Novou šéfkou zpravodajství Českého rozhlasu je Stejskalová, nahradí Ondráčka

  16:37aktualizováno  16:37
Novou šéfredaktorkou zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu se stala Julie Stejskalová, dosavadní koordinátorka centrálního zpravodajství. Nahradí Martina Ondráčka, který odchází na nový zpravodajský kanál CNN Prima News.

Novou šéfredaktorkou zpravodajství ČRo se stala Julie Stejskalová. Dosavadní šéfredaktor Ondráček odchází na CNN Prima News. (31.7.2019) | foto: ČTK

Jmenování Stejskalové ve středu vzala na vědomí Rada ČRo. Rada se také seznámila s výběrem koncesionářských poplatků, který se v pololetí meziročně zvýšil zhruba o dva miliony korun na 1,051 miliardy korun.

Fotogalerie

Stejskalová do funkce nastoupí od 1. srpna. Nová šéfredaktorka uvedla, že neplánuje žádné personální zemětřesení. Zaměřit se naopak chce na stabilizaci média.

Ve zpravodajství Českého rozhlasu působí od ledna 2015. Předtím více než 30 let pracovala na nejrůznějších pozicích v České tiskové kanceláři, kde se podílela mimo jiné i na vývoji redakčního systému. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy a absolvovala stáže v zahraničních médiích.

Novým působištěm jejího předchůdce Ondráčka bude nově vznikající zpravodajský projekt CNN Prima News, kde bude jeho hlavním úkolem příprava a spuštění projektu, rozvoj nových formátů, projektů a digitalizace zpravodajství. Ve funkci nahradí Jitku Obzinovou, která stanici letos v květnu opustila po deseti letech.

Rada také probírala výběr koncesionářských poplatků za první pololetí. Meziroční zvýšení o dva miliony korun je zároveň asi o 1,2 milionu korun více, než byl původní plán. Počet přihlášených rozhlasových přijímačů se od začátku roku zvýšil přibližně o 9000 na 3,837 milionu.

Zlepšený výběr poplatku oproti původnímu plánu podpořily hlavně výběry od soukromých subjektů, které byly vyšší skoro o čtyři miliony korun. Naopak v případě podnikatelských subjektů je výběr oproti plánu o něco nižší.

Obzinovou na Primě střídá Ondráček, povede zprávy i CNN Prima News

Koncesionářský poplatek od roku 2005 činí 45 korun měsíčně. O jeho výši rozhoduje Sněmovna. Poplatek tvoří okolo 95 procent příjmů ČRo. Evropská vysílací unie, která sdružuje převážně veřejnoprávní, ale i komerční rozhlasové a televizních stanice letos rozhlasu doporučila, aby se snažila vyjednat zvýšení koncesionářského poplatku. Podle unie by poplatky v současné výši mohly ohrozit další fungování firmy.

Český rozhlas loni podle předběžných odhadů hospodařil se ziskem kolem 32 milionů korun. Cílem média je vždy mít alespoň vyrovnané hospodaření.

Autoři: ,

Pokud Babiš padne, půjdu do politiky, řekl Ovčáček

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo zneuctil. Česká...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Další z rubriky

Mluvčí prezidenta Ovčáček připravuje vlastní pořad pro televizi Barrandov

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v březnu 2016

Jiří Ovčáček se veřejně vyjadřuje nejen jako tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana, ale často na rozdíl od svých...

Talkshow Jiřího Ovčáčka. Pořad spouští TV Barrandov na konci srpna

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v srpnu 2015

Pořad pojmenovaný Talkshow Jiřího Ovčáčka bude stanice vysílat každou středu večer od posledního týdne v srpnu, uvedla...

Deníkům v prvním pololetí lehce klesla čtenost, i těm rozdávaným zdarma

ilustrační snímek

Nejčtenějším deníkem byl v letošním prvním a druhém čtvrtletí opět Blesk s 905 000 čtenářů na vydání. Proti předchozímu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz