, když jsem měla narozeniny. Jeho dárek - ať to byl šperk, hodinky nebo pásek ke kalhotům - měl vždycky nápad. Bylo vidět, že nad ním hodně přemýšlel," vzpomíná Zelenková. Ona sama se s Gottem zná desítky let, ale teprve před třemi lety si začali tykat. "Dodnes z něj mám respekt."

S přibývajícím věkem mu ctitelek neubylo. Ba naopak: jeho generace s tím stárne a nové fanynky přibývají. "Od prvního dne, kdy začal zpívat, přitahuje všechny kategorie žen. Od těch, které ho chtěly ochraňovat, až po ty, co ho chtěly sníst jako kudlanky," říká skladatel Ladislav Štaidl. Když Gott přijel na koncert a dámy se po něm sápaly, uměl si to vždy pořádně užít. Podle kolegů rázem pookřál a dokázal by se podepisovat třeba čtyři hodiny. "Nikdy se nechlubil, s kým zrovna chodí, ale vždycky jsme to věděli. Tajnůstkář taky nebyl," dodává Štaidl.

A jak se tak slavný muž se ženami seznamuje? I když by mohl, nikdy neseděl doma nad kupou dopisů a netřídil je podle přiložených fotografií. Ta ne, ta postupuje do užšího výběru a téhle zavolám radši hned. Třeba s Evelynou Steimarovou se potkal v tramvaji, k Martině Zbořilové si přisedl na pohovku při večírku (tedy přesněji si přisedl mezi ni a její sestru Simonu), Ilonu Hermovou okouzlil při návštěvě cestovní kanceláře a Mariku Sörösovou si vybral v davu fanynek po koncertu v Berlíně.

"K ženám umí být velmi galantní a pozorný." To jediné byla ochotná říct Antonie Zacpalová. "Občas kupuje dárky, je velmi vtipný, šaramantní, zkratky dobrý společník. Trávit s ním čas bylo velmi příjemné, nikdy nebyla nuda." Gott mluví o svých známostech podobně: "Žádná nebyla nebezpečná a k velkým žárlivým scénám nedocházelo. Byly to příjemné a přizpůsobivé dívky, které přistoupily na můj životní styl."

Žárlit nemá cenu

Přistoupily na jeho způsob života... Ale co to znamená? Dejme těm dámám pět rad.

1. Buďte mladá
2. Nežárlete
3. Starejte se o něj
4. Nemluvte o svatbě
5. Slibte mu syna

K bodu prvnímu: Gottovi je čtyřiašedesát, to už víme. Pak ale skočme o generaci dál. Jitce Svobodové, Martině Zbořilové ani Ivetě Kolářové ještě nebylo čtyřicet, Manuele Pechové je jedenatřicet, Marice Sörösové osmadvacet a Ivana Macháčková je ještě o rok mladší. Jinými slovy: on stárne, jeho přítelkyně ne.

K bodu druhému: Martina věděla o Jitce, Jitka o Ivetě, Marika o Tataně. Proto je i těžké spočítat, kolik let s kterou byl. Například s Martinou Zbořilovou, dnes Formanovou, se seznámil už v roce 1984. Ráno po večírku ji vyprovodil, scházeli se, ale ona věděla, že je až druhá v pořadí.

"Zvykla jsem si žít s vědomím Karlovy bigamie a posléze mě ani nepřekvapilo, že svůj volný čas nedělí jen mezi nás dvě," popisuje Martina ve své knize Sběratelka voňavého prádla. "V okruhu svých kolegyň modelek jsem narazila na další Karlovy záskoky a časem jsem uvykla i skutečnosti, že se vyspal s nejednou z mých kamarádek. Upřímně řečeno, zpětně se divím, že vůbec stačil koncertovat a natáčet desky."

Podobný příběh zažila, i Marika Sörösová. Na velkolepé oslavě Gottových šedesátin poslušně seděla po jeho boku, i když už fakticky nebyli spolu a po druhém boku seděla černovláska Taťána Smutná. "To byla rána pod pás," vzpomíná Sörösová, která pak od Gotta dostala vilu, je vdaná a má syna.

