Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 2. října 2022 Olívie, Oliver
Reportáž skončila 28. 2. 2015 23:30

Volební sněm hnutí ANO

On-line reportáž z III. celorepublikového sněmu hnutí ANO. Staronovým předsedou je Andrej Babiš. Neměl konkurenci, získal 100 % hlasů.

23:28
Vážení čtenáři, náš on-line z prvního dne jednání volebního sněmu ANO končí. V neděli pokračuje sněm jednáním o změně stanov a o působení ANO ve vládě a ve Sněmovně. Přejeme vám dobrou noc.
23:24
Předsednictvo ANO bylo zvoleno. Má nakonec 13 členů. Původně v něm měl být ještě jeden člověk, ale osmého řadového člena předsednictva nedokázali delegáti zvolit ani ve třech kolech a nakonec se dohodli, že čtrnáctého člověka do širšího vedení ANO volit nebudou.
22:29
Výsledky druhého kola volby zbývajícího člena předsednictva: Vydáno 186 hlasovacích lístků, odevzdáno 182 lístků, platných bylo 176. Ladislav Okleštěk 88 hlasů, Daniela Seifertová 85 hlasů. Bude třetí kolo.
22:01
Výsledek prvního kola volby předsednictva: Vydáno 186 lístků, hlasovali všichni delegáti. Devět lístků bylo neplatných. Pro zvolení bylo potřeba 94 hlasů. Uspěli Margita Balaštíková (96 hlasů), Richard Brabec (161), Radek Hloušek (109), Martin Komárek (100), Radek Popelka (120), Jan Řehounek (109), Martin Stropnický (141). Neuspěli Josef Bělica (45), Milan Feranec (31), Bohuslav Chalupa (41), Jaroslav Knížek (14), Pavel Plzák (55), Blanka Kotrlová (47). Nezvoleni byli i Ladislav Okleštěk (84) a Daniela Seifertová (56), ti se nyní utkají o poslední místo v předsednictvu ve druhém kole volby.
20:51
Brněnský primátor Petr Vokřál jde v hnutí ANO nahoru. Při volbě čtyř místopředsedů dostal největší podporu. Zvyšování daní je pro ANO věc nepřijatelná, řekl Vokřál iDNES.cz k blížící se debatě ve vládní koalici, jak vláda zaplatí svůj program. Celý rozhovor čtěte zde.
20:52
Sobotní program se chýlí ke konci. Delegáti sněmu volí předsednictvo, o osm křesel se uchází patnáct uchazečů. Lze očekávat, že ani předsednictvo nebude zvoleno v prvním kole...
20:47
Ve vedení ANO jsou dva bývalí sociální demokraté, poznamenává reportér iDNES.cz Josef Kopecký. Pravicově se naopak vymezil místopředseda Petr Vokřál.
28.února 2015 v 20:26, příspěvek archivován: 28.února 2015 v 20:47

Zatímco Pilný, který je pro poplatky ve zdravotnictví i placení VŠ se do vedení ANO nedostal, dva exčlenové ČSSD Faltýnek a Kleslová uspěli.

