Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 8. prosince 2023 Květoslava
Reportáž skončila 8. 8. 2015 14:57

Letní jízda prázdninovým Českem

Cesta našeho fotoreportéra Petra Topiče kolem České republiky

18:10
 • Pavel "Homer" Moš buduje v Drahanech u pramene Velké Hané archeopark. Jako...

  Pavel "Homer" Moš buduje v Drahanech u pramene Velké Hané archeopark. Jako kurátor místního muzea umí zajímavě vyprávět o historických reáliích. Stojí to za zastavení. / Autor: Petr TopičMAFRA

16:41
 • Topič Petr: Online #5894

  Pavel Majerek (vpravo) se svým strojem, se kterým vyhrál soutěž ve slalomu. S ním Petra Adámková a Richard Vylášek z Babetta klubu Brno. Vše ostatní je kompromis...  zní jejich heslo. / Autor: Petr TopičMAFRA

16:13
16:00
Na hřišti jedovnického sokola mají sraz majitelé motocyklů Jawa. Z pódia hřímá Ruda z Ostravy.
15:45
Kdo by se v Rudici na výpravu do podzemí  necítil, může zajit do místního geoparku či navštívit muzeum ve větrném mlýně.
14:06
 • Po více než dvou hodinách jsme sestoupili jeskynním systémem až na dno Rudické...

  Po více než dvou hodinách jsme sestoupili jeskynním systémem až na dno Rudické propasti. Námaha ale stála za to. / Autor: Petr TopičMAFRA

13:58
Dostali jsme pořádně zabrat. Já i technika. Ale parádní výlet. Jdeme do hospody na žebra. Vyhládlo řádně.
9:20
Za chvíli se ztratím že signálu. Jdu na expedici do Moravského krasu. V podzemí budu tak 4,5 hodiny. Ozvu se z hospody, kam zemí dojdeme.
7:23
A opět ranní vstávání. Jedu do Rudice u Blanska. Podívám se do Moravského krasu. Bude to asi trochu náročnější prohlídka. Koná se tam kurz speleologie.
25.7.2015
18:27
Stánkaři začali vyjednávat s organizátorem o kompenzaci. Zatím bez úspěchu. Zpěvák folk-metalové kapely Cruadalach se snaží, seč to jde, aby vyburcoval, alespoň pár tanečníků k té hrstce pod pódiem. S podobným neúspěchem. Jak pravil frontman jedné z kapel. Čas se nachýlil. Jdu domů. Tohle nezachrání ani Visáči.
17:05
Stánek s čerstvým ovocem právě zavřel a jeho provozovatelé balí. "Asi je něco špatně, když já v Praze vím, že je tady nějaká Kovadlina a Olomoučáci to neví,"  nabízí důvod nízké návštěvnosti jeden ze stránkařů. Při tom si nemyslím, že by se dramaturgie míjela se zájmem místních. Ti, co přišli, si muziku užívají, zvuk dobrý, zázemí není co vytknout.
16:52
Se Salamandrou přišla změna stylu. Dvojitej kopák, vyklenuté metalové kytary, varhany, nakřaplý ječák frontmana.
15:53
"Sid Vicious byl nevinej," drhnou Plexis kytary a pod pódiem jim aplauduje třicet čtyřicet lidí. "Uvidíme, kolik lidí přitáhnou Visáči," řekl mi u vstupu jeden z organizátorů, na co spoléhají. "Je vedro a lidi ještě pracují," vysvětluje jeho kolegyně.
15:23
"Zapni mixér, vulkanizer." Podařilo se mi najít stánek, který má neochucené nealko pivo. Jednak jsem tu autem,  a zadruhé, víheň je tu jo v kovárně. Stánky, vyjma pivních, mají prázdno. "Dnes jsem měl tři zákazníky," podělil se jeden.
14:27
Dorazil jsem na Kovadlinu. Na pódiu Dark Gamballe. Jinak rodinná atmosféra. Každý z hardrockerů na stage by si klidně mohl vybrat po jednom, maximálně dvou fanoušcích z kotle. O trochu víc se jich schovává pod deštníky a pijí pivo. "Všechno tady vypadá OK, až na to, že tady nejsou lidi. Nevadí, budem dělat, že jsme na Woodstocku," uvidí frontman další song.
13:37
11:23
Je tady značné sucho. Asi největší, s jakým jsem se na své cestě doposud setkal. Na zahradě nám mimo jiné uschly všechny maliny.
8:24
Všude dobře, ve Šternberku nejlíp. Přespal jsem u rodičů, ale hlavně se potkal s dětmi, které tu jsou na prázdninách. Po tatínkovi se jim už stýskalo. Tak jim věnuji dopoledne a potom vyrazím na další štaci. Co by to bylo léto bez fesťáku.Takže olomoucká rock, punk, metalová Kovadlina volá.
24.7.2015