K bodu třetímu: nejlepší pečovatelkou se zatím zdá zpěvákova současná láska Ivana Macháčková, původně zdravotní sestřička a dnes produkční společnosti Cleopatra musical. "Až přijdou chvíle, kdy budu potřebovat radu, pomoc i trochu péče, pak se ženy přede mnou vybarví," napsal před lety zpěvák.

S Gottem je Macháčková už tři roky a možná právě ona... ale nepředbíhejme. "Velmi se k němu hodí," tvrdí jeho kolegyně zpěvačka Helena Vondráčková. "Chrání ho přede všemi, kteří se jí nelíbí. Má na to čich. Je to silné souznění duší."

K bodu čtvrtému: ten už jsme probrali, ale přece jen si ještě půjčme pár Gottových slov. "Dlouhodobá partnerství mají tu nevýhodu, že přijde den a hodina, kdy slyším: Já bych ti chtěla dneska něco říct. Jsme spolu už dlouho... Mně léta jdou... Biologické hodiny tikají..."

A jak to tedy udělat, dámy? "V mém manželství by muselo dojít k nějaké dohodě, že odsud až potud je to naše společná věc, a ona by nesměla tuto hranici překročit." To se také píše v jeho knize.

K bodu pátému: možná si vzpomínáte na rok 1982. V Mladém světě se tehdy objevila fotografie Gotta s dcerou Dominikou a byl z toho poprask. Časopis byl hned rozebrán. Devět let ji tajil... Druhá dcera se také nenarodila z vážné známosti. Lucie nosí dodnes jméno Kolářová a matka ji porodila před šestnácti lety během Gottova vztahu s Jitkou Svobodovou.

Kolikrát už zpěvák prohlásil, že nechce skončit jako vojvoda Krok se třemi dcerami. Když už jsme v tom dějepisu, radši by vychoval Karla IV. Stejně se totiž jmenoval otec i dědeček. Pokud se jednou malý Gott opravdu narodí a bude po otci, dívky znovu nebudou mít klid. Počet ctitelek bude znovu... velký.

Osudové ženy Karla Gotta
Pokus o úplný seznam osudových žen Karla Gotta (co v té době zpíval)


1. Kdy k němu patřila:
2. Co v té době zpíval:

Evelyna Steimarová
1. 1962
první známost nastupující hvězdy

2. Úterý
"V úterý, v úterý třetího září, by mělo být jako svátek psáno vždycky červeně, v úterý, v úterý třetího září, to jen ten den v kalendáři, kdy jsem totiž představen byl Heleně."

Antonie Zacpalová
1. 1969, 1972
matka jeho první dcery

2. Lady Carneval
"A s ní vchází do mě břich nepoznán, tančí v bílých kamaších, je můj pán, život já bych za něj dal, ó má Lady Carneval, mám tě rád, mám tě rád."

Jitka Svobodová
1. 1984-1989
první delší známost

2. Hrátky s láskou
"Na hrátky s láskou si mužem brát, na ráj všech rájů, na mám tě rád, na útěk krásný, co nás dva zmát a zdá se stálý."

Iveta Kolářová
1. 1986
matka jeho druhé dcery

2. Pábitelé
"Pojď, půjdem spolu hledat démanty, z těch vzácných čistých lidských vět, pojď, slétnem spolu na zem číst příběhy, Udí krásných, milujících svět."

Martina Zbořilová
1. 1989-1994
nynější manželka Miloše Formana

2. Když muž se ženou snídá
"Zas úsvit světem hnul, nehybný je jen pro nás, je čtvrt anebo půl, chci hodiny zmást, snad zdáš se mi, zdáš."

Manuela Pechová
1. 1994
exotická, ale krátká známost

2. Kakaová
"Bláznivej nápad, račte chápat, snad budí výsměch, že hraje v mých snech kakaová."

Ilona Hermová
1. 1996-1997
když se seznámili, bylo jí skoro 40 let

2. Co sudičky přály nám
" Co sudičky přály nám, kdo to ví, to nám ani ďábel sám nepoví, snad má to tak být, vždyť život je krásný tím, co nového nám přichystá."

