Neděle 16. února 2020, svátek má Ljuba
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 16. února 2020 Ljuba

Online reportáž

15:22
„Měli bychom být otevřeni novým tématům, být progresivní stranou. Někdy působíme příliš konzervativně, příliš šedivě,“ prohlásil kriticky Dienstbier. „Pokud chceme oslovit pražskou nebo brněnskou kavárnu, musíme to změnit,“ dodal a zdůraznil důležitost tematiky lidských práv.
15:17
„Zcela jsme ztratili podporu nejmladších voličů a voličů z největších měst,“ prohlásil Dienstbier, podle něhož je proto třeba reforma strany.
15:14
Jiří Dienstbier pronáší svůj nominační projev. Sobotkovi pogratuloval k silnému mandátu a také k tomu, že neobdržel sto procent hlasů. Dokazuje to podle něho, že ČSSD je demokratickou stranou.
15:12
Volební komise dostala tři nominace na statutárního místopředsedu, zopakoval Kaucký. Nominováni byli Dienstbier, Chovanec a Tejc. Na předsedu kontrolní komise pak byli nominováni Vojtěch Mynář a Roman Máňa. Kandidáti nyní budou postupně nyní budou mít nominační projevy.
15:09
Sobotka děkuje za podporu. "Vážím si silného mandátu, který jsem získal. Takto silný mandát je něco, s čím se mohu směle pustit do dalších bitev, které jsou před námi."
15:08
Na podium přišel předseda volební komise Lukáš Kaucký. „Bohuslav Sobotka byl zvolen předsedou ČSSD,“ oznamuje.
15:02
13.března 2015 v 15:01, příspěvek archivován: 13.března 2015 v 15:03

606 hlasů pro Sobotku při volbě šéfa ČSSD, tedy 85 procent delegátů. Hezký výsledek. Lepší než 100 procent. Nějaká opozice ve straně je.

14:55
Podle člena volební komise Sobotka získal hlasy 606 delegátů.
14:53
Staronovým předsedou ČSSD se s přehledem stal Bohuslav Sobotka. Získal jasnou většinu hlasů (85%). Ve volbě neměl protikandidáta. Stranu vede od roku 2011.
14:35
Andrej Babiš pro Českou televizi uvedl, že sám stmeluje sociální demokracii, která se prý často sjednodcuje v kritice jeho osoby.
14:33
14:32
Před pár minutami se zavřely volební místnosti. Jednání v hlavním sálu Kongresového centra bude pokračovat ve 14:45.
14:29
Předtím, než Bohuslav Sobotka vhodil do urny svůj hlas, uvedl, že na post předsedy volí „kvalitního kandidáta“. Doufá prý, že tento kandidát bude mít možnost kvality prokázat.
14:25
„Není důvod, aby současná vládní koalice nevydržela až do konce tohoto funčního období,“ řekl Andrej Babiš (ANO) pro Českou televizi.
14:17
Na rozdíl od Babiše, který na nedávném sněmu ANO tvrdě sociální demokracii kritizoval, směřoval Sobotka dnes svou kritiku především k někdejším pravicovým vládám. Babišovi sice vyčetl, že se po vzniku vlády nevzdal ekonomického a mediálního vlivu, bývalé vlády ale obvinil z toho, že příliš nedbaly na bezpečnost občanů a spoléhaly, že se nic nestane. Výsledkem jsou prý metanolová aféra a výbuchy v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku. Když stanul v čele kabinetu, viděl prý neuvěřitelný nepořádek všude, kam se podíval.
14:02
Delegáti i další účastníci sjezdu se postupně ubírají k obědu do jídelny v druhém patře Kongresového centra. Podává se vepřové maso s omáčkou a opékanými brambory.
13:48
Začíná přestávka, během které delegáti zamíří do přízemí Kongresového centra, kde se nachází volební místnosti a zvolí nového předsedu.
13:45
„Nemůžeme si dovolit stagnaci, pohodlnost a konzervativní přístup. Pokud mne dnes zvolíte, nabízím jasný plán. Chci vám poděkovat za vaše nominace a podporu. Těším se na naši společnou práci pro sociální demokracii,“ uzavřel Sobotka svůj kandidátský projev.
13:41
Šéf ČSSD by chtěl, aby se členská základna sociální demokracie rozrostla. „Nejsme a ani nikdy nebudeme žádný exkluzivní klub prověřených lidí. My jsme demokratická strana,“ prohlásil.
13:39
Sobotka zdůraznil, že prosazuje silnější zastoupení žen: „Chtěl bych vás proto velmi požádat, abychom dnes, až budeme odcházet, neměli jednu místopředsedkyni, ale abychom měli místopředsedkyně dvě.