Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 4. prosince 2023 Barbora

Vždycky jsem ctila rodiče. Dnešní generace je ostřejší, říká Ivana Jirešová

  0:30
Ivana Jirešová (43) prozradila, jaký typ mužů ji přitahuje a jaké povahové rysy má ideální partner. Herečka v rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínala na náročnější období svého života a řeč přišla i na její dceru Sofii a dnešní teenagery.

Nacházíme se na soustředění finalistů soutěže Muž roku. Už jste si dělala průzkum, kdo by se vám tak typově líbil?
Já tam mám svého favorita číslo šest, Alexe. Ale jinak jsem ještě nekoukala, takže nevím, co mě čeká.

Jaký se vám obecně líbí typ mužů?
Mužný, mám ráda vysoké muže. Takové, ke kterým se mohu v uvozovkách schovat. Určitě mám ráda charakterní muže, kteří to, co řeknou, také dodrží. A muži, kteří mají jasno, co v životě chtějí a co ne. To je určitě pozitivní i u žen. Samozřejmě, když je s muži navíc i legrace, tak je to velký bonus.

Jak je vám tedy hraje v Ordinaci s postavami mužů, kteří jsou bezcharakterní?
To je právě těžké. Já jsem takový člověk, který se na všech a na všem snaží hledat to dobré, což je na jednu stranu pozitivní, ale dopady jsou potom horší. Ale pro mě je pořád lepší věřit v to dobré v člověku a myslím, že o tom vlastně veškerá láska je. Že hledáte ve všem to dobré. A myslím, že to je jediná cesta, jak přežít na světě.

Jste od přírody optimistkou?
Nebývala jsem. Jako teenager jsem byla takový pesimista, rebel, revolucionář, myslela jsem si, že nic nemá cenu, nebo se mi zdálo, že celý život je o přetvářce a vadilo mi to. Ke všemu jsem se prodrala těžším obdobím a teď už vlastně jedu takzvaně ty páté gumy. (smích) A už se zase vracím k tomu původnímu. Ať se děje, co se děje, budu optimistka.

Přispěla tady k tomu momentálnímu rozpoložení i jóga, kterou cvičíte?
Samozřejmě, určitě ano. Ale jóga mi vlastně pomohla i v cestě, kdy člověk vidí všechny ty, nechci říkat temnoty... Ale skutečný život, jak to je doopravdy. Růžové brýle si nedávám, takže jsem si to úplně celé prošla a teď vím, že stojí za to ty brýle někdy nasazovat. Když je člověk s lidmi, tak v nich vidím to dobré a hrozně dobře to působí na ostatní. 

Jirešové z Ordinace zabavil dítě exekutor, teď se o něj musí dělit

Měla jste ve své kariéře momenty, kdy ať jste dělala, co jste dělala, tak jste byla nešťastná a nespokojená?
Ano. Ale obecně je to celé jinak, než jsem si představovala. Ppořád dělám práci, která mě baví a můžu se v ní nějak zdokonalovat. Celou svojí životní cestu beru jako proces, že člověk udělá třeba dvě dobré věci, pak se něco jako by pokazí, ale víru v to, že to jde dopředu, pořád ještě mám. Pořád je co zlepšovat a přála bych si, aby mě to drželo až do konce mého života. 

Byly tu samozřejmě i chvíle, kdy jsem byla vyčerpaná ze svého osobního života, tak to bylo těžší, ale když se člověk stále udržuje zdravý, tak bolest, nebo určitá nemoc těla člověka oslabuje. Obdivuji lidi, kteří jsou ještě s tímto handicapem, nechci říct zpomalení, ale že musí řešit ještě to a přesto jsou pozitivní a jdou dál. To jsou takoví inspirativní lidé pro nás pro všechny. Pořád je ta cesta o tom věřit a jít dopředu.

Co vás tedy v životě nejvíc dokáže zlomit, co vás nejvíce vyčerpá?
Určitě zrada, lež, manipulace a intriky. To mi vlastně vadí úplně nejvíc. Ta lež a manipulace je velmi nepříjemná. Setkala jsem se… jak bych to řekla, já to přitahuji. Možná proto, že jsem taková, že vypadám naivně, tak přitahuji lidi, kteří mi to vždycky vyvrátí, že mi ukážou „Nebuď tak naivní!“ a podle mě můj úkol je vlastně přijmout to tady i s těmito lidmi a situacemi. Věřím, že člověk má tolik síly a pozitivní energie, že „zlo“ ho nemůže úplně sejmout. 

welcome to the paradise

7. července 2020 v 4:52, příspěvek archivován: 28. července 2020 v 15:45

Cítíte, že jste živoucí důkaz toho, že rčení „cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly“ neplatí? 
To určitě jo. Já tomu nevěřím, že s tím temným úmyslem může vzniknout něco pozitivního. Možná na nějakou dobu, ale myslím, že se to vždycky nakonec obrátí. Může se stát, že ne v tomhle životě, protože já samozřejmě věřím na životy minulé a budoucí, ale vždycky na to dojde. Že se vaří voda na každého zlého.