Marika Sörösová
1. 1997-1999
mediálně nejznámější

2. Zas budeš krásná
"Až slunce bude stát na střechách, až vítr tuhle noc rozcuchá, až ptákům křídla den roztleská, den roztleská, zas budeš krásná, zas budeš krásná."

Taťána Smutná
1. 1999
vystřídala Mariku, ale ta o tom zprvu nevěděla...

2. Co jsi jen zač
"Když vcházíš s tmou, tak mi zastavíš čas, lednový chlad, též dubnový pláč, proč mám tě rád, co jsi jen zač."

Ivana Macháčková
1. 2000 -
současná... a poslední?

2. Jestli tě budu mít rád
"Má švih, má šarm, no a já ji mám. Máme se rádi už víc než rok a nechybí nám teď nic."

Další ženy v životě Karla Gotta
Dominika Gottowá, dcera
Je jí třicet a žije s rockovým muzikantem ve Finsku. Její matkou je Antonie Zacpalová.

Lucie Kolářová, dcera
Občas za něj přebírá ceny v soutěžích. Je jí šestnáct a její matkou je Iveta Kolářová.

Jaromíra Jandová, hospodyně
V Gottově vile na Bertramce pracuje už třicet let. Zpěvák jí letos daroval dovolenou na Mallorce.

Pěvecké partnerky Karla Gotta
Marcela Holanová (Čau, lásko)
Dara Rolins (Zvonky štěstí)
Lucie Bílá (Co sudičky přály nám)
Helena Vondráčková (Song hrál nám ten ďábel saxofon)
Hana Hegerová (Já nemám ráda muže)
Eva Pilařova (Dotýkat se hvězd)
Eva Urbanová (Svátek svátků)

Co řekl Karel Gott o ženách
Mě u žen přitahuje upřímnost, otevřenost, a když za jejich chováním necítím vychytralost. Nemusí to být žádné krasavice.

Dokud jsem nezpíval, měl jsem nouzi o kontakty s dívkami. A to jsem nebyl ošklivý. Je jednoduché najít si ženu v době slávy.

Žena je daleko tvrdší než muž. Má větší odvahu a víc snáší bolest. Ve vztahu muž a žena je citlivější muž.

Čím víc budu stárnout a budu se stávat spíš legendou než aktuálním hitmakerem, tím se mi bude žena hledat hůře.

Představuju si partnerku, která vychutnává dobrý film, divadelní představení, koncert a sama dokáže připravit krásný večer.

Co řekly ženy o Karlu Gottovi
Karel byl přitažlivý a zajímavý. Vždycky elegantně oblečený a téměř neznatelně voněl kořeněnými parfémy.
Martina Zbořilová

Vymlouval se do telefonu, že ho bolí v krku. A pak jsem zjistila, že mu od bolesti pomáhala oční lékařka.
Marika Sörösová

Karel byl v každém ohledu nejméně dvě třídy nad všemi muži.
Martina Zbořilová

Cítila jsem se pokořena jeho neupřímností, ale dokázala jsem mu odpustit. Jako přítele ho nechci ztratit.
Marika Sörösová

Nechci být jen jeho doprovod a nechci se nechat živit. Málokdo ví, že jsem vždy měla a stále mám své zaměstnání.
Ivana Macháčková

Lucifer Karel Gott se sice smál, ale malá holčička v mámině náruči byla z jeho pekelnické vizáže vyděšená a setkání s božským Karlem oplakala.

Nová přítelkyně pokárala Karla Gotta.

Karel Gott s Ivanou Macháčkovou

Karel Gott přišel velkoryse na křest knihy, kterou o něm napsala jeho bývalá milenka Marika Sörösová, ačkoliv ji předtím nečetl.

Karel Gott, 60. léta.

Karel Gott, 70. léta.

Karlu Gottovi přišla popřát i první dáma ČR - Dagmar Havlová.

Ruské dívčí duo Tatu s Karlem Gottem

Karel Gott on-line odpovídá na dotazy čtenářů iDNES (24. dubna 2002).

Karel Gott on-line odpovídá na dotazy čtenářů iDNES (24. dubna 2002).

