Daniela Pedret, která Grévin mediálně zastupuje, pro iDNES.cz potvrdila, že se pražské muzeum opět otevře, a to 18. května 2018. Ve svém původním stavu zůstane přibližně čtyři měsíce. Bližší informace o budoucnosti muzea Grévin Praha poskytnou v pátek na tiskové konferenci.
Pedret již dříve uvedla, že jednají o novém investorovi. V případě neúspěchu hrozilo, že by museli figuríny světových a českých osobností za miliony korun rozprodat nebo darovat.
Pražská pobočka muzea Grévin byla po roce příprav otevřena 1. května 2014. Celková investice francouzských majitelů společnosti Compagnie des Alpes do projektu se pohybovala v přepočtu kolem 290 milionů korun.
Výroba jedné figuríny trvá několik měsíců a cena začíná na jednom milionu korun. Jde o umělecká díla, kterým předchází pečlivé měření a studování originálu podle naskenovaných proporcí nebo fotografií. Na výrobě se podíleli špičkoví sochaři, vlásenkáři, kostyméři a další zástupci uměleckého týmu Musée Grévin Paris.
1. května 2014 |
Návštěvníci se v pražském muzeu mohli setkat s Karlem IV., Svatým Václavem, Charlie Chaplinem, Louisem Armstrongem, Janem Ámosem Komenským, Mozartem, Václavem Havlem, Janem Třískou, Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou či Lucií Bílou. Nechyběly ani postavičky ze světa pohádek, třeba Krteček či Spejbl a Hurvínek.
První Grévinovo muzeum bylo otevřeno v roce 1882 v Paříži. Další pobočky kromě Prahy jsou v Montréalu a Soulu.
12. dubna 2014 |