Stanislav Polčák

Stanislav Polčák | foto: MAFRA

Snad Zemana vyřeší příroda, napsal Polčák. Starostové se od něj distancují

  • 1340
Slova prezidenta Miloše Zemana o případné udělení abolice premiéru Andreji Babišovi v kauze Čapí hnízdo vzbudila mnoho reakcí. Europoslanec Stanislav Polčák ve čtvrtek večer na svém Twitteru uvedl, že souboj Zeman vs. Zeman by mohla rozhodnout příroda. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan označil jeho slova za hloupost.

Prezident Zeman ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem oznámil, že pokud by nejvyšší státní zástupce rozhodl jinak než Městské státní zastupitelství, tedy že by obnovil stíhání premiéra v kauze Čapí hnízdo, je připraven jeho stíhání zastavit.

Abolici neudělím a názor nezměním. Zesměšnil bych se, řekl loni Zeman

„Když se do toho už nebude vrtat, tak bude klid a budu rád. Kdyby se do toho vrtalo, tak prezident má ústavou dané právo abolice,“ řekl v pořadu prezident. Sám si tak ve skutečnosti protiřečil, neboť před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra Andreje Babiše nezastaví, premiér se podle něj musí očistit sám.

Jeho slova vyvolala různé reakce. Mezi nimi vynikla pak slova právě europoslance Stanislava Polčáka (STAN). 

„Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda,“ napsal na svůj twitterový účet. 

Následně své vyjádření začal na Twitteru upřesňovat. „Neměl jsem na mysli nic jiného než to, že se panu prezidentovi rozbřeskne, vzpomene si na svoje předvolební sliby a začne podle toho jednat. Z jeho vyjádření je jasné, že to nějaký čas bude trvat,“ upřesnil

19.září 2019 v 21:45, příspěvek archivován: 20.září 2019 v 11:18

Doufam, ze nejvyssi statni zastupce rozhodne o zruseni usneseni mestskeho statniho zastupitelstvi az v samem zaveru lhuty. Muzeme si jen prat, ze souboj Zeman vs. Zeman do te doby rozhodne priroda...

Na dotaz Novinek, jak to Polčák myslel, odpověděl: „Opravdu jsem to myslel tak, že se mu vrátí paměť. Psal jsem to v určitém rozčilení. Ta interpretace je také možná, že se vám po čase zase může paměť navrátit. Víc k tomu nemám co říct.“

Hloupá slova

Slova prezidenta nepotěšila předsedu Starostů Víta Rakušana. „Všichni jsme si rovni, někteří ale rovnější,“ reagoval ve čtvrtek. Zároveň ovšem nesouhlasí se slovy svého kolegy.

„V demokracii spolu mnohdy musíme umět i nesouhlasit. Dnes nesouhlasím s panem europoslancem Stanislavem Polčákem. Myslím si, že jeho výrok o přírodě byla hloupost,“ napsal na svém Twitteru. Pro iDNES.cz doplnil, že Polčákovi svůj názor sdělil už osobně. 

20.září 2019 v 09:19, příspěvek archivován: 20.září 2019 v 11:39

V demokracii spolu mnohdy musíme umět i nesouhlasit. Dnes nesouhlasím s panem europoslancem Stanislavem Polčákem. Myslím si, že jeho výrok o přírodě byla hloupost.

Obdobně na Polčákův tweet reagoval i Petr Gazdík

„V demokracii spolu mnohdy musíme umět i nesouhlasit. Vyjádření pana europoslance Stanislava Polčáka bylo nešťastné, protože žádnou politickou situaci za nás příroda nevyřeší. Snažit se hledat skutečná řešení musíme my, politici,“ uvedl pro iDNES.cz. 

Slova europoslance zarazila i šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. „Něco tak lidsky odporného jako napsal Stanislav Polčák jsem už dlouho nečetl. To už není o korektnosti, to je prostě hnus, že se nestydí vůbec působit v politice, chybí mu i jen respekt k druhým. Je to ubohost,“ uvedl na svém Twitteru. 

20.září 2019 v 08:12, příspěvek archivován: 20.září 2019 v 12:33

Něco tak lidsky odporného jako napsal Stanislav Polčák jsem už dlouho nečetl. To už není o korektnosti, to je prostě hnus, že se nestydí vůbec působit v politice, chybí mu i jen respekt k druhým. Je to ubohost.

Městské státní zastupitelství v Praze (MSZ) informovalo o zastavení stíhání Babiše a dalších v kauze kolem dotace minulý týden v pátek. Usnesení je pravomocné.

Nyní spisový materiál putuje k nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Ten může rozhodnutí buď potvrdit, nebo zrušit. Na přezkoumání má čas do 17. prosince letošního roku.