Karel Gott se svou přítelkyní Ivanou Macháčkovou.

Karel Gott s přítelkyní Ivanou Macháčkovou u moře.

Karel Gott s přítelkyní Ivanou Macháčkovou.

Karel Gott a Lucie Bílá s dortem pro vítěze Českého slavíka na večírku v hotelu Ambassador.

Karel Gott přebírá ocenění pro nejlepšího zpěváka na slavnostním vyhlášení ankety Český slavík 2002 ve Státní opeře Praha (7. prosince 2002).

Lucie zastoupila svého tátu Karla Gotta.

Stanislav Gross a Karel Gott s přítelkyní Ivanou Macháčkovou ve Státní opeře v Praze na charitativním koncertu hvězd české populární hudby Královny 2003.

Helena Vondráčková a Karel Gott

Helena Vondráčková a Karel Gott

Helena Vondráčková a Karel Gott (30.10. 2003)

Autoři:
  • Nejčtenější

Češka vyhrála soutěž krásy v Africe. Všichni si na mě chtěli sáhnout, říká

Sarah Horáková (18) odletěla do Afriky reprezentovat Česko na světovou soutěž krásy. Když první vicemiss České...

Budu znovu chodit a tančit, věří Vendulka z Básníků a vybírá peníze na léčbu

Herečka Eva Jeníčková (58), která se proslavila coby Vendulka utěšitelka ze série o Básnících, řeší zdravotní problémy....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Díky Stiflerově mámě jsem měla sex s nejmíň 200 lidmi, vzpomíná herečka

Americká herečka Jennifer Coolidge (60) ve filmech Prci, prci, prcičky hrála Stiflerovu mámu Jeanine, která měla...

Johnny Depp trpí poruchou erekce, proto mě penetroval lahví, tvrdí Heardová

Nově zveřejněné dokumenty ze soudního procesu mezi Johnnym Deppem a Amber Heardovou obsahují tvrzení, že slavný...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

  • Další z rubriky

Letitý vztah? Zvládejte hněv a smějte se spolu krizím, radí Kopta a Vrbická

Někdejší spolužáci Simona Vrbická (56) a Václav Kopta (57) se dali dohromady na pražské konzervatoři. Vzali se v roce...

Tady se jí dotýkej. Lektoři intimity kazí sexuální scény, říká Sean Bean

Herec Sean Bean (63) má na lektory intimity neboli asistenty, kteří v Hollywoodu dohlížejí na natáčení sexuálních scén,...

Porno je čistá práce, myslí si osmnáctiletá Hanka ze SuperStar

Hana Džurbanová zaujala před dvěma lety jako zpěvačka porotu v SuperStar, kde skončila mezi osmnácti nejlepšími...

Partner mě opakovaně vmanipuloval do trojky, vzpomíná hvězda Americké krásy

Mena Suvari (43) promluvila o sexuálním zneužívání, které zažila se svým expartnerem. Hvězda filmu Americká krása,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Češka vyhrála soutěž krásy v Africe. Všichni si na mě chtěli sáhnout, říká

Sarah Horáková (18) odletěla do Afriky reprezentovat Česko na světovou soutěž krásy. Když první vicemiss České...

Budu znovu chodit a tančit, věří Vendulka z Básníků a vybírá peníze na léčbu

Herečka Eva Jeníčková (58), která se proslavila coby Vendulka utěšitelka ze série o Básnících, řeší zdravotní problémy....

Díky Stiflerově mámě jsem měla sex s nejmíň 200 lidmi, vzpomíná herečka

Americká herečka Jennifer Coolidge (60) ve filmech Prci, prci, prcičky hrála Stiflerovu mámu Jeanine, která měla...

Pivo za 70, menší porce jídla. Budeme muset, říká šéf restauratérů

S růstem cen potravin a energií přichází zdražování v restauracích. Hospody kvůli krizi od základu mění obchodní...

Plyn pro Nord Stream spalují Rusové u hranic. Oheň je vidět z Finska

Rusko, které omezilo dodávky zemního plynu do Evropské unie, už několik týdnů spaluje plyn v kompresorové stanici...