Trička Harper’s Bazaaru, která pomáhají, už vydělala přes sto tisíc

  11:00aktualizováno  11:00
Limitovaná edice triček s portréty slavných Češek módního časopisu Harper’s Bazaar má úspěch. Prodej triček, který podporuje prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem matky v tíživé situaci, už vynesl 150 tisíc korun, uvedl časopis v tiskové zprávě.

Prodej designové kolekce triček časopisu Harper’s Bazaar #volime100let pomáhá matkám v azylových domech. Velký zájem je například o motiv Olga Havlová by Bára Balgová. | foto: Harper’s Bazaar

Harper’s Bazaar trička představil už v polovině února a první dodávka zmizela během pár. Největší zájem byl o motivy Milada Horáková by Lucie Tomišková a Olga Havlová by Bára Balgová.

Limitovanou kolekcí si časopis připomíná sté výročí ženského volebního práva u nás a při té příležitosti se k Harper’s Bazaaru přidaly kromě designérek triček, například Veroniky Drahotové, Petry Ptáčkové nebo Terezy Booth, i vybrané influencerky a blogerky jako Ina T, Renata Langmannová, Zuzana Stránská či Ivana Mentlová.

V tričkách se začaly po jejich vzoru fotit i samotné čtenářky. Počet zobrazení projektu #volime100let překročil na Instagramu za první měsíc hranici 2 milionů.

Fotogalerie

Trička, která pomáhají znevýhodněným ženám, lze zakoupit až do 20. května pouze v Bibloo Concept Store v pražském obchodním domě Kotva nebo v internetovém obchodě bibloo.cz za 499 korun. Celý výtěžek z prodeje pak putuje na projekt MADE BY Nadace Terezy Maxové dětem.

S projektem #volime100let se ale čtenářky budou setkávat v časopise i na jeho webových stránkách harpersbazaar.cz celý letošní rok.

„Rozhodli jsme se být silným ženským hlasem. Budeme se zabývat pozicí žen na pracovním trhu, možnostmi založení ženských start-upů, metodami, jak být v práci i ve vztahu správně pochopena a jak být úspěšná v partnerství i v kariéře,“ doplnila šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová.

Všechny materiály tohoto projektu budou opatřeny speciálním logem a hashtagem #volime100let. „Téma tohoto roku symbolicky vyvrcholí listopadovým Harper’s Bazaar Business Summitem, setkáním inspirativních žen. Symbolicky proto, že v ten měsíc zároveň oslavíme 30 let od sametové revoluce,“ vysvětlila Grundová.

Módní časopis Harper‘s Bazaar, který patří do portfolia mediální skupiny MAFRA, je se čteností 43 tisíc významným hráčem na trhu luxusních titulů životního stylu pro ženy. Zaměřuje se na ženy v produktivním věku s nadprůměrným příjmem, jejíž zastoupení v čtenářské obci je téměř 6x vyšší než v populaci (afinita 575).

Průměrný prodaný náklad měsíčníku Harper’s Bazaar přesahuje hranici 20 tisíc.

Autor:

Slováků je mi líto, řekl Vůjtek v Rozstřelu. A změnil by systém MS

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Další z rubriky

Děti svatbu gayů vidět nesmějí, rozhodla televize. Pořad neodvysílala

Ilustrační snímek

Alabamská veřejná televize (Alabama Public Television - APT) odmítla odvysílat díl oblíbeného kresleného seriálu pro...

Novinář a publicista Staněk má nový pořad. Bude moderovat Pressklub

Novým moderátorem diskusního pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 je publicista Luděk Staněk. Zároveň zůstává...

Novinářskou cenu K. H. Borovského získal David Klimeš

Novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2018 získal v Havlíčkově...

Novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2018 získal David Klimeš z týdeníku Ekonom a Hospodářských novin....

Najdete na iDNES.cz