Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 19. října 2021 Michaela

Diktát:

PEREME SE S ČEŠTINOU: Doplňte velké, či malé písmeno

U testu, v němž jsou jen jednotlivé výrazy, předpokládejte, že by stály uprostřed věty.
Stalo se ...éta ...áně 1306, že v ...aláci děkanství ...ěsta ...lomouc byl zavražděn poslední ...řemyslovec, ...eho ...eličenstvo ...rál Václav ...řetí. Z vraždy byli postupně obviňováni mnozí podezřelí. V první řadě králův ...olský protivník Vladislav ...okýtek, který pak se svým příbuzným Jindřichem ...lohovským ovládl ...rakovsko. Téměř stejně dobrý motiv mohl mít ...ímský král Albrecht ...absburský. Podezření neunikla dokonce ani ...áclavova manželka Viola ...ěšínská, kterou prý měla vést žárlivost. Touto vraždou vymřela první ...eská královská ...ynastie po meči.

...áměstí
...trnáctého ...íjna; ...lice ...od ...ámeckými ...chody; ...bec ...ová ...es ...od ...leší, ...astávka metra ...áměstí ...epubliky

Plachetnice
...ižní ...vězda minula ...ys ...orn a zamířila k cíli své cesty, do ...ižního ...ichomoří. Bojovníci ...ihu ve ...álce ...everu proti ...ihu podlehli ekonomicky silnějšímu protivníkovi. Příští ...elká cena formule 1 se koná v ...ámoří. Na ...lízkém ...ýchodě se ...alestinci a ...zraelci vzájemně obviňují z rozpoutávání násilí.

Pro STAN chci vnitro i školství, řekl v Rozstřelu Rakušan