Jejich bílé outfity nebyly jen módní volbou, ale výrazem výsady, které se říká privilége du blanc, tedy výsada bílé. Tato starobylá výjimka povoluje pouze několika královským dámám – a výhradně katolického vyznání – obléct si v přítomnosti papeže bílou barvu.
Královna Letizia zvolila šaty značky Redondo a krajkový závoj, monacká kněžna Charlene model od Elie Saab, belgická královna Mathilde se spolehla na klasický Dior a lucemburská velkovévodkyně Marie Tereza vypadala v modelu od Natana jako zosobnění elegance. Barva jejich outfitů zároveň nesla tichou zprávu o víře a postavení jejich zemí.
Například švédská korunní princezna Victoria si bílou dovolit nemohla. Dcera krále Carla XVI. Gustafa, hlavy švédské církve, zůstala v černé. Stejně jako nizozemská královna Maxima, která je sice římskokatolického vyznání, ovšem členové nizozemské královské rodiny jsou většinou kalvinisté. Obě dámy tedy volily důstojný a zdrženlivý vzhled – černé šaty a závoj. Respektovaly tak tradici, která rozlišuje, kdo smí zazářit v bílé a kdo ne.
Mezi další dámy, které mají teoreticky na privilége du blanc nárok, ale tentokrát se ceremonie neúčastnily, patří bývalá španělská královna Sofie, bývalá belgická královna Paola a neapolská princezna Marina, která je manželkou Victora Emmanuela Savoyského, jenž je pretendentem italského trůnu (uchazečem o trůn monarchie zaniklé nebo obsazeném někým jiným).
Inaugurace papeže Lva XIV. se 18. května 2025 účastnili i další světoví představitelé – včetně britského prince Edwarda, kanadského premiéra Marka Carneyho, australského premiéra Anthonyho Albanese a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.