Uvedl to ve čtvrtek web zpravodajské televize ČT24. Hasenkopf dostal výpověď na jaře 2013 poté, co na veřejnost pronikl jeho spor s kancléřem prezidenta Vratislavem Mynářem.
Hasenkopf byl poradcem exprezidenta Václava Klause, výpověď dostal za Klausova nástupce Miloše Zemana. Hrad jej propustil poté, co se právník začal s kancléřem i prezidentem veřejně přít o autorství textu Klausovy amnestie. Hasenkopf popírá, že by se na ní podílel, zatímco Mynář i Zeman ho označili za spolutvůrce textu amnestie. Prezidentská kancelář výpověď zdůvodnila údajnými pracovními absencemi Hasenkopfa.
Právníkově žalobě vyhověl předloni v březnu Obvodní soud pro Prahu 1, který poukazoval na to, že zákoník práce pokládá okamžité zrušení pracovního poměru, tedy takzvanou výpověď na hodinu, až za nejkrajnější řešení pracovněprávních vztahů.
Rovněž označil za zvláštní, že sledování Hasenkopfovy pracovní docházky se dělo na „určitou zakázku“ Mynáře. Hrad se proti rozsudku odvolal, neplatnost výpovědi ale předloni v září potvrdil Městský soud v Praze. Proti tomu podala prezidentská kancelář dovolání k Nejvyššímu soudu.
Hasenkopf nakonec z prezidentské kanceláře odešel v říjnu roku 2014 po dohodě s jejími zástupci. Kancelář se mu zavázala vyplatit náhradu za dlužné platy (více čtěte zde).
Ve sporu o autorství Klausovy amnestie se Hasenkopf bránil žalobou na ochranu osobnosti, kterou podal na Zemana, Mynáře i prezidentskou kancelář. Spor předloni v létě skončil smírem, podle kterého Hasenkopf „neměl možnost ovlivnit vyhlášené znění amnestie“.