"Nebudeme zahlcovat diváka přílišným počtem souvislostí." Milkovics a Železný představili nový zpravodajský kanál Z24

  10:23aktualizováno  14:41
Kanál cílí na propojení diváků s televizí. Má odstartovat za tři měsíce.

| foto: MediaHubMediahub

Nová zpravodajská stanice Z24 chce přinášet zpravodajství z domova i ze světa, které se bezprostředně dotýká českých diváků. Podle slov Vladimíra Železného chtějí dělat zpravodajství objektivní bez zbytečné politické korektnosti: "Politická korektnost je nedostatek odvahy říkat pravdu," uvedl na dnešní tiskové konferenci.

Za zbytečnou považuje i přemíru souvislostí, které diváka údajně jenom matou. Televize se chce proto zaměřit na základní otázku, jak daná událost diváka ovlivní: "Budeme razantní, nelítostní a rychlí - nebudeme zahlcovat diváka přílišným počtem souvislostí, necháme ho udělat si názor a případně mu umožníme, aby nám ho sdělil."

Stanice se chce profilovat jako konkurence ČT24, a chtěla by získat tří až čtyř procentní podíl na sledovanosti: "V Česku je navíc pouze jedna čistě zpravodajská stanice, což je ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi rarita." 

S &

S &

Zpravodajskou síť se televize budovat nechystá, protože už existuje - internet a sociální sítě údajně umožňují pokrýt vše zcela bez problému. Navíc součástí konceptu je i pravidelná spolupráce s diváky. "Názor diváka je pro nás klíčový, hlas lidu, který zajímavě doplní profesionální pohled novináře," uvedl Pál Milkovics, CEO společnosti S&P Broadcasting. 

Televize bude vysílat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, s obsahem výhradně z vlastní produkce. Vedení společnosti nyní jedná o spolupráci s novináři a tvářemi z konkurenčních televizí a médií. Žádná konkrétní jména však zatím nesdělili. 

MAFRA

MAFRA

Denní vysílání TV Z24 bude rozděleno do šesti segmentů. Od 6:00 do 10:00 poběží Ranní show, která zrekapituluje zprávy z předchozího dne a nastartuje nová témata, diváci se mohou těšit také na rozhovory s hosty a reportáže z terénu. Od 10:00 do 14:00 následuje Denní show, kdy každá hodina bude věnována jednomu tématu. Odpolední show od 14:00 do 18:00 nabídne diskuzní prostor, kde budou diváci konfrontovat politiky. Hlavní vysílací čas začne od 18:00 a bude trvat do 23:00. Hodinu před půlnocí bude TV Z24 vysílat pořad „Zavolej svému politikovi”, kde bude politik sám čelit názorům diváků bez pomoci moderátora.

Vedení televize se snaží nový projekt dostat do terestriálu: "Víme že v multiplexu není místo - vyjednávání jsou na cestě, není jisté jak, ale dostaneme se tam."  Dále bude stanice dostupná na satelitu prostřednictvím partnerství se Skylinkem i zdarma na kabelu. Současně s televizí vzniká i webová platforma z24.cz se všemi pořady online.

Pokud jde o vlastnickou strukturu Z24 společnost S&P Broadcasting drží v rukou 85 procent, zbylými 15 procenty disponuje Vladimír Železný. Odstartování projektu přijde na 100 miliónů korun z investičních fondů, investoři ale nebyli zveřejněni. Investice by se podle odhadů měla vrátit do tří let. 

Autor:

Mazat nebo nemazat? V Rozstřelu o tom diskutovali poslanci

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Státy a europarlament dospěly ke shodě v otázce digitálního copyrightu

Jak se Evropský parlament postaví k reformě vymáhání autorského práva na...

Zástupci zemí Evropské unie a Evropského parlamentu se ve středu večer dokázali shodnout na kompromisní podobě směrnice...

Slovenský soud zakázal neoprávněně šíření TV Nova

logo TV Nova

Okresní soud v Bratislavě vydal ve čtvrtek předběžné opatření proti slovenské společnosti Elson s.r.o. Poskytovatel...

Podíly Českého rozhlasu a Media Bohemia se vyrovnaly

Autorádio (ilustrační foto)

Nejsilnější rozhlasovou skupinou z pohledu podílu na poslechovosti byl v druhé polovině loňského roku Český rozhlas....

YALE na 5t/4m diesel+LPG
YALE na 5t/4m diesel+LPG

r.v. 1998, naj. 4 600 km, neuvedeno
387 200 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz