Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 17. září 2021 Naděžda

Online reportáž

22:49
Vážení čtenáři vážené čtenářky, pro dnešek končíme naši on-line reportáž. O sjezdu ČSSD vás budeme informovat opět zítra v rámci běžného zpravodajství.
22:39
38. sjezd České strany sociálně demokratické bude pokračovat v sobotu, kdy vystoupí zahraniční hosté a delegáti budou rozhodovat o změně stanov.
22:29
Do předsednictva byli zvoleni lidé, které si přál mít ve vedení strany předseda Bohuslav Sobotka. Do souboje o pětici postů řadových místopředsedů šlo dnes celkem osm kandidátů. V prvním kole skončili poslanec Jaroslav Foldyna a předsedkyně Sociálně demokratických žen Jindřiška Maršová.
22:25
Podle nepotvrzených informací České televize byla přece jen v prvním kole zvolena i poslední místopředsedkyně, Lenka Teska Arnoštová.
22:23
  • Ministryně Michaela Marksová Tominová a náměstkyně zdravotnictví Lenka Teska...

    Ministryně Michaela Marksová Tominová a náměstkyně zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová. / Autor: Petr TopičMAFRA

22:16
Ve druhém kole hlasování se bude rozhodovat o obsazení posledního místopředsednického postu.
22:09
Místopředsedy ČSSD se podle informací ČTK stali Zaorálek, Hamáček, Starec a Marksová Tominová. Ve druhém kole se bude volit jeden místopředseda.
21:49
V hlavním sálu pokračují proslovy přihlášených delegátů, zatímco volební komise sčítá hlasy.
21:30
Na místa pěti řadových místopředsedů ČSSD kandiduje dnes na stranickém sjezdu v pražském Kongresovém centru osm lidí. Funkci v nejužším vedení sociální demokracie chtějí obhájit ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a Martin Starec, jenž má na starosti stranické peníze. Dále kandidují předseda Sněmovny Jan Hamáček, ministryně práce Michaela Marksová Tominová, náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, někdejší šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc, poslanec Jaroslav Foldyna a předsedkyně Sociálnědemokratických žen Jindřiška Maršová.
21:04
Předseda volební komise Lukáš Kaucký zahajuje volbu pěti místopředsedů strany. Volit se bude do 21:40. Poté bude pokračovat diskuze, dokud komise nespočítá hlasy.
20:54
K řečnickému pultu přistoupil Lubomír Zaorálek, další z kandidátů. „Jsem přesvědčen, že tahle strana vůbec není tak rozdělená, jak píší média. Jsem přesvědčen, že jsme jednotná strana sociálně demokratická, která chce a bude sloužit této zemi,“ uzavřel Zaorálek rázně svůj projev a opustil podium.
20:51
Hovoří třetí z ženských kandidátek na místopředsedu strany Lenka Teska Antošová.
20:41
13.března 2015 v 20:38, příspěvek archivován: 13.března 2015 v 20:39

Šéfka soc.dem.žen Jindřiška Maršová na sjezdu ČSSD: "Nevěřím na žádné Bohy ani nadoblačné agentury." Mluvila taky o postkoitálních pilulkách

20:29
Následuje nominační projev Jindřišky Maršové, předsedkyně Sociálně demokratických žen (SDŽ).
20:27

V celém objektu kongresového centra, kde je sjezd ČSSD, je zákaz kouření. Ve foyer před místností volební komise se přesto kouří a občas by se tam dal vzduch i krájet.

  • V celém objektu Kongresového centra, kde je sjezd ČSSD je zákaz kouření. Ve...

    V celém objektu Kongresového centra, kde je sjezd ČSSD je zákaz kouření. Ve foyer před místností volební komise se přesto kouří ostošest. / Autor: Petr TopičMAFRA

20:25
K řečnickému pultu předstoupila další kandidátka Michaela Marksová Tominová.
20:19
Hovoří předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, jeden z kandidátů na místopředsedu ČSSD. Zdůrazňuje dlouhou historii sociální demokracie. „S jedním marketingovým sloganem bychom 140 let nevydrželo. V sociální demokracii se vždy diskutovalo, diskutuje a bude diskutovat,“ říká Hamáček.
20:15
Delegáti posilnění večeří se opět shromáždili v hlavním sálu Kongresového centra. Projevy mají kandidáti na řadové místopředsedy strany.
20:00
13.března 2015 v 19:49, příspěvek archivován: 13.března 2015 v 20:01

Od zacatku #sjezdCSSD je az prekvapujici suverenita ministra @Milan_Chovanec. Pred volbou, i po volbe. Pritom nejen v projevech je slaby!

19:48
Delegáti i další členové sněmu právě večečí. Podává se hovězí soté a divoká rýže.