Co považujete za svůj největší kariérní úspěch?
Asi nemám žádný kariérní highlight. Teď jsem byla někde, kde byli lidé z televize Netflix a ptali se, proč jsem nikde nebyla na konkurzu a tak. Přiznala jsem, že já jsem vlastně na žádném konkurzu doposud nebyla, protože jsem pořád řešila ten svůj složitý osobní život, do toho jsem točila a hrála divadlo a neměla jsem ani energii, ani vlastně motiv, proč bych měla hledat práci někde jinde? 

Teď už je dcera Sofinka velká, tak už neřeším takové problémy, jaké jsem řešila. Pro mě je největší top to, že stále v té práci jsem, stále cítím, že mě baví, stále cítím, že mám kam jít a teď se to týká i toho zpívání. Bylo pro mě takové složitější. I tam se však může člověk posouvat dopředu, takže pro mě je top, že pořád dělám práci, která mě baví.

Ivana Jirešová o domácím násilí: Žádné ženě by muž neměl ubližovat

V čem si myslíte, že vám vaše dcera nejvíce naslouchá?
Teď se tváří, že mi nenaslouchá vůbec v ničem, takže nevím. Doufám, že to co jsem zasela, když byla malá, všechny ty pohádky, knížky, procházky v přírodě, moře, to jak jsem vnímala ten svět s ní, když byla menší a tu pozornost mi věnovala, tak že je to tam někde ukryté. Protože teď je to puberta a všichni víme, jak to mají všechny bytosti, když jsou teenageři. Tam mozek moc nefunguje a ona má dělat sama co se sebou, aby se sama se sebou smířila a začala chápat, jak to na světě funguje. Takže ona za to vlastně teď nemůže.

Takže všechno co dělá máma je trapný?
Samozřejmě, teď jsem trapná, trapně se oblékám, všechno je takové podivné se mnou.

Vy jste tenkrát předpokládám nebyla jiná...
Samozřejmě že nebyla. Já jsem vlastně ve čtrnácti odešla z domova. Ale myslím, že ta doba byla jiná. Vždycky jsem ctila rodiče i babičku, dědečka... Pro mě to bylo jakoby posvátný a přece jenom ta dnešní generace je taková ostřejší. I když bych řekla, že Sofi třeba si drží určitou fazónu, že si nedovoluje tak jako její vrstevníci. Ale stejně si myslím, že je to moc. Protože to, co si ona dovolí ke mně, tak já bych si k rodičům nikdy nedovolila. Ale to už je ta dnešní doba. To už je new age. (smích)

Takže zatnout zuby a vydržet.
Přesně tak. Tak mi držte palce!

30. července 2020

Autoři: ,

StarDance 2023 - soutěžící páry, porota a historie

Dvanáctá řada soutěže StarDance odstartovala 14. října 2023.  O titul Král a Královna tanečního parketu bojují umělci, sportovci, a také slavný cukrář. 

Eva Adamczyková a Jakub MazůchIva Kubelková a Martin PrágrVavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk HrstkováJosef Maršálek a Adriana MaškováDarija Pavlovičová a Dominik Vodička

  • Nejčtenější

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...

O peníze přijdou tak či tak. Jaká past se chystá na důchodce spořící v penzijku

Premium Novinky v penzijním spoření jsou v legislativním běhu. Stát chce zvýšit příspěvky a přimět lidi, aby na penzi spořili...

Životabudič pro desetitisíce pacientů: infuze železa do žíly. Málo se o něm ví

Premium Nemohou dýchat, jsou unavení, otékají jim nohy, trpí arytmií, nadváhou, někdy i zmateností či depresí. Někteří netuší,...

Divoká, velká jízda, říká sestra o životě skokanky a pornoherečky Absolonové

Premium Disciplinovaná sportovkyně, soustředěná na výkony v bazénu a zlaté medaile, ale též holka, která si užívá život bez...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Jsem typ ženy, která se nebojí stárnout, říká bývalá miss Lucie Šlégrová

Lucie Šlégrová (41) se po návratu z rodičovské dovolené vrhla do práce v rádiu. Miss ČR 2005 a manželka bývalého...

Vila, kde zemřel expremiér Gross, je na prodej. Může stát desítky milionů

Prodej luxusní vily s vnitřním bazénem a zahradou, hlásá inzerát. Šárka Grossová podle zjištění bulváru prodává dům, ve...

Herectví otec neuznal. Na konzervatoři se Svatopluk Beneš musel uživit sám

Premium Byl vždy galantní a elegantní, stejně jako většina jeho hereckých rolí, fungoval jako chodící kronika a neřeklo se mu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...