Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. října 2023 Igor

Chlap by měl mít smysl pro humor a něžnou náruč, míní Sabina Remundová

V seriálech příliš často nehraje, ovšem když už, tak pak patří k těm nejsledovanějším. Ať už šlo o Případy 1. oddělení nebo nyní o druhou sérii Kukaček. V novém filmu Buď chlap! Sabina Remundová vyfasovala nevšední rodinu. Hraje sestru Jakuba Prachaře a Ester Geislerové.

Je těžké nepropadnout umělecké profesi, když máte za maminku legendární herečku Ivu Janžurovou a za tatínka divadelního režiséra Stanislava Remundu. Není proto divu, že Sabina Remundová zvládne za měsíc i dvacet divadelních představení a od 23. března bude k vidění i na plátně kin v jedné z hlavních rolí nové komedie Buď chlap! režiséra a scenáristy Michala Samiry. Nejen o natáčení filmové novinky promluvila herečka v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Týdeník 5plus2

Každý pátek zdarma

5plus2

Ve snímku Buď chlap! hrajete sestru Jakuba Prachaře a Ester Geislerové, jste dětmi Nadi Konvalinkové. Klapalo vám to v takové nevšední rodinné sestavě?
Všichni kolegové byli fajn, ale takhle divoká rodinka asi není to, co bych chtěla mít doma. Ve skutečném životě nemám bratra, možná by bylo hezké ho mít. Ostatní rodinné vazby znám. Ale natáčení bylo velmi milé, produkčně laskavě zajištěné.

Jaký byl hlavní hrdina v podání Jakuba Prachaře brácha?
Hned jsem jeho mamince Daně Batulkové, se kterou hrajeme v Romeovi a Julii, hlásila, že hraji s Kubou a že mě překvapilo, že je to takový chlap a milý kluk! Jsem ráda, že jsme se poznali. Je to chlap a zároveň dokáže být něžný, a mně se líbí, když se chlapi červenají… Prostě se mi líbí, jak to má Kuba nakombinované.

Jako dítě mě maminčina sláva stresovala, prozradila Sabina Remundová

Před 20 lety jste si zahrála v podobné sestavě, jen se svou reálnou sestrou Theodorou a maminkou Ivou Janžurovou ve filmu Výlet. Nemáte chuť si to někdy zopakovat?
Byl to mimořádný zážitek. Putovali jsme asi měsíc s celým štábem po Slovensku a jižních Čechách. Bylo léto. Byla to radost. Opakovat se to ale nedá a ani bych nechtěla.

Ve filmu Buď chlap! vyrazí rodina Pavla alias Jakuba Prachaře za ním do Vysokých Tater, kam se vydal na „chlapský kurz“. Byla byste tak odvážná i v reálném životě?
Když byly moje děti malé, jezdila jsem s nimi velmi odvážně na dovolenou a zažili jsme nejedno dobrodružství. Tatínek dětí vždycky raději chodil do práce, nikdy s námi na dovolené nebyl. Společnicí a vydatnou pomocnicí nám byla chůva Libuška. Ta by mohla vyprávět o všech adrenalinových zážitcích se mnou.

Sabina Remundová (Praha, 1. ledna 2023)

Hrajete maminku nemocného chlapečka. Bylo to náročné?
Můj filmový syn ještě nemluví, takže to bylo v pořádku, co se týče textu. A další tři děti v té naší velké rodině byly už zkušenými profíky, takže tam jsme se jen modlili, aby vydrželi dlouhý natáčecí den. Ony ale tak různě pospávaly, takže byly vyspalé dopředu i na večerní scény. Ono se sice obecně říká, že nejhůř se točí s dětmi a se zvířaty, ale myslím, že zvířata jsou horší. Na prvním natáčecím dnu filmu Sedmero krkavců mě jeden krkavec klovl mezi oči, protože ho udržovali hladového a já ho lákala na masíčko. Takže s dětmi je to z mé zkušenosti pohodovější.

Radši bych žila lehce v utajení, prozradila Sabina Remundová

Sama jste maminkou dcery Adiny a syna Vincenta. Vydali se v uměleckých stopách svých rodičů?
Starší Vinci bude maturovat a rozhoduje se pro vysokou školu s ekonomickým zaměřením. Adinka studuje druhým rokem střední grafickou školu Hellichovku, obor fotografie. Uvidíme a necháváme na jejich vůli, jakým směrem se vydají.

Co by podle vás měl mít opravdový chlap za vlastnosti?
Smysl pro humor, laskavou a velkorysou povahu, něžnou náruč a rozhodnost, opravdový chlap nesmí být ješita a lakomec, nesmí být hrubý a nezřízeně holdovat alkoholu nebo drogám. Měl by být schopen naslouchat, učit se nové věci, být zvídavý.

