V době, kdy dostala dabingovou roli Nastěnky, jí bylo něco málo přes třicet, a tak musela svůj hlas vzhledem k věku hlavní představitelky zjemňovat, aby působil něžně a mladistvě.
Ve skutečnosti měla tato od mládí temperamentní herečka nádherný, silný a znělý hlas, takže jí zpočátku mnoho lidí v Mrazíkovi vůbec nepoznalo. Na svém dabingovém kontě má stovky dalších rolí, Nastěnka už ale navždy zůstane její nejslavnější. Za mikrofonem se tehdy ocitla i se svým manželem, hercem a zpěvákem Josefem Zímou (92), který propůjčil hlas Ivánkovi.
Život Evě Klepáčové přinesl všechno – úspěch, slávu, lásku, rodinné štěstí, ale i tragédii, nemoc a zákaz svobodně pracovat.
Vyrůstala v rodině tanečníků, do vínku dostala umělecké nadání, a tak se rozhodla pro studium DAMU. Právě tam se setkala s budoucím manželem Josefem Zímou, s nímž strávila celý život.
Temperamentní Káča
Většinu svého hereckého života prožila ve Švandově divadle v Praze, kde dostala řadu výrazných rolí, a brzy se stala uznávanou herečkou. Pro svůj kultivovaný hlasový projev působila i jako konferenciérka a hlasatelka.
Příležitost dostala i ve filmu, pro diváky asi navždy zůstane Káčou ze snímku Hrátky s čertem (1956) či Helenou Pokornou z filmu Slečna od vody (1959). I když má na svém kontě desítky dalších filmů, dostávala v nich pouze vedlejší role. Objevovala se i v televizních filmech a seriálech.
Když však společně s manželem vyjádřili nesouhlas s okupací v roce 1968, stali se oba politicky nežádoucími. Eva Klepáčová se tak začala více věnovat právě dabingu, vystupovala pod různými pseudonymy, komentovala dokumentární filmy, anonymně natáčela reklamy, učila na konzervatoři. V osmdesátých letech se už mohla do filmu vrátit, čekaly ji však pouze epizodní role.
V soukromém životě prožívala lásku a rodinné štěstí. Dokonce se měla objevit po manželově boku jako princezna Lada v pohádce Princezna se zlatou hvězdou (1959), její těhotenství bylo však už natolik patrné, že roli nedostala. Manželům se narodila vytoužená dcera, ale idyla netrvala dlouho.
Když se Zíma jednoho dne vracel s kolegy z vystoupení ve Strakonicích, přepadl ho mikrospánek a narazil do stromu. Těžce zranil zpěvačku Juditu Čeřovskou (†72) a režisér Jiří Jungwirth (†38) zemřel později v nemocnici.
Skok z okna
Soud Zímu uznal vinným, odešel s tříletou podmínkou, zákazem řízení a musel uhradit škody a léčbu. Eva Klepáčová skandál neunesla a pokusila se o sebevraždu, s malou dcerkou v náručí skočila z okna. Dítě v poslední chvíli zachránila hereččina matka, sama Eva pád přežila jen díky tramvajovému vedení. Po této tragédii trpěla maniodepresivními stavy, její zdraví se postupně zhoršovalo.
Před filmovou kamerou se naposledy objevila v Koljovi (1996) a ve snímku Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001). Zemřela v roce 2012, v nedožitých 80. letech v náručí svého milovaného muže.