19:56
O zbývající posty v předsednictvu se utkají následující uchazeči: Margita Balaštíková, Josef Bělica, Richard Brabec, Milan Feranec, Radek Hloušek, Bohuslav Chalupa, Jaroslav Knížek, Martin Komárek, Blanka Kotrlová, Ladislav Okleštěk, Pavel Plzák, Radek Popelka, Jan Řehounek, Daniela Seifertová a Martin Stropnický. Mezi ostatními tedy oba ministři, kteří se během dne vzdali kandidatury na místopředsedu hnutí.
19:38
Výsledek třetího kola volby: 188 odevzdaných hlasů, platných 185. Radka Maxová získala 85 hlasů a Jan Volný 96 hlasů. Napotřetí tak byl zvolen i čtvrtý řadový místopředseda, a to právě Jan Volný. Nyní se budou volit členové předsednictva. Aktuálním tématem debaty mezi novináři je, kam se zatoulaly ony čtyři zbývající hlasy...
19:09
Premiér Bohuslav Sobotka pogratuloval Andreji Babišovi k opětovnému zvolení do čela ANO. "ČSSD je připravena k pokračování vládní spolupráce na základě koaliční smlouvy, která logicky odráží volební programy všech tří vládních stran. Řada věcí se už povedla, ale pokládám za důležité a potřebné, aby vládní koalice splnila všechny své závazky, které před třinácti měsíci dala občanům České republiky. Lidé od nás nečekají, že se budeme zbytečně vzájemně napadat, toho si užili vrchovatě za ostudné Nečasovy vlády (...)" uvedl Sobotka.
18:42
Ve druhém kole volby nebyl na zbývající místopředsednický post zvolen nikdo. Komise vydala 185 lístků, všichni delegáti lístek odevzdali, platných bylo 163. Radka Maxová získala 71 hlasů, Jan Volný 89. Ani ve druhém kole nebyl tedy zvolen zbývající místopředseda.
17:51
Matěj Fichtner řekl, že ke zvolení je zapotřebí nadpoloviční většina platných hlasů. To ale nebyla pravda (pokud by byla, byl by i Jan Volný zvolen v prvním kole), je to většina vydaných lístků. A už se Matěj Fichtner opravuje. Výsledek druhého kola volby bude znám v sedm hodin večer.
17:45
Do druhého kola postupují dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů - Jan Volný a Radka Maxová.
17:34
„Výsledek prvního kola volby místopředsedů: V tajné volbě bylo vydáno 188 volebních lístků, stejný počet byl odevzdán. Deset lístků bylo neplatných. Jaroslava Jermanová získala 124 hlasů, Radmila Kleslová 109 hlasů, Martin Komárek 37 hlasů, Radka Maxová 66 hlasů, Ivan Pilný 61 hlasů, Petr Vokřál 125 hlasů, Jan Volný 92 hlasů. Ke zvolení byl potřeba nadpoloviční počet platných odevzdaných hlasů. V prvním kole zvoleni Vokřál, Jermanová a Kleslová,“ tvrdí Matěj Fichtner z volební komise.
17:33
Perlička z oficiálního novinářského materiálu ke sněmu: jako jeden ze zítřejších bodů programu je uvedeno vystoupení ministryně spravedlnosti Heleny Válkové k situaci v jejím resortu. Válková přitom podala demisi účinnou k 1. březnu.
17:14
Jaroslav Faltýnek uvedl, že o případných změnách programu a návrzích, jak otevřít koaliční smlouvu, budou nejprve diskutovat uvnitř hnutí a nebudou nic takového vzkazovat přes média.
16:49
Jaké jsou pravomoci předsednictva, tedy orgánu, který může mít až 14 členů a jehož volbou skončí dnešní den programu? Předsednictvo rozhoduje o tom, kdo se stane členem hnutí a může též členy hnutí vyloučit. Předsednictvo ovšem také je klíčovým mocenským orgánem hnutí - rozhoduje o záležitostech celostátního významu. Třeba o tom, s kým hnutí půjde do vlády a koho vyšle na post ministra.
19:07
28.února 2015 v 18:52, příspěvek archivován: 28.února 2015 v 19:09

Historie nás učí: každý kult osobnosti dopadne vždy špatně, i když to tak nikdy nevypadá.

16:48
„Jednohlasost a smířenost všech dvou stovek delegátů byla v sobotu na sněmu ANO do očí bijící, v prostředí domácích politických stran nevídaná a politicky až nezdravá. Aby se na sjezdu nějaké strany absolutně o ničem nediskutovalo před volbou nového vedení, které povede stranu příští dva roky, to domácí politické anály nepamatují. Stejně tak stoprocentní volební zisk při volbě předsedy,“ píše ve své glose pro iDNES.cz Miroslav Korecký z MF DNES. Celou glosu najdete zde.
16:29
Ivan Pilný ve svém nominačním projevu zdůraznil, že jedna z věcí, která se nedá změnit, je charakter člověka. Ohradil se také proti dělbě kandidátů na tažné a chovné, jak o nich na rozdíl od Pilného hovořila v rozhovoru pro MF DNES Kleslová.