„Do dalšího roku vstupujeme s maximální odpovědností vůči čtenářům a věříme, že naši práci ocení,“ uvedl šéfredaktor Matyáš Kaiser.
Portál iDNES.cz je od svého vzniku díky zájmu čtenářů jedním z lídrů na zpravodajském trhu. „Tomuto závazku chceme dostát i v letošním roce. Dál proto posilujeme nejen redakci zpravodajství a během února oznámíme příchod několika nových kolegů,“ prozradil Kaiser.
„Narozeniny iDNES.cz slavíme v nadále turbulentní době. Celosvětové napětí stoupá, a i proto chceme být pro naše čtenáře informační kotvou. Chceme, aby věděli, že když zavítají na naše stránky, dostanou k tomu, co se děje, vše, co potřebují,“ doplnil vedoucí zpravodajství Tomáš Franěk.
Portál iDNES.cz získal třetí místo v anketě Křišťálová Lupa![]() |
Už loni portál spustil nový vzhled hlavních obsahových částí iDNES.cz. K letošním narozeninám nadělí novou podobu iDNES.tv, televizního programu a dalších produktů. „Věřím, že pro uživatele půjde o výrazná vylepšení,“ připojil šéfredaktor.
„V letošním roce čekají Českou republiku parlamentní volby, které budou pro redakci iDNES.cz jednou z nejdůležitějších událostí roku. Připravujeme celoroční sérii rozhovorů s lídry, debaty, duely i podrobné analýzy. Čtenářům a divákům nabídneme především objektivní přístup. Velkou prioritou pro nás zůstává dění ve světě, ať už jde o bezpečnost, politický vývoj či nálady ve společnosti,“ zdůraznil Kaiser.
Tomáš Franěk připomněl, že redakce dává velký prostor studentům. „Doplňujeme naši akademii, kde dáváme šanci začínajícím autorům, aby se základy novinářského řemesla naučili právě u nás a aby u nás profesně rostli,“ zmínil.
Zároveň slíbil, že iDNES.cz nehodlá zůstat pozadu a bude reagovat na aktuální trendy. „Posilujeme videoobsah i sociální sítě a nabízíme nové cesty, jak náš obsah konzumovat. Jsme rádi, že jste u toho s námi,“ uzavřel vedoucí zpravodajství.
Povodně, hokejová radost i zpověď o domácím násilí. Co vás zaujalo na iDNES.cz![]() |
Křišťálová lupa i úspěch na sítích
V prestižní anketě Křišťálová lupa, která ocenila zajímavé a úspěšné projekty českého internetu za rok 2024, se v kategorii Zpravodajství a publicistika umístil portál iDNES.cz na třetím místě.
V redakčním archivu bylo ke konci roku 2024 na 1 688 515 článků, pod nimiž figurují podpisy 2 393 různých autorů. Jedničkou je filmová kritička Mirka Spáčilová, která publikovala už 13 877 článků! Přes deset tisíc se dostali také fotbalový expert Miloslav Novák (12 182) a politický zpravodaj Josef Kopecký (11 390).
iDNES.cz dominuje i na sítích. Na Instagramu překonal 100 tisíc sledujících![]() |
Jen za loňský rok bylo na iDNES.cz publikováno 60 893 článků. V průměru to je téměř 167 zpráv denně, nový článek tak vychází každých osm a půl minuty. Celková čtenost všech zpráv představuje rovnou miliardu zobrazení. Do těchto součtů nejsou započítány fotogalerie, diskuse, stránky online reportáží a všech databází, jde jen o čtenost samotných článků.
iDNES.cz slaví 27 let. Při této příležitosti získejte iDNES Premium jen za 27 Kč![]() |
Čtyřiatřicet dní nonstop by se přehrávala všechna videa, která loni vznikla na iDNES.cz. Ke sledování reportáží, rozhovorů a diskusních pořadů by divák potřeboval přes 820 hodin. Redaktoři iDNES.cz se svými hosty natočili i 425 podcastů o celkové délce 241 hodin.
Redakci iDNES.cz se v uplynulém roce dařilo i na sociálních sítích. Na začátku prosince instagramový účet překonal hranici sta tisíc sledujících.