Sabina Remundová

■ Narodila se 18. května 1972 v Písku.
■ Studovala na Pražské konzervatoři obor „Hudebně dramatické umění“ a poté DAMU.
■ Její matkou je herečka Iva Janžurová a otcem Stanislav Remunda, jenž byl divadelním režisérem a příležitostným hercem. Má mladší sestru Theodoru, která je také herečka.

Sabina Remundová

■ Se svojí maminkou i sestrou si zahrála ve snímku Výlet (2002).
■ V poslední době je známá především díky jedné z hlavních rolí v seriálu Kukačky, v minisérii Zahradnictví a také ze seriálů Případy 1. oddělení či sitcomu Marta a Věra.
■ Kromě herectví se také věnuje režii, scenáristice a píše divadelní hry.
■ S manželem Adamem Pitrou vychovala syna Vincenta a dceru Adinu.

Aktuálně vás diváci mají možnost vidět v televizi v seriálu Kukačky. Cítíte se lépe v roli laskavé maminky, kterou hrajete i tady, nebo platí ta herci často zmiňovaná proklamace, že lépe se hrají záporné postavy, protože je co hrát?
Pro mě není nic obecně platné. Záleží vždy na scénáři, ale i na obsazení, režisérovi, kameramanovi a dalších. Nemyslím si, že by záporné postavy byly nějak herecky atraktivnější.

Velmi oblíbenou rolí byla také vaše státní zástupkyně v Případech 1. oddělení. Pracujete raději na seriálech, nebo si spíš užíváte klidnější natáčení filmů?
Každé natáčení je jiné a není pravidlem, že by natáčení filmu bylo vždy klidnější. Konkrétně zmiňované Případy 1. oddělení měly přiměřené tempo a natáčení neprobíhalo v tak vypjatých podmínkách.

Daň době. Dnešní děti to mají těžší, než jsme měli my, říká Sabina Remundová

Hrajete momentálně také ve třech divadlech, jenom v březnu máte asi třináct představení. Baví vás stát prakticky polovinu večerů v měsíci na jevišti?
Minulé měsíce to bylo i dvacet představení. Všechna představení hraji ráda a některá ještě radši.

Kterou hru máte nejraději?
Momentálně hraji nejraději Bohunku v Lovcích bobrů Patrika Hartla. Je to taková letní prázdninová komedie o návštěvnících malého bufetu na břehu řeky Berounky.

Co vás teď kromě premiéry filmu Buď chlap! čeká?
Začala jsem točit nový seriál Mozaika podle scénáře Alice Nellis. Režírují to střídavě Lenka Wimmerová a Jasmina Blaževič. Je to takový rodinný komediální seriál o tom, jaké to je, když se rodiče rozhodnou po čtyřiceti letech soužití rozvést a žít si po svém. Věřím, že se bude líbit.

Autor:

StarDance 2023 - soutěžící páry, porota a historie

Dvanáctá řada soutěže StarDance odstartuje 14. října 2023. V desítce osobností, které budou bojovat titul Král a Královna tanečního parketu jsou umělci, sportovci, a také slavný cukrář.

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch. Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková. Ivana Chýlková a Jan Tománek. David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná. Iva Kubelková a Martin Prágr. Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková. Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti. Richard Krajčo a Dominika Rošková. Josef Maršálek a Adriana Mašková. Darija Pavlovičová a Dominik Vodička

StarDance 2023 - soutěžící páry, porota a historie

Dvanáctá řada soutěže StarDance odstartuje 14. října 2023. V desítce osobností, které budou bojovat titul Král a Královna tanečního parketu jsou umělci, sportovci, a také slavný cukrář.

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch. Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková. Ivana Chýlková a Jan Tománek. David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná. Iva Kubelková a Martin Prágr. Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková. Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti. Richard Krajčo a Dominika Rošková. Josef Maršálek a Adriana Mašková. Darija Pavlovičová a Dominik Vodička

  • Nejčtenější

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Od dětské herecké hvězdy k úspěšnému režisérovi. Jiří Strach slaví 50

Jiří Strach prošel náročnou cestou od dětské herecké hvězdy po úspěšného režiséra. Moderuje také rozhovory, nebojí se...

Ferda Mravenec oslavil devadesátiny. Původně byl vandal, ochmelka a násilník

Zapomeňte na veselého a galantního brouka z české louky, který si za každé situace ví rady. Postavička Ferdy Mravence...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...

Ke svatbě jsem podnikl jisté kroky, prozradil Igor Orozovič

Herec, zpěvák a výtvarník Igor Orozovič (39) právě zkouší v Národním divadle Hamleta, vystavuje své výtvarné umění a k...

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...