Řád Bílého lva I. třída, občanská skupina
Jan Antonín Baťa - československý průmyslník, vizionář a spisovatel
Za zvláště vynikající zásluhy o stát (in memoriam)
profesor Václav Klaus - bývalý prezident a premiér ČR
Za zvláště vynikající zásluhy o stát v oblasti politiky
doktor Rudolf Schuster - spisovatel a bývalý prezident SR
Za zvláště vynikající zásluhy o stát v oblasti politiky
profesor Helmut Zilk - rakouský novinář, politik a starosta Vídně
Za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky (in memoriam)
Řád Bílého lva I. třída, vojenská skupina
armádní generál ve výslužbě Emil Boček - válečný veterán a hrdina druhé světové války
Za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost
generál justiční služby profesor Bohuslav Ečer - československý generál justiční služby a profesor mezinárodního trestního práva
Za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu (in memoriam)
generálmajor Josef Ocelka - válečný veterán a velitel 311. československé bombardovací perutě RAF
Za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost (in memoriam)
generálporučík Jaroslav Selner - velitel 3. československé samostatné brigády v SSSR a hrdina od Tobruku
Za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající velitelskou a bojovou činnost (in memoriam)
Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třída
podplukovník Jan Jelínek - evangelický kazatel a zachránce pronásledovaných za druhé světové války
Za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva (in memoriam)
Medaile Za hrdinství v boji i za záchranu života
nadporučice ve výslužbě Božena Ivanová - příslušnice 2. československé samostatné brigády v Sovětském svazu
Za hrdinství v boji
plukovnice ve výslužbě Jarmila Halbrštatová - účastnice bojů o Sokolovo, Kyjev, Bílou Cerkev, Zaškov a další
Za hrdinství v boji
vrchní četnický strážmistr Karel Kněz - veterán první světové války a člen protinacistického odboje za okupace
Za hrdinství v boji (in memoriam)
David Michajlak - na koupališti v Dubí se zastal ženy a pak byl napaden několika muži
Za záchranu lidského života
štábní praporčík Tomáš Procházka - voják, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu
Za hrdinství v boji (in memoriam)
Kurt Taussig - veterán druhé světové války a pilot RAF
Za hrdinství v boji (in memoriam)
Medaile Za zásluhy I. stupně
profesor Antonín Doležal - lékař, porodník a autor mnoha odborných publikací
Za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství
profesorka Helena Haškovcová - bioložka, filosofka a profesorka lékařské etiky
Za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství
inženýr Petr Hrdlička - automobilový konstruktér a vývojář
Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské
Jaromír Jágr - sportovec a propagátor hokeje
Za zásluhy o stát v oblasti sportu
Eliška Junková – Khásová - automobilová závodnice
Za zásluhy o stát v oblasti sportu (in memoriam)
Miloslav Kala - prezident Nejvyššího kontrolního úřadu
Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské
inženýr Josef Kalbáč - politik, bývalý lidovecký senátor a poradce prezidenta Václava Klause
Za zásluhy o stát
Emir Kusturica - filmový režisér a hudebník
Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění
Kamil Lhoták - malíř, grafik a ilustrátor
Za zásluhy o stát v oblasti umění (in memoriam)
Michal Lukeš - historik, slovakista a ředitel Národního muzea
Za zásluhy o stát v oblasti kultury
doktor Jaroslav Madunický - specialista na laserové operace očí a korekce zraku
Za zásluhy o stát v oblasti vědy
Petr Martan - publicista a spisovatel
Za zásluhy o stát
inženýr Jan Mašát - vědec a chemik
Za zásluhy o stát v oblasti vědy
inženýrka Hana Moučková - starostka České obce sokolské
Za zásluhy o stát v oblasti výchovy
Rudolf Ovčaří - podnikatel a investor
Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské
Milan Pernica - legenda české turistiky
Za zásluhy o stát
profesor Luboš Petruželka - onkolog a radioterapeut
Za zásluhy o stát v oblasti vědy
inženýr Vladimír Plašil - podnikatel
Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské
Libor Podmol - motokrosový mistr světa a vícenásobný vítěz XGames
Za zásluhy o stát v oblasti sportu
docent Josef Podstata - operatér ústní, čelistní a obličejové chirurgie
Za zásluhy o stát v oblasti vědy
doktor Jiří Rajlich - prezident České komise pro vojenské dějiny, historik a ředitel Vojenského historického ústavu
Za zásluhy o stát v oblasti vědy
Jan Saudek - umělecký fotograf
Za zásluhy o stát v oblasti umění
Jan Schneider - bezpečnostní analytik, publicista a signatář Charty 77
Za zásluhy o stát
Pavel Smutný - advokát, podnikatel a mecenáš umění a kultury
Za zásluhy o stát
Jan Struž - ekonom, legenda českého bankovnictví a předseda sdružení Czech TOP 100
Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské
docentka Sü Wej-ču - bohemistka, pedagožka a překladatelka
Za zásluhy o stát v oblasti výchovy
Josef Zíma - herec, dabér, zpěvák a moderátor
Za zásluhy o stát v oblasti umění